Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: problem z abs-em i kontrolą trakcji

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    65
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Olkusz/Kraków

    Question problem z abs-em i kontrolą trakcji

    Witam .
    czytałem nie jeden temat na forum z popsutym abs-em ale z takim problemem się nikt nie spotkał , otóż tak
    na samym początku świeciła mi cały czas kontrola trakcji bez ikonki abs-u (abs podczas włączania gasnoł ale i tak go nie było ;/ ) , wyczytałem że jest to wadliwy czujnik abs-u , a więc kupiłem czujnik z szarą końcówką , co się okazało dzisiaj zdjąłem lewe koło patrzę a tam trzy kable z wtyczkami , abs-u w kolorze niebieskim (??) klocków w kolorze czarnym i trzeci wychodzący i wchodzący z komory silnika w kolorze szarym ,byłem lekko zdziwiony ze względu na to że auto mam przed liftem a z tego co było napisane na forach kolor wtyczki jest szary , więc wyciągnąłem te wtyczki wszystkie przedmuchałem poruszałem i zacząłem sprawdzać czy kontrolki gasną niestety kontrola trakcji nadal świeciła a abs się wyłączył ale dalej nie działał po ostrym przyciśnięciu hamulca ;| jestem zawiedziony bo zastanawiam sie czy ktoś czasem nie podpiął lampki absu pod inną gasnącą kontrolkę i czemu mam niebieskie wtyczki przy czujnikach a nie szare ? ;/ pomóżcie bo przy takiej masie auta na śliskiej powierzchni nie da sie szybko wyhamować ;/ ! co z tym zrobić ? zamawiać niebieski czujnik i sprawdzac ? najlepsze jest to że komputer(LAUNCH) nic nie wykrył żadnego błędu a ani kontroli trakcji ani abs nie działa ;(

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Launch potrafi czasami nie pokazać błędów ale jak ktoś się umie tym posłużyć to by zobaczył jaką prędkość z poszczególnych kół widzi.
    Więc jazda z launchem i obserwowanie wartości.
    Będzie widać z którym kołem jest coś nie tak.
    Ważną rzeczą w takich przypadkach jest czujnik stopu!
    Jak sterownik ABS nie widzi sygnału o hamowaniu to nie załączy pompy w razie mocnego hamowania i abs nie będzie działał bo nie wie o hamowaniu. Czujnik stopu to jedyny sygnał o potrzebie załączenia abs. Sterownik czasami nie ma jak go zdiagnozować bo to tylko zwykły włącznik. Błędów potrafi nie złapać ale w wartościach rzeczywistych będzie widać położenie padału hamulca.
    Może się okazać że będzie widział prędkość ze wszystkich kół skoro kontrolka abs się nie świeci a jest uszkodzona np linka do przepustnicy dławiącej.
    Zostaje wtedy odczytanie błędów innym kompem np INPA bo w takim przypadku będą błędny napewno.
    Zanim zamówisz czujnik to dobrze zdiagnozuj problem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •