Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: pare nowych newsow apropo moich przygod ze skrzynia

  1. #1
    Marcin jak mozesz podaj mi namiary na PRIV tego goscia

    Bo widze ze sensowny gosciu i ma pojecie o tym co robi , swoja droga wychodzi na to ze to troche ciezka sprawa by byla ze znalezieniem skrzyni

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    225
    kawal teori kolo ci przedstawil chyba naprawde konkretnie sie zna bo z tego co napisales to naprawde sensownie mowil

  3. #3
    7ka
    Gość
    dobrze gada z tym ze w razie jesli skrzynia bylaby cos nie tak wywalil by blad..przechodzilem to w e34 i wlasnie slizgala sie i odrazu byl komunikat..
    co do paliwa to dziwie ci sie ze ryzykujesz tanim paliwem..byc moze koles ma racje z tym ze to przez paliwo..ale czy raz tracilby moc a raz nie..ciekawe..moze to pompa sie zawiesza lub moze wtryski..no nie chce sie tu madrzyc ale mozliwe ze ma racje..nigdy nie mialem takich przygod z paliwem itp..generalnie leje shela i nie ryzykuje..chociaz czasami na staciach w pl mozna sie wszystkiego spodziewac..

  4. #4
    7ka
    Gość
    Marcin przypomnialem sobie jeszcze jedna kwestie..Przeplywomierz..czy u ciebie jest 1 czy dwa??
    dokladnie nie wiem ale mialem taka usterke w MB i po wymianie wszystko wrozilo do normy..
    rozumiem ze pod kompem nic nie wskazalo na przplywke?? bo ja jak podpialem to nie wiem jak ale gosciu powiedzial ze to przeplywka..sprobuj odlaczyc ja i zobacz roznice..jesli bedzie tak samo tzn ze to nie to..jesli poczujesz lekka roznice to raczej to..tak sprawdzalem (taka metoda) w golfie..i mialem racje..
    mysle tez o sterowaniu elektronicznym uladu zasilania..a dokladniej turbin..byc moze jakis czujnik,lub cos z tym zwiazane jest nie tak..na 99% jestem przekonany ze to nie skrzynia,poniewaz nie miales zadnego komunikatu..a jak pisalem wczesniej przerabialem temat dlugo w e34..
    powodzenia ;-)

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Najpierw stawiam na filtr paliwa szczególnie kiedy mówisz że kupiłeś tanio rope , odkręć to puche i zobacz jak to wygląda.
    Jeżeli chodzi o przepływki (chyba 2 sztuki) to moim zdaniem są sprawne inaczej poczuł byś je na wolnych obrotach.
    Albo te pieprzone sterowanie elektroniczne które często się pierdzieli w 740d też może być przyczyną.

    Zacznij od prostego filtra bo jeżeli syf się w niego władował to sam nie wyjdzie.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    już ci pokazuje dokładnie gdzie : http://bmwfans.info/original/E38/Lim...3/ill-13_0800/ pod maską
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    32
    Witam!
    Mam jedno pytanko:
    Czy przy owym spadku mocy (cos jakby slizganiu skrzyni) slyszysz gwizd, ktory nie wystepuje na zimnym silniku? Posluchaj - jesli tak, to na 99% jest to problem z przeplywka (moze z dwiema) - gwizd spowodowany jest zbyt wczesnym otwarciem zaworu upustowego turbiny (turbin), zwiazany ze zla informacja nt. ilosci powietrza w dolocie - wtedy ladunek z turbin w calosci leci w wydech. Jest to glowny (jesli nie jedyny) problem z moca jaki wystepuje w 740d. Radze tez sprawdzic mapy wtryskow i "otwarcia" turbin. Czasami auto zachowuje sie tak po nieumiejetnie przeprowadzonym tuningu - w niemczech czesto te motory sa tuningowane i nie robia problemow - tam ze wzgl. na super jakosc paliw nie zostawia sie "marginesu" - po przyjezdzie do Polski i wlaniu naszego ON robia sie czary...
    Pozdrawiam
    Ludzie dzielą się na miłośników BMW i osoby skrzywdzone przez los...

  8. #8
    To sproboj moze teraz wyjezdzic to paliwo zalac do pelna shela diesla i podlaczyc spowrotem przeplywki czy wroci wszystko do normy ...

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    hmm a jednak przepływka ... :mrgreen: a te ceny też mnie nieraz dziwią ale już przynajmniej wiem skąd mają xenony za 59 zł ...
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    7ka
    Gość
    uff...dobrze ze nie brales sie za remont skrzyni..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •