Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: klekotanie na pompie wodnej? e38 m62 4.4 1999r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    22
    BMW
    535i 740i
    Skąd
    lubartow

    klekotanie na pompie wodnej? e38 m62 4.4 1999r

    Witam!
    od jakiegos czasu jestem wlascicielem e38 co prawda jeszcze autka na forum nie pokazalem ale jeszcze po prostu nie doprowadzilem go do wlasciwego stanu...
    Mam natomiast maly problem
    ostatnio zauwazylem ze zaczelo cos klekotac i myslalem ze beda to nieszczesne vanosy ale po dluzszym wsluchiwaniu sie w ten dzwiek doszedlem do wniosku ze dobiega on z miejsca pod kolektorem ssacym i wszystko wskazuje ze jest to pompa wodna...
    dzwiek kojarzy mi sie z rozsypanym lozyskiem kolkowym ale przeciez w pompie wodnej nie ma zadnego wiec co to moze byc? czy moze mieliscie podobny problem z pompa wodna?
    dodam ze wymienilem niedawno olej na mobil1 5W50

    moze jest ktos z lublina kto moglby ewentualnie podpiac moja bmke pod kompa?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Hej co do pompy to zdejmij pasek złap za kółko i poruszaj jak wyczujesz luz to do wymiany... dlaczego myślisz ze niema łożyska w pompie wody???

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    22
    BMW
    535i 740i
    Skąd
    lubartow
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28 Zobacz posta
    Hej co do pompy to zdejmij pasek złap za kółko i poruszaj jak wyczujesz luz to do wymiany... dlaczego myślisz ze niema łożyska w pompie wody???
    zrobie jak mowisz... a co do lozyska hmm wydawalo mi sie ze pompa bedzie moze na jakiejs panewce smarowana woda czy moze jakos tulejowana ... hmm.... sam nie wiem dlaczego tak myslalem....

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    19
    BMW
    e38 740 b44
    Skąd
    Ostrów wlkp
    łożyska są i to dwa u mnie jak stanęła to silnik zadusiła

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Pomachaj za wiatrak wiskozy i jak masz luz to raczej nie jezdzij zbyt daleko po zagotujesz silnik!poza tym prawdopodobnie może zacząć ciec płyn chlodzacy :/
    Wymiana tego to koszmar!! Ale mam to już dawno obcykane i służę pomocą jak i rownież ew nową pompą do silnika m62 TU.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Wymiana tego to koszmar!!
    A dlaczego koszmar? Chodzi o odkręcenia wisko?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Właśnie, dlaczego koszmar?
    Dla wprawionej osoby to kilka minut roboty. Ale najpierw dokładnie zdiagnozuj, czy to aby na pewno pompa. Może to któraś z rolek, a może alternator. Tak jak ktoś wspomniał wcześniej, zdejmij pasek i sprawdź czy pompa i reszta osprzętu kręci się lekko, bez zacięć i nie ma luzów. Jeżeli niewiele wyczujesz, to na wszelki wypadek odpal na kilkanaście sekund silnik bez paska i ponownie dokładnie wszystko osłuchaj. Jeżeli klekotania nie będzie to coś z osprzętu szwankuje, jeżeli będzie to silnik szwankuje.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    22
    BMW
    535i 740i
    Skąd
    lubartow
    Problem rozwiazany i okazal sie banalny.... na szczescie.
    Poluzowalo sie kolo pasowe i sobie pukalo (brzmialo jak klekotanie) tak wiec moze komus sie przyda ta informacja...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •