Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: cewka? fajka? świeca? czujnik wałka???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto

    Unhappy cewka? fajka? świeca? czujnik wałka???

    Witam koledzy zakładam nowy temat bo nie znalazłem odpowiedzi na mój problem na forum oraz w innych miejscach w internecie.
    Problem zaczął się z tydzień temu. Pewnego dnia auto na postoju na D (np. na światłach) zaczęło przerywać ale nie tak że chodził jak traktor tylko co jakiś czas było tak jakby na jeden cylinder przestawał chodzić na ułamek sekundy. W czasie jazdy auto np jazdy pod górkę lub pedał w podłogę - wyprzedzanie się dławi chodzi właśnie jakby tylko na 5 garów no i oczywiście brak mocy. Postanowiłem dobrać się do świec poodkręcałem cewki i nic nie znalazłem poza jednym. na 3 cylindrze fajka od cewki była pęknięta na ok 2 cm od strony gdzie styka się ze świecą ( to może być przyczyna? iskra idzie na cylinder a nie na świece??) niestety świecy nie odkręcałem bo nie miałem czym :( ale jako jedyna ta świeca była czarna na samym dole (gniazdo). I teraz nie wiem jak i co ogryźć :( podobno na inpa nic nie pokaże jak cewka przerywa. Komp nie pokazuje mi żadnych błędów. Koledzy bardzo proszę o pomoc bo nie da tak jeździć jutro zamawiam fajki aby to sprawdzić.
    Radośc z Jazdy :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego faktycznie mogą być to popękane palce "fajki" Gdzie chcesz zamówić? jest to część na sprzedaż?
    Biały

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Oczywiście są to części dostępne w sprzedaży i bardzo ważne do normalnej pracy silnika. Nie mogą być popękane.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    kolego nawet są na allegro 30zł/szt.
    Radośc z Jazdy :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    No to super ;) Koledzy mozecie podać linka do tych fajek ? nie umie znaleźć.. :/

    Okej już znalazłem. Dla potomnych http://allegro.pl/fajka-swiecy-zaplo...550061403.html
    Ostatnio edytowane przez bialydaro ; 03-05-2011 o 22:07
    Biały

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    czyli koledzy obstawiacie tą fajkę?
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    szajba777
    Gość
    Sprawdź jeszcze świeczki .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    acha i jeszcze jedno, wzrosło spalanie ekonomizer nie schodzi poniżej 10L lekkie wzniesienie lub lekko przyspieszam ekonomizer stoi przy 30L. To może byc przez źle działający zapłon? fajki kupione w piątek mam już je mieć i świece też kupiłem więc to i to powymieniam martwi mnie to że jest mulasty jak bym miał 1,8 pod maską :(
    Radośc z Jazdy :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego, może przypływka? ;)
    Biały

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cewka. Podobny objaw miałem w swoim 4.4. Wymieniłem świece i fajki, ale bez skutku. Okazała się trafiona cewka.
    Bardzo łatwo to sprawdzić. Jak zacznie kuleć to zaciągnij ręczny, wrzuć D i odpinaj kolejno wtyczki od cewek zapłonowych. Jak przy którejś z cewek praca silnika przestanie się zmieniać to ta cewka. Dla pewności zamień ją miejscami z inną i sprawdź znowu. Jeśli w innym miejscu po odłączeniu wtyczki praca silnika znowu przestanie się zmieniać to albo cewka, albo fajka. Teraz zamień miejscami fajki i będziesz wiedział co to.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •