Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nie trzyma obrotów po odpaleniu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    4
    BMW
    730iA E32 1992
    Skąd
    Szczecin

    Nie trzyma obrotów po odpaleniu

    Witam. Ostatnio po odpaleniu autka zauważyłem, że obroty na zimym silniku nieregularnie skaczą o 100-200 a budą leciutko telepie. Po dodaniu delikatnie gazu wskazówka obrotów nie idzie równo do góry jakby silnik się lekko dusił. Problem mija gdy autko się trochę zagrzeje (po przekroczeniu niebieskiego pola temperatury). Podczas jazdy natomiast po puszczeniu gazu obroty zatrzymują się często na 1200-1000 a do prawidłowych 750-800 schodzą dopiero podczas hamowania. Proszę o rady. Mam założoną instalację 2 gen. z blosem lecz jej nie używam, jeżdżę tylko na benzynie.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    na zimnym po przygazowaniu silnik raczej każdy jest troche niestabilny ja bym obstawił na krokowca a na zluzowanym masz normalne obroty czy tylko jeśli hamujesz na biegu i przydusisz to spadnie może przepustnice lub przepływke trzebaby wyregulować.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    4
    BMW
    730iA E32 1992
    Skąd
    Szczecin
    Na luzie przy ciepłym silniku zdarza się tak jak napisałem, że obroty zatrzymują sie na 1100 - 1200 i nie chcą zejść niżej. Dla mnie zawsze powinny spadać do 750-800 gdyż takie są prawidłowe :p Zobaczę co się da zrobic z tym silniczkiem krokowym. Wyczytałem ze można go delikatnie w środku przeczyścić. Nie wiedziałem, że przepływomierz w e32 można regulować?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    ponoć tak sam nie sprawdzałem czy ta śrubka jest możesz sprubować go umyć w ropie np

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Gdzieś widziałem instrukcję regulacji przepływki. Jak znajdę to podeśle. Jest tam sprężyna, którą się naciaga.... Zaraz bedzie post żeby lepiej tego nie ruszać:) Ale jak się robi to dobrze to nic się raczej nie stanie. Ja u siebie poprawiłem i było ok. Ogółem reguluje się, i podpina i sprawdza napięcie na kablach. Musi być w jakimś tam przedziale...nie pamietam. Jak znajde wieczorem to dośle!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •