Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: nie odpala niewiadomo dlaczego

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    740i
    Skąd
    Trójmiasto
    Siema. Miałem to samo. Wróciłem do domu-nic niepokojącego się nie działo, wygasiłem autko, rano chcę odpalić a tu niespodzianka-kręci elegancko ale odpalić nie chce. Pompa pailwa działa, iskra bez zarzutu-odpalić nie chce. Akurat awaria zdażyła się przy wymianie baterii w kluczyku. Myślałem że kluczyk się rozkodował-tak samo sugerowali chłopaki z forum. Elektryk z ASO od razu wybił mi to z głowy. Diagnoza: czujnik obrotów wału korbowego. Bez śmiechów. Auto na chol(mam automat-prędkość max 30km/h) i do serwisu. Okazało się że koleś stafił w sedno. Kosztowało mnie to 220PLN. 100podłączenie kompa, 100używany czujnik, 20wymiana. Autko chodzi jak złoto. Naprawy dokonał przy mnie-tak że jestem pewien że wymienił tylko ten element a nic więcej i auto po tym zabiegu odpaliło za pierwszym razem. Sprawdź to.
    Bmw 740i to jest coś czego znajomi ci nigdy nie wybaczą

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Miałem to samo.Dojechałem do Szczyrku,rano wsiadam i zonk.Czujnik położenia wału.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47
    BMW
    e38
    Skąd
    Małopolska
    Też stawiałbym ze padł mi ten czujnik, bo od rana czytam różne fora internetowe i właśnie często się to powtarza jako przyczyna moich problemów. A powiedzcie czy jak wam nie chciały zapalić jak wam padł ten czujnik to słyszeliście tak jakby próbował załapać?
    czujnik wału korbowego to jest ten z numerem 17 czy ten z numerem 8 .

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez szymek
    Też stawiałbym ze padł mi ten czujnik, bo od rana czytam różne fora internetowe i właśnie często się to powtarza jako przyczyna moich problemów. A powiedzcie czy jak wam nie chciały zapalić jak wam padł ten czujnik to słyszeliście tak jakby próbował załapać?
    czujnik wału korbowego to jest ten z numerem 17 czy ten z numerem 8 .
    Dokładnie,co jakiś czas tak jakby już miała zapalić.Przez to kur.. zajechałem sobie rozrusznik.Weź spróbuj jeszcze odpiąć akume na pare minut.Wątpie żeby to coś dało ale na 10 przypadków jakie widziałem raz pomogło :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47
    BMW
    e38
    Skąd
    Małopolska
    czyli rozumiem ze wymieniłeś ten czujnik z numerem 8 bo to czujnik wału korbowego z tego co wyczytałem

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez szymek
    czyli rozumiem ze wymieniłeś ten czujnik z numerem 8 bo to czujnik wału korbowego z tego co wyczytałem
    W tym Ci kolego nie pomogę bo go nie widziałem :(

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    47
    BMW
    e38
    Skąd
    Małopolska
    Witam
    I już po problemie :viva: , wymieniłem wczoraj czujnik obrotów wału korbowego i zapaliła za pierwszym razem. Stary czujnik był troszkę złamany i pewnie coś mu w środku nie stykało.
    Dzięki i pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •