Witam Serdecznie,

Przymierzam się do kupna 7er 735i. Znalazłem zadbany egzemplarz. Wyposażenie jak na 7er ubogie :) Jednak dla mnie jest wystarczające. Autko jest z końca 2001 roku z przebiegiem 252.000km. Praktycznie nie ma co się doczepić. Wiadomo ,że idealne samochody to są w salonie jednak martwią mnie takie mankamenty jak:

- nie świecące ringi - komputer pokazuje ,że są spalone. ciężko wymienić? Jakie żarówki tam wchodzą?

- szarpiąca skrzynia - ciężko mi stwierdzić czy ona szarpie ale w porównaniu do poprzedniej 7er która okazała się niewypałem to trochę bardziej czuć tą zmianę. Czy może to być spowodowane tym iż założone są koła 20"? Facet mówił ,że olej był wymieniany w skrzyni wraz z filtrem i miską. Sprzedawca twierdzi iż wystarczy tylko zresetować skrzynie i obiecał mi zlikwidować to do momentu kupna. Czy to możliwe?

- nie działająca elektryczna regulacja kierownicy - twierdzi ,iż jeszcze niedawno temu działała mówi ,że to pewnie bezpiecznik i również powiedział ,że to naprawi - co może byc powodem? Bezpiecznik? a może coś poważniejszego?

- dziwne zatrzymywanie się obrotów po dodaniu gazu. W momencie gdy doda się gaz i wskazówka obrotomierza jest bliska 6-7 obrotów i puści się gaz to przy obrotach 2-3 przy opadaniu obrotów na chwile sie zatrzyma po czym opada. Czy to coś poważnego bo nie wiem czy to normalne?

-oglądałem 3 7er i w każdej przy dodawaniu gazu leci biały dym. Bez wciskania gazu nic nie leci. Czy to normalne? Wygląda to bardziej jak para. Nie znam się gdyż nigdy nie miałem V8 :) do tej pory jezdziłem 1.9TDI albo 1.6 16V

Więcej mankamentów nie doszukałem się. Reszta sprawna, blacharka wzorowa nawet jeśli była malowana to musi być bardzo dobrze pomalowane gdyż nie doszukałem się żadnych oznak. Wnętrze zadbane, skóry wentylowane nie wysiedziane. Cena 42.000zł Co myślicie o tych mankamentach?