Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Niepodłączone wtyczki i problemy po badaniu komputerowym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska

    Niepodłączone wtyczki i problemy po badaniu komputerowym

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem BMW E32 730i benzyna + gaz i mam kilka pytań:

    1. Po sprawdzeniu samochodu komputerem (u mechanika) wyskoczyło 5 błędów ale niestety na drugi dzień po tym badaniu przestał działać poprawnie czujnik temperatury zewnętrznej, co objawia się denerwującym pikaniem i skakaniem temperatury od -30 stopni C do +30 stopni C. Dodatkowo wczoraj jak wracałem do domu po południu po skręceniu na skrzyżowaniu przestał działać szybkościomierz (wszystkie inne zegary działały). Pojechałem jeszcze raz do tego mechanika ale on nic nie wykrył i powiedział mi że muszę go zostawić to on przejrzy całą instalację elektryczną ale dopiero po świętach w maju a ja muszę czymś jeździć. Zrobiłem test zegarów i wszystkie ruszyły oprócz szybkościomierza. Dzisiaj rano jak jechałem do i z szkoły szybkościomierz działał normalnie (jedynie ta temperaura). Co może być zepsute? Czy mogli coś zepsuć (ci mechanicy), bo podłączali przepływomierz (który był odłączony, ponieważ jest zepsuty) z włączonym zapłonem?
    2. Mam kilka nie podłączonych wtyczek (mechanicy u których byłem na tym kompie nie wiedzą od czego są):


    Ta leży na silniku.

    Te są dwie obok świateł mijania.


    A ta jest obok reflektorów po prawej stronie (po stronie pasażera).


    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pierwsza kostka jest od instalacji gazowej i nie jest Ci potrzebna. Powinieneś zamiast śruby do regulacji gazu mieć silniczek krokowy, a ta kostka właśnie jest od niego co go nie masz.
    Diagnostyka komputerowa nic nie ma do czujnika temp i prędkościomierza.
    Sprawdź podpięcie i styki na czujniki temperatury w zderzaku z przodu koło halogenu.
    Sprawdź instalację przy moście. Jest w nim czujnik prędkości a instalacja lubi się tam urwać lub zgnić przy kostce.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    A czy uszkodzenie tego czujnika przy kole będzie powodować to że przy teście zegarów wskazówka prędkościomierza nie zareaguje?

    Może ktoś wie od czego są te pozostałe wtyczki?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    jedna ta niebieska od intensywnego mycia od pompki

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    A co to jest to "intensywne mycie od pompki"? Może głupie pytanie, ale mam samochód od miesiąca więc wszystkiego jeszcze nie ogarniam.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    opcja szukaj wszystko ci powie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Ja mam 2 spryskiwacze na masce. Na tylnej szybie nie mam w ogóle wycieraczki ani spryskiwacza. Te co są na przednią szybę działają normalnie, a tych wtyczek są dwie, po obu stronach przednich świateł. Więc jedna od pompki a druga? A ta pompka to w ogóle gdzie jest, bo widzę 3,5 litrowy zbiornik z tym płynem i widzę wąż który od niej odchodzi (podobny do ogrodowego) ale pompki nie zauważyłem?

    I pozostaje jeszcze ta żółta. Od temperatury nie bo działa na razie dobrze (poruszałem kablami od tego czujnika).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    ehh kolego uzyj opcji szukaj kostki ktore podales to normalna rzecz jest wiele ciekawych niepodlaczonych pod nerka znajdziesz kostki od klimy na przyklad a chodzi o intensywne spryskiwanie szyb (manetka ze specjalnym przyciskiem) z drugiej strony(od strony kierowcy) jest kostka od spryskiwaczy reflektorow itd. nie przestrasz sie jak nie zobaczysz zadnych przekaznikow w puszcze blizej lamp przy kielichu ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czujniki przy kolach sa od abs. Ja pisalem o czujniku w tylnym moscie po prawej. Wskazowka w tescie niezaleznie od innych uszkodzen w aucie powinna sie wychylac razem ze wszystkimi. Jak sie nie wychyla to jest wina uszkodzonego licznika.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Ok, czyli ja takich patentów ze spryskiwaczami nie mam więc do niczego tego nie podłączę. Pozostała tylko ta żółta wtyczka, która wygląda tak samo jak te od spryskiwaczy tylko że jest innego koloru. Czy jest możliwe że ona też ma coś z nimi wspólnego?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •