Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 728iA problem z silnikiem - nierowna praca po rozgrzaniu m52 podwojny vanos

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek

    728iA problem z silnikiem - nierowna praca po rozgrzaniu m52 podwojny vanos

    j/w, auto na zimnym silniku pracuje w miare rowno - po rozgrzaniu faluja obroty, silnik zachowuje sie jakby wypadaly zaplony - badz nie dopalal mieszanki - z wydechu slychac lekkie fyrkanie. Wymienione swiece, cewki, sondy przed katami. W INPIE pojawiaja sie bledy grzania sond za katami, oraz w opcji shadow cos z solenoidami(nie pamietam dokladnie - jutro postaram sie to opisac dokladniej).
    Co to moze byc? Nie mam juz pomyslu - jakas nieszczelnosc? ale czemu na zimno chodzi ok?
    Moc sie nie zmienila - jest taka jak byla - silnik wkreca sie ladnie w obroty, powyzej jalowych obrotow nie przerywa ani nic z tych rzeczy - tylko problem jest z jalowymi.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Cześć, a ja z kolei mam problem też z 728i na zimnym chodzi pięknie ale jak tylko przekroczy 50 st. to zaczyna się dusić jakby brakowało dobrej mieszanki. Też juz wszystko pozmieniane na części oryg. (świece, sondy, nawet przepływomierz) i dalej żadnej zmiany, wkręca się ok ale przy raptownym dodaniu gazu dusi się. Również proszę o pomoc.
    BMW - radość z jazdy!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Koledzy rozwiązaliście swoje problemy?
    Biały

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak tylko na jałowym jest problem z telepaniem a po lekkim dodaniu gazu ładnie pracuje to znaczy że jest mocno zabity "silniczek krokowy"i trzeba go wymyć. Następnie reset adaptacji. Silniczek na zimnym się otwiera zdecydowanie bardziej i silnik wtedy dostaje więcej powietrza. Na wolnych obrotach i ciepłym silniku to silniczek jest ledwo otwarty.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Warto także wyczyścić przepustnicę, bo często też jest na niej trochę brudu, co może spowodować np. nie domykanie się przepustnicy do końca.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Dzieki Panowie ;) zamówiłem, sobie świeczki, fajki na cewki, filtr oleju i olej.. zrobi się lepsza pogoda to wymienie i zobacze.. co do silniczka krokowego, to czy występuje on w m52 96r ?
    Biały

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    co do silniczka krokowego, to czy występuje on w m52 96r ?
    W BMW nigdy nie było silnika krokowego.
    Regulator biegu jałowego w BMW nie jest silnikiem krokowym jak np. w oplu. Ten występuje w M52


    Teraz mi się przypomniało, warto sprawdzić stan węży z odmy, ostatnio mieliśmy na warsztacie E38 z 2000 roku i wszystkie te węże dosłownie pękały przy próbie odpięcia. Po wymianie tych wężyków, wyczyszczeniu regulatora biegu jałowego, przepustnicy silnik zaczął chodzić równiutko
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak juz mowa o przepustnicy to warto wyczyscic dwie przepustnice. Jedna od asc a druga glowna.
    Mialem kiedys przypadek ze w durze mrozy zamarzla jedna i nieszlo jej ruszyc z podowu brudu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    W BMW nigdy nie było silnika krokowego.
    Regulator biegu jałowego w BMW nie jest silnikiem krokowym jak np. w oplu. Ten występuje w M52

    Teraz mi się przypomniało, warto sprawdzić stan węży z odmy,
    Kolego gdzię się znajduje i jak wyglada ten regulator biegu jałowego? Odma wymieniona 6 miesięcy temu na nowa z ASO + węzyk co idzie do bagnetu, węzyk co idzie do pokrywy zaworów okleiłem grubo taśma izolacyjna.


    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Jak juz mowa o przepustnicy to warto wyczyscic dwie przepustnice. Jedna od asc a druga glowna.
    Mialem kiedys przypadek ze w durze mrozy zamarzla jedna i nieszlo jej ruszyc z podowu brudu.
    Seban też wyczyściłem obydwie przepustnice bo marzło jak było -10 na minusie i gaz wciśniety na maxa :/
    Biały

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bialydaro Zobacz posta
    Kolego gdzię się znajduje i jak wyglada ten regulator biegu jałowego?
    Potocznie nazywany silnikiem krokowym.
    Znajdziesz go pod kolektorem ssącym

    Przykładowe zdjęcie:


    Spotkałem się już kilka razy z przypadkiem, że element ruchomy w środku nie był w stanie się ruszyć.
    Po potraktowaniu kwasem do silników i zmywaczem, z silniczka wypłynął żur, ale po kilku takich próbach w końcu wspomniany element zaczął się ruszać.
    Kręcąc silniczkiem(pamiętasz zabawę we wkręcanie żarówek z przedszkola? :P ) powinno być słychać tykanie elementu ruchomego, w tym momencie znaczy to, że działa on bez zarzutu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •