Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wskaźniki klimatyzacji.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska

    Wskaźniki klimatyzacji.

    Witam! Interesujących mnie wątków nie znalazłem, więc pozwolę Wam zadać dwa pytania.
    Ile czynnika wchodzi do układu klimatyzacji. Na stacjach mają dane do e38 i są one różne. Do mojego na przykład powinno wchodzić od 630 do 690 gram. Niby ta cała maszyna, która najpierw wyssysa czynnik a potem po przefiltrowaniu wtłacza go z powrotem i dodaje brakującą ilość powinna to robić automatycznie, ale majstry, u których byłem sami zapodali owe 690 gram. Z tego co się doczytałem to do modeli przedliftowych wchodzi ponad 1200gram. A żeby było śmieszniej to moja 740 d. to wersja na rynek szwajcarski i podobno klimy w tym modelu różniły się: inne na kraje śródziemnomorskie (większe), normalne na Europę (np. Niemcy) a mniejsze na kraje alpejskie. Czy tak rzeczywiście jest?
    Po drugie. Jaką najniższa temperaturę powinna dmuchać klima do środka na panelu centralnym nadmuchu (przy założeniu,że wszystko jest sprawne i działa ok.)? U mnie dmucha ok. +8 stopni C.
    Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Niedawno dobijałem w swojej (728 przed liftem) - 680gram. U mnie informacja jest na naklejce na przednim pasie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Kolego,pracowałem 4lata przy klimach i czasami do jednego modelu byly 4 różne dane odnośnie ilości czynnika, głównie zależało to od wersji silnika oraz rocznika..
    Co do drugiego pytania to byly auta,w których klima dawała 3-4 stopnie. Jak Ci dobijali to robili próżnię?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Tak,robili próżnię i stwierdzili, że wszystko jest ok. Czy temperatura + 8 stopni C nie powinna być niższa, np. 4-5 ?
    Pozdrawiam!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    157
    Skąd
    OKR
    Teoretycznie powinna być niższa, ale może być wiele przyczyn tego, np sprężarka może już nie mieć takiej sprawności jak kiedyś.. Szczerze to nie przejmowałbym się tym za bardzo ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    W mojej Buni (tak jak mama w opisie) wchodzi 680 g '+ -' 10 g. A co do temp. to nie sprawdzałem.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Arczi52 Zobacz posta
    Szczerze to nie przejmowałbym się tym za bardzo ;)
    dokladnie, jestem pewien ze ten kto ci robil klime ma wiecej pojecia od ciebie, a ze robil to "recznie" a nie na automacie to tylko sie ciesz..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    u mnie w m60b40 wchodzi wlasnie okolo 1200g,temp. tez nie sprawdzalem:p

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    A ja wam powiem, że kiedy w moim e34 m60b30 włączałem klime na minimum nawiew na przednią szybe i miałem szron na szybie!A teraz w e38 coś jest nie tak 23 stopnie na zewnątrz i nie mogę wziąć klimy na 16 stopni zeby wialo bo wtedy nie wieje nic dopiero jak wezmę np na 27 stopni to zaczyna wiać a im cieplej na dworze tym większą temperature musze ustawić na panelu klimatronika aby cos lecialo z nawiewu(dzieje sie tak tylko na włączonej klimie) silnik m62b44 rok koncówka 96 i co to może być?
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •