Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: wypadajcy zaplon , nierówna praca bóg wie co jeszzce

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    wypadajcy zaplon , nierówna praca bóg wie co jeszzce

    Wszystko zaczeło się od podróży do otwocka, w czasie jazdy miało miejsce dziwne szarpanie na LPG tak jakby tracił iskre , na benzyce jakoś szło.
    Kilka dni puzniej spot w łodzi ale zauważyłęm że pod koniec podróży gdy auto już jest mocno nagrzane te same objawy występują też na benzynie, w łodzi na gazie wgl już nie dało sie jezdzic na benie jako tako.
    Powrót do domu i zonk zgasła na skrzyżowaniu całe szczęście już w moim mieście krece i krece i niepali. Stoczyłem ją na chodnik odstałą może z 10 min i za którymś razem zapaliła.
    Wczoraj jak zgasiłem to już nie odpaliłem postał z godzine dolałęm benzyny i za którymś razem załapała popędziłęm do domu ale zgał pod bramą i kaplica już nie wspomne że po drodze występował dość częsty brak iskry.
    Dziś rano po całęj nocy postoju zapalił bez problemu od drugiego strzała, wjechałęm do garażu wykręciłem kopułke i wyczyściłem zmontowałem zapaliłea z oporema ale jadnak. Jazda próbna może 1km, ale do domu na pieszo :( zaknołem ją w garażu i pisze do was co to może być bo już sam nie wiem w poniedziałek jade po nowe świeczki jeśli to nie pomoże to pogryze ją chyba.
    Ktoś ma jakiś pomysł co ją boli?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    kiedyś miałem bardzo podobnie jak Ty... przyczyną były kable zasilające cewkę WN które się poluzowały na trzpieniach (do bani nakrętki) i sobie luźno latały, wystarczyło dokrecić... nawalczyłem się z tym od groma, straciłem pół dnia... wiem że to głupie ale sprawdź to...
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Masz podobny objaw do padajacego czujnika polozenia walu.Jest kilka opcji sprawdzenia. Objawami padania czujnika jest gubienie iskry po zagrzaniu. W momecie niepalenia nalezy sprawdzic krecac rozrusznikiem zasilanie pompy paliwa. Sterownik silnika zalacza pompe paliwa tylko na podstawie sygnalu z czujnika walu. Brak sygnalu z czujnika walu to brak iskry i zasilania pompy paliwa. Mozna to zrobic w skrzynce z bezpiecznikami pod maska. Prubowka w dlon i sprawdzanie zasilania na bezpieczniku kruftpumpe czy jakos tak w momecie krecenia rozrusznikiem. Jak zasilanie bedzie przez caly czas krecenia to znaczy ze czujnik walu jest ok, jak zasikania nie bedzie to czujnik prawdopodobnie do wymiany.
    Jak zasilanie bedzie to trzeba wpiac prubowke na zaciski cewki wn te z nakretkami. W momecie krecenia ma prubowka migac. Jak nic nie ma to trzeba sprawdzic zasilanie cewki po zaplonie.jak nie ma zasilania to bezpieczniki do sprawdzenia. Durne bezpieczniki potrafia sie wypalac na zaprasowabiach i na oko nie widac przerwy.
    Jak zasilanie cewki na zaplonie jest a prubowka nie pulsuje to czujnik walu.
    Jak pulsuje to trzeba zdjac przewod z kopulki idacy do cewki i tam sprawdzic iskre.
    Jak nie ma iskry to padla cewka lub przewod. Jak iskra jest to trzeba sprawdzic iskre na swiecach.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Seban opisał konkretnie ale takie objawy że po zagrzaniu auta ono gaśnie wskazywały by na cewkę gdyż ona po zagrzaniu auta przestaje dawać iskrę lub daje bardzo słabą.
    Na początek wziąl bym pod uwagę wskazówki sebana bo to raczej któraś z tych przyczyn
    jarek a zaświeciła ci się kontolka ABS ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •