Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ściąganie w lewo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa

    Ściąganie w lewo

    Wita. Samochód jak kupiłem miał luzy i ściągało go w lewą stronę no to co do mechanika i teoretycznie 100% już jest zrobione. A było wymienione z przodu amortyzatory na kayaby ( z lewej strony miał 12% a z prawej 79%) łączniki stabilizatora lewy i prawy chyba Febi albo Lemforder już nie pamiętam co było kupowane i zostały wymienione gumy na wahaczu z lewej strony i zostały skasowane luzy. Reszta jest oki była zbieżność ustawiona dobrze bo robiłem ( warszawa stacja diagnostyczna błękitna ) i dalej ściąga mniej ale jednak dalej w lewą stronę oraz przy hamowaniu. Co to może być bo już nie wiem co jest nie tak. Samochód ma całe podłużnice tak samo płyta podłogowa cała nie ruszana od nowości.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    sprawdź ciśnienie w oponach i hamulce z przodu może masz zapieczone coś i lekko trze klocek o tarcze.
    Radośc z Jazdy :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    moze hamulec z jednej stront mocniej trzyma

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    Ciśnienie wszędzie 2.2 oki dzisiaj zajadę do mechanika i niech zobaczy no ale raczej by to poprawił jak rozbierał do wymiany amorów. Zastanawiam się nad pojechaniem na inną stację diagnostyczną i zrobienia zbieżności jeszcze raz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    prosta sprawa albo geometria (nie sama zbieznosc) albo trzymajacy hamulec, rzadko opony.
    masz wydruk?? jak masz to tu napisz co tam masz.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 730i '92
    Skąd
    Warszawa
    miałem dwa razy robioną zbieżność tzn za pierwszym razem w mińsku jak byłem na zmianie kół wyważeniu to facet powiedział że nie zrobi bo amortyzator z przodu lewy jest wywalony miał 12 % sprawności ale zobaczył na komputerze i było ustawione na 2.2 (patrzył w mądrej książce i było że może być od 2.0 do 2.5 ustawiona zbieżność ) no a teraz przed wczoraj była jeszcze raz robiona. Mam wrażenie że źle została zrobiona no ale po świętach jadę do mechanika i będzie patrzył hamulce a jeszcze znajomy powiedział że może być sprężyna na ostatnim zwoju pęknięta i żebym zmierzył czy na tej samej wysokości stoi lewa a prawa strona. No a jak bedzie dobrze do lecę do mińska na zbieżność. Jutro wstawię zdjęcia z wydruku.
    Ostatnio edytowane przez mikwawa ; 20-04-2011 o 21:39

  7. #7
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    zacznij od opon, spróbuj pokombinować z kołami, przełóż prawe na lewe, tylne na przód to nic nie kosztuje a może pomoc. Oczywiście zwróć uwagę czy opony nie są kierunkowe lub asymetryczne bo wtedy przekładka z prawej na lewa odpada:) zostaje jedynie tył na przód

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez mikwawa Zobacz posta
    miałem dwa razy robioną zbieżność tzn za pierwszym razem w mińsku jak byłem na zmianie kół wyważeniu to facet powiedział że nie zrobi bo amortyzator z przodu lewy jest wywalony miał 12 % sprawności ale zobaczył na komputerze i było ustawione na 2.2 (patrzył w mądrej książce i było że może być od 2.0 do 2.5 ustawiona zbieżność ) no a teraz przed wczoraj była jeszcze raz robiona. Mam wrażenie że źle została zrobiona no ale po świętach jadę do mechanika i będzie patrzył hamulce a jeszcze znajomy powiedział że może być sprężyna na ostatnim zwoju pęknięta i żebym zmierzył czy na tej samej wysokości stoi lewa a prawa strona. No a jak bedzie dobrze do lecę do mińska na zbieżność. Jutro wstawię zdjęcia z wydruku.
    czlowieku geometria auta to nie jest tylko zbieznosc przednich kol. zbierznosc w malych wartosciach nie ma wplywu na sciaganie. zeskanuj wydruk a jak go ten gosc nie daje to pojedz do kogos co daje i dolacz tu
    tylko sie nie obrazaj

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    pojedź na inna stacje kontroli i niech dobrze przejrza zawieszenie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •