Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jaki aku wybrać

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Jaki aku wybrać

    Nie znalazłem podobnego tematu. Niestety jeden z moich 2 aku w aucie jest do wymiany (zwarcie na celi) na szczęście mniejszy się popsuł (70Ah 570A). Był to aku ori BMW. Z opinii wielu osób i własnego doświadczenia wiem że BMW nie robi zbyt dobrych aku. Więc pytanie co wybrać. Najbardziej zależy mi na tym żeby aku posłużył. Podejrzewam że temat będzie ciężki bo ile ludzi tyle opinii. Ale może dowiem się jakich firm na pewno mam trzymać się z daleka :) Moje typy to Bosch, Kager (choć chyba to w zasadzie to samo ;) )
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    ja mam u siebie bosch s4 74AH 680A i daje rade nawet dobrze oprocz tego ze przezyl kilka zwarć i w zimie nawet zamarzl mi raz (rozladowany kompletnie byl bo zostawilem radio wlaczone i swiatla) to po dzis dzien dziala i ma się dobrze

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Ja się zastanawiam nad Bosch s3 70Ah 640A. Najważniejsze żeby służył i nie robił mi cyrków z brakiem prądu. Widzę że na alledrogo sporo jest aku różnych dziwnych firm ludzie kupują ale ja jakoś boję się ryzykować.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    mhm jesli masz kase i mozesz doplacic do s4 bierz to o ktorym mowie ogolnie jesli chodzi o aku to kilka razy mi sie przewinelo ze ludzie z forum zazwyczaj jezdza na s5

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    Ja się zastanawiam nad Bosch s3 70Ah 640A. Najważniejsze żeby służył i nie robił mi cyrków z brakiem prądu. Widzę że na alledrogo sporo jest aku różnych dziwnych firm ludzie kupują ale ja jakoś boję się ryzykować.
    Supermen - zobacz jeszcze Centre Futura z tego co mi wiadomo to wszystko jest tego samego koncernu, a cena jest dużo niższa. No chyba, że się mylę. Na Allegro bym raczej nie kupił ;) Poza tym chyba musisz oddać stary akumulator.
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Stanowczo Bosch...
    W jednej z Buni miałem Sznajdera??? (pamiętam że na nim byczek był namalowany:D ) Wyjatkowo dobrze znosił krytyczne wyładowania, ale do tanich zamienników jednak nie należny chyba...


    Nawet po zakupie na allegro niema problemu z starym aku, na złomie wezma go za frii;)
    Przy zakupie sprawdź ile lezakował...
    Teoretycznie po naładowaniu na sucho i zalaniu aku moze sporo lezakować jednak świeższy pewniejszy;)
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 27-04-2011 o 22:15
    V8 Garage

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Teraz wam powiem zgłupiałem. Zajrzałem do instrukcji i jeszcze innej literatury i jest napisane że w 750iL powinien być aku 55Ah i 110Ah a ja dotychczas miałem 70Ah i 110Ah
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Z tego co pamietam aku moze miec nie większą pojemność niż +20% zalecanego.... czyli jest prawie ok;)
    Chodzi oto by alternator(alternatory) dały rade naładować je za duza pojemność aku spowoduje jego krótszą żywotnośc...
    V8 Garage

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Może przez to zrobiło mi się to zwarcie na celi. Gdyż ten aku był za duży
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Zwarcie na celi w 99% uszkodzenie mechaniczne (może być wada fabryczna np. która wyszła po kolejnej zaliczonej dziurze :D)

    Swoja drogą co z droga do Betowa??? Da sie juz przejechać:D
    V8 Garage

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •