Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Proszę o ocenę E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Pawel130589
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    74
    BMW
    E32
    Skąd
    Koszalin

    Proszę o ocenę E32

    Witam noszę się z zamiarem sprzedania swojej e32 i zakupu E32 740iL ewentualnie E38 740iL.
    Znalazłem dość ciekawą e32 i prosiłbym o wasze opinie. Sprzedający przez telefon zapewnia że auto jest w dobrej kondycji wspomniał że siedzisko kierowcy nie grzeje. Zderzak twierdzi że sam połamał zimą jak dobre zrozumiałem i dlatego ten jest zamontowany.
    http://otomoto.pl/bmw-740-ial-C18482212.html
    BMW jest jak wino, im starsze, tym lepsze

  2. #2
    Gość
    Interesowałem się tym autem rok temu kiedy było do sprzedania po raz pierwszy, ogłoszenie zostało wycofane, sprzedający zrezygnował ze sprzedaży.

    Od zeszłego roku ponoć zmieniło się prawie nic. Auto miało - jak zostało to określone - "coś w rodzaju przygody" przodem, ale ponoć pas i chłodnice są fabryczne, więc zapewne niegroźnie.

    Gaz w tym aucie bez cudów, Valtek, bliżej nie znany BRC no i komp Elpi'ego - sam sprzedający zaznacza że wiele od tego nie należy wymagać.

    Rzeczy które powinny działać ponoć w tym aucie działają. Siedzisko jest zgrzytem, trudnym do usunięcia zważywszy na fotel sport, ale obicie jest w stanie dość OK.

    Dużym atutem tego auta jest przedłużane nadwozie, 4.0, ostatni rok produkcji ale przede wszystkim wyposażenie.
    W takim zestawie bardzo trudno ustrzelić dobre e32, które jest jednocześnie w stanie nie wymagającym dużych nakładów.

    Zastanawiałem się nad tym mocno, nie mówie że nie zastanawiam się teraz, jednak brak kwitów przy aucie w tej konfiguracji nauczył mnie już nieufności, brak kół z zeszłorocznych zdjęć też jest dużym rozczarowaniem.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 18-04-2011 o 13:22

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Po rozmowie telefonicznej sprzedający przyznał się do włożenia jak to określił "zwykłych" amortyzatorów zamiast Nivo do tyłu, auto ma do tego przełącznik EDC, nie wiadomo czy coś zostało z tego systemu poza przełącznikiem ??

    Marek.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    jeszcze kilka telefonów i się okaże że zamiast M60 B40 jest M60 B30

  5. #5
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Fotel kierowcy może i w dobrym stanie ale wydaje mi się ze ktoś obszył w nim zarówno bok od drzwi jak i podporę pod uda.W każdym bądź razie tak to wygląda na zdjęciu. Co do EDC to możliwe że oprócz amortyzatorów nic nie brakuje ale równie dobrze mogły zostać zmienione przednie całe lagi a jeśli chodzi o tył to na 100% zostały zmienione tak więc trzeba się teraz liczyć z tym że trudno będzie znaleźć tylne amortyzatory w konfiguracji Nivo + EDC + stan używalności chciawszy oczywiście powrócić do ORI :-)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    ale wydaje mi się ze ktoś obszył w nim zarówno bok od drzwi jak i podporę pod uda.
    Nie sądzę...generalnie trzeba jechać i zobaczyć na żywo.Plus za silnik,wyposażenie ok i do tego cena zachęcająca do zakupu

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    trzeba jechac i zobaczyc, moze sie akurat uda. chociaz v8 4,0 i dalesze naprawy nadwozia to troche wyjdzie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Pawel130589
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    74
    BMW
    E32
    Skąd
    Koszalin
    Otrzymałem dodatkowe zdjęcia od sprzedającego środek trzyma się kupy lecz na masce jest spękany szpachel bąble rdzy na szyberdachu tylnej klapie i nadkolu
    BMW jest jak wino, im starsze, tym lepsze

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    BMW
    316i.318i.520i.735i.750i.750iL.
    Skąd
    slask

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Dodatkowe zdjęcia pozostawiają więcej wątpliwości niż można by sądzić.

    Problemy lakiernicze klapy i nadkola nie są wielkie i można je dopisać do auta które mimo ostatniego roku produkcji serii, jest przecież wiekowe.

    Gorzej z nadprożem i szyberdachem, to raczej kwestia pogarszającej się jakości blach w e32 po lifcie. Niepopularny pogląd na tym forum, ale na jego potwierdzenie znalazłoby się kilka przykładów dobrze tutaj znanych e32 po lifcie, zresztą podzielany przez wielu na innych forach: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=19672

    Tak czy inaczej do pełnego blasku, przynajmniej z tego co ukazują zdjęcia 3 elementy na pewno do malowania.

    Największym zapytaniem jest maska, ewidentnie grubo wyszpachlowana, dość daleko od przedniej krawędzi. Tutaj malowanie pomoże ale do pierwszej zimy i mocniejszego trzaśniecia klapą.

    Widok z pod maski pozostawia wiele do życzenia. Brak ładu i pomysłu na rozmieszczenie elementów dodanych, dużo mówi o wykonaniu instalacji w tym pojeździe, jeśli tak wygląda od strony estetycznej to z działaniem może być niewesoło, tym bardziej że sygnalizuje to właściciel.

    Przykłady z tego forum pokazują, że montaż da się wykonać w sposób dużo bardziej estetyczny i nie stwarzający wrażenia, że coś znalazło się pod maską na siłę.

    Połamana i niekompletna obudowa visco, oraz niebieski wężyk nie mający nic wspólnego z instalacją spryskiwaczy którą umieściło w tym pojeździe BMW, troche razi w aucie które ma być zadbane, urzymane i pewne, nie bardzo pasując do wizerunku pojazdu w którym na niczym nie oszczędzano.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •