Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: pare nowych newsow apropo moich przygod ze skrzynia

  1. #21
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nikt nie mowil ze ktos mowil - to bylo sprostowanie do mojego wczesniejszego postu - a zacytowalem twoj bo sie pomylilem :mrgreen: :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    ja bym tak nie panikowal z ta chinszczyzna, moze i gosciu ma duzo negatywow, ale ile ma pozytywow! 99,1% to znaczy ze tylko raz na 100 jest problem, sam sprzedawalem kiedys duzo na allegro i wiem ze na 1000 komentarzy zawsze mi sie 2 czy 3 negi trafily (najczesciej od debili ktorzy czegos nie doczytali)

    a za ta cene oryginalu w aso to kupisz 6 chinskich wiec do konca zycia mozesz na nich jezdzic :-D

  3. #23
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sebek_e38
    Witam,


    nazwa przeplywki w niemczech to Luftmassenmesser lub Luftmengenmesser lub LMM.

    A tak z innej beczki - w przeplywce jest jakis EEPROM - na ktorym siedzi jakies oprogramowanie - do danego silnika. Z tego co sie orientuje - czesta przyczyna usterki przeplywki jest to ze EEPROM - traci soft - lub EEPROM jest do wyzucenia - kolega z forum -
    BOSS740i - mowil mi ze we Wroclawiu ktos programuje ta pamiec !
    Pisalem juz w sprawie przeprzywomierzy jeden post ale niestety nie ma go na forum... :-(

    W przeplywomierzu jest ukladzik interpretujacy to co wyczuje drucik (przeplywomierze czasteczkowe) na odpowiedni sygnal dla komputera sterujacego ktory "rozkazuje" wtryskom podac, adekwatna do zassanego powietrza, ilosc paliwa- niestety z biegiem czasu ukladzik zatraca ta zdolnosc tj. pojawia sie coraz wieksza odchylka- oczywiscie komp sterujacy ma jakis margines bledu i mimo blednych wskazan auto jako tako chodzi (z reguly ktos kto jezdzi autem na co dzien nie wyczuje tych zmian) jednak przy wiekszym przegieciu komp przechodzi w tryb awaryjny (wtedy moga zaczac sie jaja ze skrzynia aut) i ignoruje to co podaje mu przeplywomierz (auto dalej chodzi jednak nie jest tak dynamiczne jak na sprawnym przeplywomierzu i czesto pojawia sie blad ukladu wtr jak i blad skrzyni).
    Pamiec tego ukladzika mozna odnawiac robia to nawet servisy - przykladowo kupjesz w servisie nowke przeplywomierz za cene np 200Eur, ale jak oddasz stary to dostaniesz ten sam za 150Eur (i nie ludzicie sie ze oni tak z dobrej woli 50Eur znizki daja- przeplywka jedzie do Boscha na nowe programowanie i za jakis czas znowu jest sprzedawana )- nie pamietam dokladnie ale wiem ze gdzies we Wrocku sa magicy ktorzy za drobna oplata (kiedys bylo 200-300zl,cena sprzed 3lat) odnawiaja w ten sposob przeplywki czasteczkowe. Kolega zrobil wowczas u nich przeplywke od Vectry 2.0DTi i smiga nia do dzis bezawaryjnie (ta bezawaryjnosc dotyczy tylko przeplywomierza :mrgreen: )
    Wlasciciele starszych beemek np E32 735 E34 525 12V 520 12V majacych przeplywomierze masowe tez niestety nie maja powodu do zadowolenia- bledy softu nie wystapuja :mrgreen: ale niestety z biegiem czasu wyciaga sie sprezyna i zaczynaja sie przeklamania na + czyli auto wiecej pali lub zaczyna sie zalewac... jednak badz co badz wytzymuja one duuuuzo dluzej jak czasteczkowe

    Dobra koncze wyklad bo juz pewno zasneliscie ;-)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •