Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: e32 nie odpala jak ciepła

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz

    e32 nie odpala jak ciepła

    Witam,samochód w ogóle nie chodzi na benzynie (nawet nie zapala),na gazie odpala jak zimna,po przejechaniu trasy i zgaszeniu ponownie nie odpala. Dodam ze zmieniałem świece (3 dni temu na ngk) ta usterka pojawiła sie wczoraj,przed tym samochód jezdzil na benzynie jak i na gazie,dodam ze filt gazu jak i powietrza nie dawno wymieniany. Co moze być przyczyną?? czyżby pompa paliwa sie spaliła? co z tym gazem? pozdrawiam edit: dodam ze silnik m30b30 zagazowany gaz zwykły (brc)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Z tego co wiem to jest tam blos.Zadzwoń do aurela może coś podpowie,może miał już taki problem już...

    Jeśli nie chodzi kompletnie na paliwie to zacznij od sprawdzenia pompki.Może miałeś mało paliwa w baku i się zatarła

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jeśli nie odpala na ciepłym, a na zimnym chodzi, to usterka leży w czujniku położenia wału.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    Wkręciłem stare świece,zresetowałem kompa i dalej to samo. Zobaczyłem i na ciepłym silniku jest iskra ale nie chce palić. Jak czujnik położenia wału by padł to iskre by miała ??? Myśle jechać pod komputer ją podpiąć moze jakies błędy pokaże,dodam ze na desce nie wyświetla nowych błędów

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    No sprawdź pod komputerem, jak będzie uszkodzony czujnik położenia wału to komputer powinien wykazać błąd. Hmm, nie pamiętam czy iskra będzie czy nie, a jaką masz instalację? Sekwencje czy zwykłą?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W pierwszym poście napisał kolega że ma zwykły gaz a ja dopisałem że ma blos-a

    Na komputer jedź tylko do Radka Olszewskiego ma warsztat za Mokoszynem.Jak chcesz namiar to daj znać na PW,gość u nas w okolicy najlepszy od BMW.Te dudki i reszta pseudo mechaników to lepiej niech się zajmie zamiataniem chodników a nie naprawą aut.

    To że nie pali na ciepłym to kolega dobrze podpowiedział,jak by na benzynie nie paliła na ciepłym to może też być regulator ciśnienia paliwa przy listwie wtryskowej

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    Dzuda słyszałem o Radku Olszewskim i jak już to pojadę do niego,wszelkich magików unikam. Pompe paliwa mam chyba spaloną bo jej nie słychać,wymontuje ją i obczaje. Co do gazu to chyba elektrozawór sie zawiesza . Narazie baware słucham,patrze odkrywam nowe rzeczy w niej i jestem pod wrażeniem jak na 89 rok tyyyle kabli,przekaźników

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To jeśli masz pompę zatartą to jak chcesz żeby chodziła na benzynie ??:707: Zawsze warto mieć te chociaż 20L paliwa w zbiorniku i nie myśleć czy się zatrze czy nie...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    a no właśnie ostatnio cały czas jezdziła na benzynie :) . Także pozostaje jeszcze problem z gazem. Ide teraz do samochodu elektrozawory zobacze,przeczyszcze styki itp

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    Odświeżam temacik. Mianowicie chce zakupić pompe paliwa,miał ktoś z Was taką ? http://moto.allegro.pl/pompa-paliwa-...542968283.html chodzi mi czy lepiej kupic pompe nówke tanią czy używke ??? Moze ktoś z Was ma na sprzedaż Pompe podaje nr pompy 0580 464 995

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •