Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: HELP ME dymienie 740d

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    jak te przelewy sprawdzić ??

  2. #32
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mało profesjonalnie ale zdejmujesz wężyki od nadmiarów. Bierzesz na wzór i idziesz do sklepu z bezbarwnymi wężykami z metra ciętymi.
    Tak dobierasz średnicę zewnętrzną wężyka aby w miarę ciasno wchodził w miejsce skówki od nadmiaru we wtryskiwaczu. Chodzi o szczelne osadzenie bezbarwnego wężyka we wtryskiwaczu. Kupujesz na przykład 2,5 metra takiego wężyka i tniesz na równe kawałki czyli 8 sztuk. Ważne aby były równe.
    Idziesz do apteki i kupujesz największe strzykawki.
    Wkładasz wężyki do wtryskiwaczy.
    Na końcach wężyków wkładasz strzykawki bez tłoczka i uszczelniasz końcówki.
    Zaślepiasz zdjęte ori nadmiary aby nie zanieczyszczać planety ropą.
    Unosisz strzykawki go góry albo gdzieś kładziesz aby się z nich nic nie wylało.
    Odpalasz auto i obserwujesz, możesz nawet nakręcić filmik i wrzucić abym mógł zobczyć.
    Czekasz do momentu napełnienia prawie do pełna jednej ze strzykawek i gasisz silnik.
    Robisz zdjęcie z eksperymentu i wrzucasz abym mógł zobaczyć różnicę między wtryskami.
    Podajesz ile czasu pracował silnik do momentu napełnienia około.
    I jest diagnoza wtryskiwaczy.
    Jak jest na którymś spora różnica w ilości to znaczy że jest nie szczelny ten co ma dużo więcej od innych.
    Rzadko się zdarza że padają wszystkie.
    Więc powinny dawać w miarę po równo. Jak któryś mocno odstaje od normy to jest sypnięty.
    W serwisach właśnie się tak diagnozuje tylko zamiast strzykawek są specjalne zestawy do pomiarów ładnie wykonane. Ja na początku używałem właśnie takiego patentu bo nie mogłem się doprosić głupich menzurek. Teraz mam cały stół do wtrysków.

    to link do przykładu jak to wygląda:
    http://allegro.pl/common-rail-zestaw...565236521.html
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 13-05-2011 o 14:18
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    udzieliłeś mi konkretnej odpowiedzi :):) u mnie 7 wtrysków przelewa od 0,2-0,5 a jeden przelewa az o 1,5 za duzo ;/ ale to nie możliwe żeby tak auto dymiło od 1 wtrysku...

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Stwierdzenie "niemożliwe" do czegokolwiek, co tyczy się tego silnika jest bardzo kiepskie - jeszcze ten silnik zdąży Cie zadziwić na tyle, że rzeczy niemożliwe staną się realne... A co do wtrysków to wyciągnij wszystkie i daj na sprawdzenie - koszt nie taki duży a po takim zabiegu będziesz chociaż co do tego pewny...

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    dałem wtyski do sprawdzenia koszt tylko a może az 25zł/szt więc 200zł ...

    Mają być na poniedziałek,ale chyba długo nie były wyciagane bo idą z oporem ;/
    Ostatnio edytowane przez CICHY83 ; 13-05-2011 o 19:30

  6. #36
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To co pokazuje komputer to tylko różnica w dawce danego wtryskiwacza i to na dodatek na wolnych obrotach tylko!!! a wtryskiwacze pracują pod różnymi czasami otwarcia i ciśnieniem które dochodzi do 1300 barów. Mam stół do sprawdzania wtrysków i wiem, że wtryskiwacze potrafią się różnie zachowywać w różnych warunkach. Jak będzie mniejsza kompresja na którymś cylindrze to korekta też będzie spora. Komputer kontroluje sprawność danego cylindra a nie wtryskiwacza, a dokładnie jak przyśpiesza silnik po podaniu danej dawki paliwa, a następnie koryguje tą dawkę aby silnik równo pracował na wolnych obrotach. Jak wejdziesz w INPA w wartości rzeczywiste to są tam parametry mówiące o prędkości obrotowej danych cylindrów. Po wejściu w ten parametr silnik sprawny pracuje równo, a jak jest coś z nim nie tak to zacznie się telepać lekko bo komputer otwiera tym samym czasem wszystkie wtryskiwacze po równo nie uwzględniając korekt i widać wtedy obroty danego cylindra.
    Komputer nie pokazuje ile paliwa wraca do baku przelewami dlatego to się sprawdza oddzielnie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    byłem w bosch servis i typ sprawdzał wtryski na wolnych obrotach i przy dodaniu gazu nie wiem czy to istotne? a teraz są odkrecone i sprawdzają na maszynie o jakiej napisałeś,mają menzurki i wyliczaja ile paliwa przlewa i czy jest tylko dół wtrysku walniety czy też góra:)

  8. #38
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    To ze ktorys z wtryskow przelewa moze byc powodem ciezkiego odpalania ale nie ma to wiekszego zwiazku z dymieniem
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    więc co jest ze wali czarnym dymem ?? turbo ;| ??

  10. #40
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Odswierzam temat. Powiedz cichy83 jak sie skonczyl temat z ciezkim paleniem, bo u mnie to samo sie zaczelo. dymienie i ciezkie palenie.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •