Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Gasnie po odpaleniu...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI

    Gasnie po odpaleniu...

    znalazlem okolo 3 podobnych tematow ale nie wiem czy do konca o to chodzi, odpalam silnik 2 sekundy pozniej zaczyna wariowac obroty skacza od zera do 1000 i po chwili gasnie czy przyczyna moze byc zbyt malo oleju w silniku? gdyz mam minimum albo slaby akumulator? czy moze to byc zbyt mala ilosc paliwa w zbiorniku na okolo 49 km ? przypuszczam ze to moze byc cos z tych trzech rzeczy, jade zaraz na cpn kupic 10 litrow benzynki i zalac i zobacze moze to to przy okazji kupie litr oleju i zaleje jesli to nie to to bede myslal dalej...

    P.S z gory dzieki za wszelkie porady i wskazowki ;)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Czytam z przerażeniem. 5 l w baku i za mało oleju

    Jeśli nalanie paliwa pomoże, to sugeruję zajrzeć do baku, czy czasem nie masz tam kawy z mlekiem. Jeśli tak będzie to wylej wszystko, wyczyść pompkę paliwa i wymień filtr paliwa.
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    zaraz pojade kupic 20 litrow paliwa i litr oleju zaleje i zobacze czy to pomoze, filt paliwa wymienialem 2 tys km temu takze chyba ok. O co chodzi z ta kawa z mlekiem:P? i jak mam zajerzec dokaldniej do baku napisz jak mozesz i gdzie dokladniej jest pompka paliwa i jak wyglada wiem ze to moze glupie pytanie ale jak mozesz to pokieruj mnie troche dzieki ;)

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Nie ma głupich pytań ... :)

    Pod tylną kanapą (trzeba ją zdjąć) po lewej i prawej stronie są dwa dekle przykręcone śrubami. Odkręć ten prawy. Pod nim jest pompa paliwa. Dekiel jest na tyle duży, że będziesz mógł zajrzeć do środka. Bądź ostrożny, gdyż do dekla jest przymocowany pływak.
    "Kawa z mlekiem" to paliwo z "syfem" i rdzą z baku. I nie pal papierosów przy tym wszystkim ;D
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    ok zrobię tak jak powiedziałeś jeśli dolanie oleju i paliwa nie poskutkuje może to akurat będzie to. Na co mam zwrócić uwagę przy czyszczeniu pompki? co dokładnie wyczyścić a na co uważać żeby nie zepsuć? jesli w baku bedzie syf to jak go wyczyscic? dzieki za wyrozumialsc hehe :P no i dobrze ze wspomniales o tych papierosach hehehe :D

    P.S obylo sie bez czyszczenia pompki dolalem oleju, zalalem benzyny odpalilem i wszystko gra a juz sie balem ze to cos powaznego dzieki wojtek za rady to sie ceni ;)
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 16-04-2011 o 17:00

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Jeśli już bak rdzewieje i łuszczy się od środka to już ciężko dojść do ładu. Miałem tak kiedyś i robiła się właśnie, jak pisał Wojtek, "kawa z mlekiem" Przytykanie pompki objawia się tym że zaczyna hałasować (piszczeć). Ze środka nie słychać tego za dobrze, ale z zewnątrz już wyraźnie. Poza tym nie wchodzi na obroty w czasie jazdy. Tak jak pisałem skończyło się wymianą zbiornika, bo nawet jak wyczyściłem i zrobiłem może 100 km to już nowy osad gromadził się na sitku od pompy. BTW skąd ten pomysł żeby w e38 robić metalowy zbiornik?? Znane już były przecież wtedy zbiorniki z tworzyw syntetycznych.
    Pozdrawiam

    fm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    hmm... w sumie ja zalalem benzyny i ladnie odpalila i chodzi elegancko i malo oleju mialem w silniku minimum tez zalalem i gra na szczcescie ;) mialem beny na 50 km i widocznie jej ciezko bylo i gasla tak mysle.... ale wlalem dyche i jest ok:D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    :) To OK - powinno być dobrze. Tylko na przyszłość nie dopuszczaj do takich sytuacji. Sprawdź tak jeszcze dla pewności jak się wkręca na obroty w czasie jazdy. Powinna dochodzić w okolice czerwonego pola. Jeśli jest inaczej to sprawa wymaga dalszego zbadania
    Pozdrawiam

    fm

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    oki musze przetesowac dzis sie chyba przejade bo ladna pogoda jest to przelonczyc ja na sport i zobaczyc czy do odcinki pojdzie?
    Ostatnio edytowane przez GRABA730i ; 17-04-2011 o 20:04

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar GRABA730i
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    393
    BMW
    E36 316i/E 38 m60b40 740iA V8/E46 318i
    Skąd
    NNI
    silnik chodzi ladnie wkreca sie na obroty tylko sie dziwie bo ostatanio wymienialem olej pod koniec lutego przejechalem 2 tys km i mialem minimum... to ladnie lyka sobie olej teraz zalalaem litr i jest ok ale to chyba nienormlane zeby na 2 tys km brala litr oleju albo nawet i wiecej....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •