Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: demontaż listwy nad wtryskami

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    26
    BMW
    e30
    Skąd
    wawa

    demontaż listwy nad wtryskami






    Na czerwono zaznaczyłem "kapturki" wtryskiwaczy, które są jednocześnie wtyczkami. Stąd dojścia jak widać nie ma. Od drugiej strony, jest listwa wtryskowa, która przykręcona jest do kolektora ssącego 3 śrubami (ukryte są pod korytkiem), więc dojścia nie ma. Do śrub kolektora - dojścia nie ma. Śruby imbusowe już odkręcone, pomocy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    na wtryskach sa zatrzaski

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    26
    BMW
    e30
    Skąd
    wawa
    Tak, wiem. Do zatrzasku wtrysku pierwszego cylindra się dostałem, ale do reszty za diabła nie idzie. Jedyny sposób jaki pozwolił mi na zdjęcie zawleczki było dostanie się od strony kolektora ssącego i to zdało egzamin dla 1szego cylindra, ale dla pozostałych dojścia brak.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    po prostu szarpnij do gory to pusci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    kolego pokombinuj coś mi się zdaje że te wtyczki wypinały się dosyć lekko

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez kris82 Zobacz posta
    Tak, wiem. Do zatrzasku wtrysku pierwszego cylindra się dostałem, ale do reszty za diabła nie idzie. Jedyny sposób jaki pozwolił mi na zdjęcie zawleczki było dostanie się od strony kolektora ssącego i to zdało egzamin dla 1szego cylindra, ale dla pozostałych dojścia brak.
    dojscie jest ale slabe, musisz od spodu bo z reguly wlasnie pekają, acha tylko nie sciagaj calkiem a tylko z jednej strony.(jako os obrotu trzeba uzyc koniec zawleczki a drugi spychasz tak do polowy szerokosci wtyczki) i te dwa imbusy 5 odkrec. wiazki wcale nie trzeba otwierac. jak bedziesz skladac zo zobacz czy wtyczki wskoczyly do konca(do zakladania zawleczki maja byc wsuniete w swoje miejsce)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    Panowie co do tematu listwy wtryskiwaczy mam pewne pytanie.niedawno cos grzebałem pod maska i znalazłem pewien urwany kabelek/przewod...koncowka jest ułamana, ale wyglada mi on na jakis czujnik, spisałem sobie wytłoczony numer na koncówce : 0356914212, poszedłem po omacku do jego poczatku i dochodzi on kolo listwy wtryskowej,( ponizej link ze zdjeciem i zaznaczone ktora to wtyczka
    http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-0.../foto.jpg.html ) od czego on jest i gdzie powinien dochodzic? moze przez to auto mi tak kuleje na benzynie??jak ktos bedzie mial chwile to niech zajrzy do siebie i zobaczy co i jak. Z gory dzieki
    pozdro
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Na pierwszym zdjęciu widać,że zdjąłeś górną obudowę a nie odkręciłeś dwóch śrub na imbus(widać na zdjęciu),odkręć je i możesz spokojnie zdejmować wtyczki od wtryskiwaczy.

    Maciej w tą wtyczke musisz podłączyć czujnik impulsów,znajduje się na przewodzie wysokiego napięcia.
    http://img842.imageshack.us/f/cotojest.jpg/
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 17-04-2011 o 10:58
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    ale wiesz co, ona jest tak jakby ułamana na koncu, bynajmniej tak mi sie wydaje:( a na ktorym przewodzie powinno to byc wpiete? i za co jest to wogole odpowiedzialne?
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli jest ułamana musisz wymienić,znajduje się na przewodzie 6 cylindra.
    Na podstawie sygnału z czujnika na przewodzie wysokiego napięcia komputer określa, która grupa wtryskiwaczy jest otwierana.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 17-04-2011 o 11:20
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •