Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: Zmiana panelu klimatronika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Osobiście tam nie byłem, ale większość klubowiczów jest zadowolona z tego warsztatu.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    A masz może jakiś telefonik do tego "Przemasa" bo bym się wpierw upewnił czy mnie przyjmie tak z "marszu" i czy w ogóle ogarnie ten temat?????

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Panel z 96r nie bedzie dzialac w 99r- brakuje mu transmisji danych dlatego jest kicha... u ciebie tylko wersja trzecia bedzie dzialac.

    zastanawiam sie jednak skad w aucie z 99r tak stary panel (ten z pokretlami sily nawiewu, zdjecie w 1 poscie, montowany byl w E38 tylko latach 94-96) ???
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 10-08-2011 o 22:58
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Skoro jest tak, jak mówisz to faktycznie dziwna sprawa. Ten nowszy panel tym bardziej powinien działać, chyba że tamten był składakiem.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Prawdopodobnie ktoś już tam grzebał i wstawił ten stary (95r) który działał z opóźnieniem bo po wciśnięciu przycisku (śnieżynka) sprężarka załączała się po jakiś 5-8 sekundach a nie od razu.Zastanawia mnie to co mówi BOSS że u mnie powinien być panel "trzeci" rozumiem że chodzi o panel z funkcją "MAX" bo się inaczej komunikuje a jednak ten stary działał. Dlaczego ??? A skoro ten z 95r działał to ten z 96r też chyba powinien? pozdro.................

    PS: a czy auta z lat 95-96 miały klimatroniki z funkcją "max" bo takie bmw widziałem z tą funkcją z 95r. i działało!!!
    Ostatnio edytowane przez maniek42 ; 11-08-2011 o 09:05

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Funkcja MAX lub jej brak nie do konca oznacza ze to wlasciwy panel- u ciebie (zakladajac ze to auto produkcji po 3/99r) powinien byc sterownik IHKA3- to na 100% bedziesz wiedzial jak podlaczysz go do auta i np Inpa odczytasz jego parametry
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    PS: a czy auta z lat 95-96 miały klimatroniki z funkcją "max" bo takie bmw widziałem z tą funkcją z 95r. i działało!!!
    Chyba nie miały, ale ja właśnie na taki zmieniłem i bez programowania mi działa, a mam auto z 95.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Moje auto jest z marca 1999r. tak wynika z Vin-u i tak prawie wszędzie jest opisane na instalacji , różnych plastikach itp. Dzisiaj sprawdzę ten sterownik ale wydaje mi się że chyba właśnie jest ten IHKA3 tak coś pamiętam.

    Oto dane z INPY:
    Countrol Unit Description file - IHKA38_2
    Countrol Unit - Air Conditiong IHKA38 redesign
    Resposibility - BMW TP-421 Drexel

    Czy to w jakiś sposób wyjaśnia sprawę???
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-08-2011 o 18:52

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    Moje auto jest z marca 1999r. tak wynika z Vin-u i tak prawie wszędzie jest opisane na instalacji , różnych plastikach itp. Dzisiaj sprawdzę ten sterownik ale wydaje mi się że chyba właśnie jest ten IHKA3 tak coś pamiętam.
    Airbag masz dwustrzalowy? jesli tak to auto juz po lifcie technicznym i wersja 3 potrzebna, jesli nie to tak jak podales IHKA 2 powinna dzialac
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    A jak sprawdzić czy dwu strzałowy ? Inpa coś powie ? jakieś oznaczenia?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •