Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kodowanie NCS'em.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW750i
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 750i 98'
    Skąd
    Podlaskie

    Kodowanie NCS'em.

    Witam.
    Mam kilka pytań :

    1) Wie ktoś jak zakodować w ncs'ie automatyczne ryglowanie zamków zaraz po ruszeniu ? (jeżeli tak to prosiłbym o dokładną instrukcję:054:)
    2) Wie ktoś jak zakodować i czy da sie zrobić tak ncs'ie,że przy otwieraniu auta lusterka się składają,a przy otweraniu rozkładają.(Jeżeli tak to prosiłbym o dokładną instrukcję).
    3) Czytałem na forum,że w E38 jest funkcja oświetlenia drogi do domu. Jak ją uruchomić? Czy musi być wyposażone w czujnik zmierzchu?
    Ostatnio edytowane przez BMW750i ; 17-04-2011 o 12:23

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Witam :-)

    1 - kiedyś to robiłem, z tego co pamiętam, to NCSem nie chciało się włączyć i wyłączyć. Dopiero DISem się udało. Nie pamiętam dokładnie jak to zrobić, ale tutaj http://bmw-diag.pl/index.php na pewno znajdziesz odpowiedź;
    2 - w E38 nie da się tego zrobić. Potrzebny jest dodatkowy moduł;
    3 - jest taka funkcja, i na dodatek w poliftach jest standardowo włączona. Jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to pociągnij manetką od długich, jakbyś chciał mrugnąć, i powinno się włączyć. Jeśli masz przedlifta, to spróbuj, a jeśli nie będzie działać to odpowiedź na to, jak to uruchomić, znajdziesz na, podanym przeze mnie wyżej, forum. Polecam je, jest bardzo pomocne.

    Pozdrawiam!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar BMW750i
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    37
    BMW
    BMW E38 750i 98'
    Skąd
    Podlaskie
    Cytat Zamieszczone przez MK Zobacz posta
    Witam :-)

    1 - kiedyś to robiłem, z tego co pamiętam, to NCSem nie chciało się włączyć i wyłączyć. Dopiero DISem się udało. Nie pamiętam dokładnie jak to zrobić, ale tutaj http://bmw-diag.pl/index.php na pewno znajdziesz odpowiedź;
    2 - w E38 nie da się tego zrobić. Potrzebny jest dodatkowy moduł;
    3 - jest taka funkcja, i na dodatek w poliftach jest standardowo włączona. Jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to pociągnij manetką od długich, jakbyś chciał mrugnąć, i powinno się włączyć. Jeśli masz przedlifta, to spróbuj, a jeśli nie będzie działać to odpowiedź na to, jak to uruchomić, znajdziesz na, podanym przeze mnie wyżej, forum. Polecam je, jest bardzo pomocne.

    Pozdrawiam!
    Nic tam nie znalazłem.A co do tego ryglowania to działą tylko w wersjach po lifcie ?W jakim module mam szukać tych kodów ?
    znalazłem coś takiego :

    Kod:
    VERRIEGELN_AUT_AB_X_KM/H
    aktiv
    VERRIEGELN_AUT_NACH_2_MIN
    nicht_aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_1
    aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_2
    aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_3
    aktiv
    VERRIEGELN_XKM/H_SENDER_4
    aktiv
    VERRIEGELUNGSSCHWELLE
       16_km/h
    Z tym,że u mnie nie ma tego : VERRIEGELUNGSSCHWELLE i VERRIEGELN_AUT_NACH_2_MIN . Co robić ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...dae50dd832c2c5

    Spróbuj zrobić tak, jak podają na tej stronie.
    Ryglowanie powinno działać także i w przedliftach, ale nie jestem pewien. Swoją drogą, to dość wkurzająca opcja, bo potem trzeba otwierać drzwi ręcznie, guzikiem od centralnego w konsoli. Jak parę razy wysiądziesz i będziesz chciał otworzyć bagażnik, a ten będzie zamknięty, bo nie wcisnąłeś przycisku, to szybko zrezygnujesz z tej opcji. Tak było u mnie :-) Kody powinny być chyba w GM.

    A na tym forum jest wszystko, o co pytasz, tylko trzeba trochę poszukać. Wiem, bo sam korzystałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •