Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: pianka w oleju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    pianka w oleju

    Witam. Szybkie pytanie...zmontowałem właśnie silnik. Wlałem płyn chlodniczy itd... nie założyłem jeszcze wydechu.


    Nie sprawdziłem oleju przed wymianą uszczelki, bo samochód stał dobry ponad miesiac. Po zmontowaniu odpaliłem go na próbę, 2-3 razy, po dosłownie kilka sekund, bez wciskania pedału gazu. Dzisiaj naszło mnie i sprawdziłem bagnet - jest tam pełno tzw. "kawy z mlekiem"

    Pod pokrywą zaworów czysto.

    Czy myślicie, ze to jeszcze jest sprzed wymiany, czy już po? Nie wydaje mi się, że po łączniej pracy 15sekund, olej mógł już cały się przefiltrowac i jeżeli cos jest nie tak to już by się zrobiła ta pianka... Tym bardziej ze jeszcze nim nie jezdzilem, odpalony byl tylko na luzie.

    Aha, nie zalozylem jeszcze kolektora wydechowego, odpalałem go bez. Ale Mimo wszystko odpalił od strzału, chodzi całkiem równo jak na bez kolektora.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    z tego co słyszałem to nie powinno się uruchamiać silnika bez kolektora wydechowego, oby to nie była uszczelka pod głowicą.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    nie no... odpalalem już z kumplem kilka silników bez kolektora i spoko...poza tym to bylo tylko na kilka sekund. Jaki to może mieć wpływ na uszczelkę, która jest przeciez nowa?

  4. #4
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Opisz coś więcej o tym remoncie. Czemu robiłeś głowicę?
    Jedno co mnie dziwi to to, że przy remoncie silnika nie wymieniłeś oleju.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    zazwyczaj "kawa z mlekiem" oznacza uszczelke, ale u Ciebie mogła zebrać się z nie wyjaśnionych przyczyn woda. Najlepiej zalej świeży olej odpal silnik niech się zagrzeje i wtedy zobacz co się będzie działo, uzupełnij płyn chłodzący.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Niekoniecznie kawa z mlekiem zwiastuje uszkodzona uszczelke ja mam troszke tzw. musztardy na korku oleju i tez myslalem ze to uszczelka po sprawdzeniu czy w plynie jest CO2 okazalo sie ze uszczelka ok, podobniez od malych przebiegow rzedu 5km tak sie robi. Kolego po takim remoncie to az prosi sie o zalanie nowki oleju (ja bym sie pokusil o zalanie pelnego syntetyka) a nie zalewac go starym szmelcem nie wspomnajac o filtrze oleju. Poskaldaj wszystko do kupy zalej nowy olej mozesz jechac na sprawdzenie CO2 w plynie chlodzacym koszt 40zl (czyli nie duzy) i wtedy na 100% bedziesz wiedzial czy to uszczelka.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Witam. Olej wymieniłem 50km przed odstawieniem samochodu do remontu. Ale chyba mnie olśniło po waszych wypowiedziach...

    Otóż, podczas ściągania głowicy, wylał się z niej cały płyn, bo nie wiedziałem, że z niej się tyle wyleje...polało się do tłoków i w ogole wszędzie...chyba również przez kanaliki olejowe w bloku....

    Poprawcie mnie, jeżeli się myle..


    Remont? kiepsko pracował...a więc zdjąłem głowice i oddałem ją do planowania, regeneracja wałka i koników, dotarcie zaworów, wymiana uszczelniaczy. Blok silnika był ku mojemu zdumieniu w stanie wręcz perfekcyjnym. Kanały tłokowe bez najmniejszej ryski, po prostu lusterko. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą. Zalałem nowy płyn, ale jeżeli chodzi o olej to nie pomyslalem o tym kompletnie.... głupi jestem, że nie zaczekałem z wymianą na teraz. Ale niestety decyzja o remoncie naszła mnie ostatecznie po...

    Powiedzcie mi, z racji, że olej jest nowiutki, mogę na nim mimo, ze jest kawa z mlekiem, przejechać mniej wiecej powiedzmy z 50km? Chciałbym chociaz przetestowac zregenerowany silniczek. Na wymianę oleju będzie mnie stać po świętach:)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    sprawdzeniu czy w plynie jest CO2
    Ta metoda sprawdza przedmuch z komory spalania do układu chłodzenia. A jeżeli mamy masło pod korkiem, to płyn chłodniczy dostaje się do oleju (zazwyczaj z kanału wodnego, do kanałów powrotnych oleju). Więc to nie jest normalny objaw.


    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    ...
    Ja bym na takim oleju nie jeździł - zalepisz cały silnik mazią i będziesz go musiał płukać przed wlaniem nowego oleju. Zresztą już teraz pasuje zalać olejem i przepłukać układ i dopiero wlać docelowy olej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    163
    BMW
    e32 735iA,
    Skąd
    Bieszczady
    możesz, to Twoje auto, ale po co zasyfiać tą mazią silnik?, wlejesz nowy olej a dalej będzie nalot, a poza tym skoro nie jesteś pewny jak zrobiło się kakao, po co ryzykować, prawdopodobnie pompa oleju będzie też mieć teraz gorsze smarowanie. Ja bym wlał mu mineralny przepłukał silnik z 500km, i zaaplikował pół-syntetyk. W tulejach (kanałytłokowe ;) ) patrzy się nie tyle na ryski, których nie powinno być, tylko czy jest próg w miejscu do którego sięgają pierścienie u góry, czy jest wyczuwalny, sprawdzić szczelinomierzem szczelinę między tłokiem a tuleją, i ewentualnie nowe pierścienie (półśrodek) lub honowanie + nadwymiar pierścienie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •