Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: czujnik spalania stukowego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin

    czujnik spalania stukowego

    Czy ktoś wymieniał te czujniki w m60, jeżeli tak to jaka była cena oraz jakie były objawy?

    Objawem u mnie było wkręcanie się silnika do 5000 czasem do 4500 obr.a potem kulał. Jakby cięło zapłon za wcześnie. Komputer pokazał że to ten czujnik rozgrzebałem auto bo myślałem z pojadę o hurtowni i kupie a tu lipa jest niedostępny.
    Więc może ma ktoś używkę na sprzedaż?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    Kolego znalazłem na alledrogo taki czujnik (nie mam nic wspólnego z aukcją) http://motoallegro.pl/czujnik-spalan...483505661.html Pamiętaj że czujnik musi być dokręcony odpowiednim momentem.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Tylko ten czujnik nie jest taki sam w m50 i w m60 a facet w aukcji pisze że to jedno i to samo. Mój stary jest boscha.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Zobacz jeszcze ile ma kostka pinów. Te na allegro mają głownie po 2 a u nas są 3 (chyba że tylko u mnie).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Ja mam 3. Słyszałem, że da się kable prz-rzeźbić z m62 i zmienić wtyczkę na m60. Może jest ktoś na forum po takiej zamianie.:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Mam dalej problem. Na diagnostyce wyszedł czujnik spalania stukowego. Został on uleczony błąd znikł nie widać żadnych błedów , ale problem pozostał silnik wkręca się do 5500 tyś zaczyna kuleć. Szarpie nie dokręca się do końca. Zauważyłem ,że pojawia się ten objaw przy rozgrzanym silniku zarówno na benzynie jak i gazie.
    Po odpięciu przepływomierza bądź tps'a wyświetla się na zegarach tryb awaryjny skrzyni i komunikat Getriebeprogramm czy to normalne?
    Może miał ktoś taką przypadłość z m60 lub ma jakieś sugestie.

    Niema nikt żadnych sugestii?:)
    Ostatnio edytowane przez beatles86 ; 07-05-2011 o 20:59

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po odpięciu czujników wyświetlenie komunikatów jest normalne.
    Sprawdź świece, cewki. Zrób reset kompa. Trzeba sprawdzić sondy i jaka jest mieszanka na wysokich obrotach podczas mulenia. Przepływka też do sprawdzenia.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. Świece są nowe NGK, Myśle, że jakby to była któraś cewka to by kulała też w innych okolicznościach.
    Reset kompa zrobiony stała całą noc bez Aku i przed podłączeniem zwarłem klemy i przekręciłem stacyjkę. W jaki sposób sprawdzi przepływkę? Sondy nie wyrzucają żadnych błędów. Sprzęt do diagnozy nie mam pojęcia jak się nazywa ale chyba coś z CIF - em. :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przeplywomierz sie sprawdza podczas jazdy z kompem i obserwuje sie jakie wartosci widzi komputer. Chodzi dokladnie o mase powietrza. Wrzuca sie trzeci bieg i od ok 1800 obrotow rozpedza sie auto prawie do konca biegu. I sprawdza sie czy wartosci rosna rownomiernie bez dziwnych skokow w dol czy gore. Na postoju nie da sie tego dobrze sprawdzic. Zamiast kompa mozna uzyc miernika mierzac napiecie wychodzace z przeplywki. Przy pelnym obciazeniu ma byc ok 4,5 do prawie 5 woltow. Jak nie ma to przeplywka sypnieta ale test w czasie jazdy.
    Cewki sie psuja na ruzne sposoby. Albo padaja calkiem albo podczas przyspieszania gubia iskre i potrafi lekko strzelac i sie dlawic a na wolnych obrotach bez obciazenia pracuja normalnie.
    Sondy moga przeklamywac a bledu nie bedzie. Trzeba sprawdzic czy pracuja w pelnym zakresie napiecia i jak szybko reaguja na zmiane dawki. Twoje sondy maja pracowac w zakresie 0,05 do 0,9 wolta na wolnych obrotach. Podczas pelnego obciazenia ma byc 0,9 caly czas. Podczas hamowania silnikiem ma byc 0,05. Jak sie napiecie nie zmienia na wolnych obrotach w pelnym zakresie w ciagu 5 sekund maksymalnie to albo sypnieta sonda albo masa innych mozliwosci. Sprawdz na razie to co napisalem. Pozniej sie bedzie myslalo co dalej
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Problem znaleziony. Okazało się, że był to czujnik położenia wału. Znalazłem go podmieniając elementy: wszystkie cewki ,czujnik wałka.Po zmianie czujnika wszystko wróciło do normy.
    Dziękuję za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •