Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Zmiana panelu klimatronika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon

    Zmiana panelu klimatronika

    Witam, wiem że temat był omawiany wielokrotnie, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, mam model przed liftem- czy zmiana panelu klimy z suwakami do regulacji siły nawiewu na panel z przyciskami (zakodowany do auta przed liftem i z funkcją rest) wiąże się z dodatkową potrzebą zakodowania w moim samochodzie, żeby działał nadmuch?

    z takiego

    na taki
    Ostatnio edytowane przez slaw ; 26-04-2011 o 22:33

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 740 b44
    Skąd
    Ostrów wlkp
    niestety tak sam u siebie to przerabiałem

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    No trudno, dzięki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    witam ja u siebie też zmieniałem na nowszy klimatronik tylko zamiast rest to jest max ,nie działała mi tylko klima a zaprogramowałem ją w prosty całkiem przypadkowy sposób-z powrotem podłączyłem stary klimatronic włączyłem klimę ,odłączyłem go i wpiąłem nowy i wszystko działa,
    sławomir

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Kupiłem panel z przyciskiem "max" i wszystko jest ok :P

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Podepnę się do tematu bo od dłuższego czasu walczę z tym (kodowaniem klimatr.) i nie stety nic , mam auto z 99r. a panel który kupiłem i założyłem jest z 96r. Czy to może mieć wpływ na to że nie mogę go zakodować? Z autem łączę się zarówno INPą jak i NCS-em. Dodam że wszystkie funkcje działają tylko nie załącza się sprężarka. A najśmieszniejsze jest to że do tej pory w moim aucie był panel z 95r. na pokrętła od siły wentylatora i klima się załączała tylko nie działała funkcja "AUTO". Może coś jest ze sterownikiem od klimy , może ktoś wsadził jakiś inny mam na myśli ze starszych modeli bo już sam nie wiem o co tu chodzi. Na marginesie to gdzie właściwie znajduje się ten sterownik??? pozdrawiam serdecznie i proszę o jakieś podpowiedzi lub pomoc w formie zakodawania (oczywiście nie za free). ..............

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Nie mam pojęcia jak zakodować, ale słyszałem że komuś panel zaprogramował się w taki sposób- na starym panelu miał załączoną klime, wyciągnął panel i włożył nowy i było ok, a jak wyciągał stary bez załączonej klimy, to nie działała sprężarka.
    Ostatnio edytowane przez slaw ; 10-08-2011 o 22:28

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Też tak próbowałem i nic klima się nie załączała , być może był to jednostkowy przypadek że po tej zamianie wszystko było OK. Dochodzę po mału do wniosku że może mój interfejs nie daje rady z tym sterownikiem bo w INPIE działa ale też nie z wszystkimi się łączy...pozdro......


    PS: widzę że kolega "slaw" jest z bydgoszczy to może polecisz mi jakiś warsztat w bydg. który bawi się w taką autodiagnostykę lub kodowanie.....
    Ostatnio edytowane przez maniek42 ; 10-08-2011 o 20:21

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Myślę, że Przemas na Modrzewiowej 1 by to ogarnął.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    A słyszałeś może o Auto-Servis-Eva na Gdańskiej 108 ? bo dzwoniłem dzisiaj do nich i jak powiedziałem o co chodzi to gość stwierdził że może spróbować ale gwarancji nie daje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •