Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [mechanika] e32 Zablokowany kluczyk w zamku bagaznika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] e32 Zablokowany kluczyk w zamku bagaznika

    Jak wiecie, piorun jednak :/ trafia wielokrotnie w to samo miejsce i po raz kolejny wlamano mi sie do samochodu.
    Szkody - wyrwane radio z kostka, oderwany kawalek plastiku imitujacego drewno nad schowkiem przy siedzeniu pasazera, wygiety lekko podlokietnik kierowcy, rozwalony zamek kierowcy (nie daje sie przekrecic klucz), oderwane dwie kratki wentylacyjne.
    Efekty uboczne - wysiadla elektryka zamkow, wysiadla elektryka kabiny - szyby, szyberdach, fotele.
    Samochod pali, jezdzi, skrzynia i silnik dzialaja.
    (Osobny problem, brak mocy i gigantyczne zuzycie paliwa, zaistnialy wczesniej, nie mial wplywu na niniejszy)

    W takich to warunkach chcialem otworzyc recznie - kluczykiem, bagaznik, aby wyjac pare rzeczy przed odstawieniem samochodu do ewentualnego mechanika. Zamek nie byl otwierany przynajmniej kilka tygodni ( po wlamaniu nie sprawdzalem zawartosci bagaznika ), ale kluczem bez oporu bagaznik dal sie otworzyc jednak. Problem powstal przy WYCIAGANIU klucza, ktora to operacja dotad (24h) sie nie udala.
    Zamek bez problemu otwiera/zamyka klape bagaznika, absolutnie zadnych zgrzytow czy nieprzewidywanych objawow brak, aczkolwiek klucz nie chce wyjsc z zamka, ani drgnac nawet.
    Probowalem:
    - klasycznego wd-40 na zewnatrz i od srodka mechanizmu, od bagaznika,
    - coli - za rada Mirka,
    - powolnego i systematycznego "rozruszania" klucza,
    - podejscia silowego do sprawy,
    - bluzgania i wkurzania sie, grozb karalnych pod adresem samochodu.

    Osiagnalem tylko to, ze z klucza "zjechal" plastik, zostal sam wklad, wystajacy z zamka bagaznika (spokojnie dajacy sie chwycic kombinerkami)

    Czy jest cos, o czym moze nie pomyslalem? Czegos innego moge sprobowac?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wyjmij całą wkładkę z klapy i na stół. Trochę cierpliwości, może trochę imadła. Jak masz drugi kluczyk to wymień wkładkę a tą do kosza. Obawiam się że z tej niewiele będzie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Płakać się chce jak beme ci potraktowali Przecież to 750 powinno samo w sobie siać respekt żeby nikt tego nie ruszył
    E32 kolegi stoi otwarte pod blokiem pytam sie go na co nie zamykasz a on tu nikt nie ma prawa mi tego samochodu dotknąć gość ma respekt samochód stoi sobie szczęśliwy otwarty już długi czas. Ludzi boli że ktoś ma 5.0 poniszczyli wzieli radio poszli...
    Ja kluczyk z wkładni tylniej sprybował bym ściągaczem np dwu łapkowym wykręcić. Co do elektryki być może jak szarpali sie z centalnym spalił się bezpiecznik? Cięzka sprawa wspułczuje krzywdy twojej i E32.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez Ansset Zobacz posta
    Jak wiecie, piorun jednak :/ trafia wielokrotnie w to samo miejsce i po raz kolejny wlamano mi sie do samochodu.
    Szkody - wyrwane radio z kostka, oderwany kawalek plastiku imitujacego drewno nad schowkiem przy siedzeniu pasazera, wygiety lekko podlokietnik kierowcy, rozwalony zamek kierowcy (nie daje sie przekrecic klucz), oderwane dwie kratki wentylacyjne.
    Efekty uboczne - wysiadla elektryka zamkow, wysiadla elektryka kabiny - szyby, szyberdach, fotele.
    Samochod pali, jezdzi, skrzynia i silnik dzialaja.
    (Osobny problem, brak mocy i gigantyczne zuzycie paliwa, zaistnialy wczesniej, nie mial wplywu na niniejszy)

    W takich to warunkach chcialem otworzyc recznie - kluczykiem, bagaznik, aby wyjac pare rzeczy przed odstawieniem samochodu do ewentualnego mechanika. Zamek nie byl otwierany przynajmniej kilka tygodni ( po wlamaniu nie sprawdzalem zawartosci bagaznika ), ale kluczem bez oporu bagaznik dal sie otworzyc jednak. Problem powstal przy WYCIAGANIU klucza, ktora to operacja dotad (24h) sie nie udala.
    Zamek bez problemu otwiera/zamyka klape bagaznika, absolutnie zadnych zgrzytow czy nieprzewidywanych objawow brak, aczkolwiek klucz nie chce wyjsc z zamka, ani drgnac nawet.
    Probowalem:
    - klasycznego wd-40 na zewnatrz i od srodka mechanizmu, od bagaznika,
    - coli - za rada Mirka,
    - powolnego i systematycznego "rozruszania" klucza,
    - podejscia silowego do sprawy,
    - bluzgania i wkurzania sie, grozb karalnych pod adresem samochodu.

    Osiagnalem tylko to, ze z klucza "zjechal" plastik, zostal sam wklad, wystajacy z zamka bagaznika (spokojnie dajacy sie chwycic kombinerkami)

    Czy jest cos, o czym moze nie pomyslalem? Czegos innego moge sprobowac?
    a w jakiej okolicy tak we wrocku robią??

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Mi 70km od Wrocławia, ktoś życzliwy, wylał coś żrącego na maskę, tak, że lakier zszedł... Stare BMW, ale jednak zazdrość wzbudza...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    29
    BMW
    '92 E32 M70
    Skąd
    Wrocław
    Lakierek (male wgniecenie blotnika) to u mnie inna sprawa - ktos przywalil na parkingu i czmychnal, a lakierek nowy polozony dwa lata temu :/

    Ten aspekt podejscia z respektem do samochodu.. no coz, nie te okolice chyba, albo nie ten samochod.. Zwykla zazdrosc czy co? 3 razy wlamywali sie tutaj do BMW, a we wrzesniu 2009 podpieprzyli spod domu nowy motocykl... (na domiar zlego, nie byl jeszcze ubezpieczony) nic tylko do tramwaju sie przesiasc... Okolice Astry przy Ostatnim Groszu/Legnickiej/Bulwaru Ikara/Szybowcowej

    Co do klucza - nie mam warsztatu pod reka, zeby powykrecac caly zamek, i grzebac, nadto - naprawde wole specowi oddac samochod niz tracic czas, nerwy i zdrowie przy probach wlasnorecznej reanimacji. Jutro ok poludnia odstawiam padlo do mechanika, co prawda od Fiata, ale zmyslny chlopak, moze cos poradzi mi na te wszystkie bolaczki. Jesli sie nie powiedzie, w przyszlym tyg podrzucam samochod Mirkowi.


    Pytanie:
    Co mam zrobic z trzepnietym zamkiem od kierowcy? Tamtedy, po szkodach sadzac, wszedl ktos do samochodu, zamek kompletnie nie dziala, klucza przekrecic nie mozna. Szukac innego wkladu? Kupowac komplet na alledrogo z jakiegos trupa (anonimowo oczywiscie), moze cos innego?
    Ostatnio edytowane przez Ansset ; 27-04-2011 o 22:42

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    calą klamke kup i dorob sobie do starego kluczyka

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wyciągnięcie zamka klapy to bodajże tylko 3 śruby na klucz 10.
    To widać jakaś okolica patologiczna skoro często sie zdarzają podobne przypadku.
    pozostaje zyczyć szybkiej i bezbolesnej naprawy. Może podłącz karoserie pod Siłe 380V ? Tak jak w E38 bonda wtedy złodzieje już nie ruszą :P
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 28-04-2011 o 06:49

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Otwórz klapę, zdejmij obicie w bagażniku i masz tam 3 śrubki - chyba wlasnie 10 - wyciągniesz wszystko i na spokojnie na biurku w domu Ci się na pewno uda. Potem jedź na jakis szrot i musisz kupić nowy zamek drzwi kierowcy i bagażnika. Nie jest trudno przelozyc ale będziesz miał niestety 2 kluczyki, jeden od otwierania, a drugi od stacyjki....ja właśnie tak mam. Ponadto pod siedzeniami znalazłem odłamki szkła. Chyba moja beta w przeszłości też przeszła jakąś kradzież..

    Kiedyś miałem e34, również wyglądało bardzo dobrze:) Nikt mi się nie włamał, ale byłem podobnie wkurwiony jak wyszedłem z samochodu na dosłownie 2 minuty do sklepu, a jak wróciłem była już zrobiona rysa zaczynająca się na przednim reflektorze i idąca wzdłuż boku aż do tylnego...i to taka do samej blachy na szerokość ok 1mm. Aha - no i 2 razy pomalowano mi samochód sprayem i to jeszcze na mojej posesji - za bramą na podwórku. Cały dookoła - drzwi maskę reflektory przednie i tylne, szyby, felgi, rejestracje....najpierw pomarańczowym sprayem a potem czarnym. Wszystko domyłem powiedzmy bez śladu - ale trwało każde mycie po 2 dni, bo masa szczegółów, no i rejestracje niestety zeszły do samej blachy bo spray je troche rozpuścił....musiałem wydawac kase na nowe;/

    moje dawne e34

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wkładkę da się rozebrać i tak dopasować zapadki aby pasowała do starego kluczyka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •