Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Jeszcze jeden problem e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Jeszcze jeden problem e32

    Witam. Dzisiaj przydarzyło się mojej e32 coś bliżej nieokreślonego....

    Jako, że długi weekend, a gaz mam do regulacji, to przej jutrzejszym dniem sam próbowałem coś regulować, metodą prób i błędów. Chodził lepiej, gorzej, kręciłem czarną śrubką na parowniku i krokowcem który też jest na śrubkę. Jak już myślalem że jest ok, to stało się coś dziwnego, nagle zgasł (tak jak to się działo cały czas), odpalam a on nie chodzi na wszystkie gary. Wyraźnie trzęsie samochodem i nie ma takiego przyspieszenia. No to zjechalem na pobocze...sprawdzilem wszystko. Wszystkie przewody dopięte itd.

    Zostawiłem go na chwile, potem przyszedłem i zrobiłem reset. Było to samo. Z tym, że na benzynie dodatkowo stracił kompletnie moc. Przy wrzuconej 1, nie moglem przekroczyc 10km/h, na wstecznym gasł od razu. Na gazie całkiem ok, ale też nie na wszystkie gary. Chwile po przerzuceniu na gaz, zaczął pracować jak dawniej, tak jak powinien. W drodze do domu było na zmianę, chwile na wszystkie gary, chwile nie. Przeważnie na wyższych obrotach pracował na wszystkie, na niższych już nie. Dojechałem pod dom.

    Odpalam po ok 2h...a raczej próbuje odpalać....no i dupa. Na benzynie nie ma opcji odpalić, łapie na ułamek sekundy i gaśnie. Odpaliłem awaryjnie na gazie i odpalił, pracuje podobnie na zmianę wszystkie gary i chwilami nie na wszystkie. Pojawił się nowy objaw, strasznie kopci na biało (na gazie, bo na benzyne nie chodzi w ogole). Nie jestem pewien, ale raczej czuć gaz w tym dymie. Ogółem w kabinie śmierdzi wszystkim, i benzyną i gazem.

    Silnik po generalnym remoncie, nowy olej ostatnio wymieniony - sprawdzałem go i nie ma panki z mlekiem, jest czyściutki.


    Pomóżcie koledzy ...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie powinieneś jeździć po remoncie od razu na gazie chcociaż zalezy co przez to rozumiesz niektórzy remontem nazwią wymiane świec bo gaz ma wyższą temperature spalania a jaką tą instalacje masz zwykłą czy sekwencyjną? Uszkodzenie sondy tlumaczyło by całkowitą niechęć do pracy na benzynie jednak na gazie powinno być ok chociaż ty coś usiłowałeś regulować i zakładam że rozregulowałeś co tłumaczy to że nie działa również na gazie ale byle jak lecz powinna chodzic na benie nawet bez sondy ale automatem nie ruszysz bez sondy może przepływka...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Remont generalny był...nowa uszczelka, planowanie itd...pochłonął kupe kasy. Ide zaraz sprawdzić przewody jeszcze. Zrobiłem na benzynie 100km, i potem na gazie. Ogólem po remocie juz z 500km przejechalem nim. Sonda nowa, wymieniana niedawno. Na gazie chodzi całkiem całkiem. Na benzynie nie odpala w ogole.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    kręciłem czarną śrubką na parowniku i krokowcem
    NIGDY nie ustawiaj tak gazu, jeżeli nie masz doświadczenia i pojęcia o tym co robisz. Zrobiłeś remont silnika, a oszczędzasz na ustawieniu gazu ?


    Mój kolega o mało nie stracił oka podczas takich regulacji - kręcił, przegazował i wybuch gazu rozerwał aluminiowy kolektor - dostał kawałkiem aluminium w głowę z taką siłą, że leżał 3 tyg. w szpitalu. - kilka centymetrów w bok i sztuczne oko murowane...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wybierałem się jutro do gazownika, bo w dlugi weekend zamkniete niestety.... może faktycznie niepotrzebenie to ruszałem. Miałem nadzieje, że samemu uda mi się to jakoś ustawić. Nie ruszałem tego na odpalonym silniku. Po prostu przekręcałem minimalnie, o dosłownie pół milimetra, zamykałem maske i dopiero odpalałem. Mimo wszystko NIEPOTRZEBNIE to ruszałem!



    Ale powiem Wam, że poszedłem poobmacywać przewody przed chwilką, odpalam samochod, i ODZIWO, chodzi tak jak wcześniej. Jakby nic mu się nie stało. Wszystkie objawy zniknęły. Co może ew. nie łaczyc, i jak to zdiagnozować?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    nie powinieneś jeździć po remoncie od razu na gazie chcociaż zalezy co przez to rozumiesz niektórzy remontem nazwią wymiane świec bo gaz ma wyższą temperature spalania a jaką tą instalacje masz zwykłą czy sekwencyjną? Uszkodzenie sondy tlumaczyło by całkowitą niechęć do pracy na benzynie jednak na gazie powinno być ok chociaż ty coś usiłowałeś regulować i zakładam że rozregulowałeś co tłumaczy to że nie działa również na gazie ale byle jak lecz powinna chodzic na benie nawet bez sondy ale automatem nie ruszysz bez sondy może przepływka...
    Kaczy czy sekwencja ma parownik?????????????

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a może nie? Parownik, Reduktor różnie się nazywa owo urządzenie...
    Dobra może lepszym pytaniem było by czy sekwencja posiada krokowca po przeanalizowaniu sądze ze kolega ma 2/3 generacje z krokowcem gazu
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 03-05-2011 o 21:49

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    http://7er.pl/showthread.php/15042-Z...ik-poziomu-LPG

    raczej zwykła

    Benyhp nie kombinuj tylko jedz do gazownika.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Mój błąd co jak co metoda prób i błędów najwyżej zepsujesz ale z gozem jest inaczje lepiej nie eksperymentować po bo jest to nie bezpieczne zarówno dla wyremontowanego silnika jak i ciebie a może już sie nawet nie da tego wyregulować bo membrany w reduktorze są poparciałe i trzeba zmienic lub regenerować jednak szkoda tego silnika by jeździł na tym badziewiu chociażby na spory spadek mocy przez zwężke dolotu (mikser) jadąc na benzynie mieszanka jest bogatsza i komputer raczej nie jest w stanie sie skorygować ale kto mają taki gaz jeździ wogule na pb chyba tylko odpala choć i niektórzy dawno zapomnieli co to pb w baku pająki pompa zatarta przepływka strzelona wtrystki zapieczone dolot polepiony taśmami i poklejony silikonem niewiarygodne ale i takie E32 widziałem

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Z wszyskiego co wymieniles mam rure dolotu polepioną silikonem:) Taka była. Jest szczelna..jedyny jej minus to wygląd. Kosztuje ok 100, na razie mam inne wydatki. Chyba doszedlem o co chodzilo.... Przewody od sondy lambda zamokły całkiem i robiło się zwarcie (na łączeniu kabli - po wymianie sondy). Wszyszło dopiero teraz w deszcz...

    Jutro to sprawdzę i napisze czy to było to.

    Jeżeli chodzi o gaz to tak jak napisalem..jutro albo po jutrze jade do gazownika na regulacje. Zrobilbym to wczesniej ale byl dlugi weekend...stąd sam się bawiłem z tym. Ale fakt - nie powinienem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •