Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Amortyzatory przednie !

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Amortyzatory przednie !

    Witam wczoraj byłem na sprawdzeniu amortyzatorów w stacji diagn.. i wyszło że wszystkie cztery mają ok 20-25% zużycia czyli nie jest źle ale naciskając na przód auta lewa strona (lewy przedni) ugina się normalnie natomiast prawa jest strasznie sztywna prawie się nie ugina. Skoro amorki są dobre to pozostaje kwestia sprężyn i moje pytanko jest jak sprawdzić (po oznaczeniu,grubości itp) czy dana sprężyna jest od tego modelu (mój to 728iA/99r). pozdrawiam.......

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Na stacji diagnostycznej co najwyżej mogą sprawdzić skuteczność tłumienia (pracy) całego zawieszenia, a nie amortyzatorów. Tak więc z rezerwą podchodziłbym do rzeczywistej oceny stanu amorków.
    Inna sprawa, że wynik procentowy takich pomiarów zależny jest od przyjętej metody. Jaką metodą sprawdzano pewnie Ci nie podano, a każda wartosc odpowiada danym przedziałom masowym samochodu (tzn. 80% to co innego dla e30 a co innego dla e38).
    A teraz uwaga, czy spotkaliście się z tym aby diagnosta przed takim badaniem sprawdził ciśnienie w oponach. Zagłębiając się w temacie okaże się, że jest to bardzo ważne przed dokonaniem pomiaru.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Ja powiem tyle ze taki test to nie test.. znajomy miał mokry jeden tylny amorek diagnosta mu nie podbił dowodu.. tydz później po wymianie obu tylnych (nowe sahsa ze sklepu z gwarancją ) okazało się wg tej samej stacji diagnostycznej ze oba się nie nadają i różnica między lewym a prawym nadal przekracza 30%.. na innej stacji nie było problemu.. co do sprężyn wstępnie zmierz porównaj grubość zwoja suwmiarką i staraj się znaleźć porównać kolory pasków na sprężynie jeżeli nie są zardzewiałe i jest to możliwe..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •