Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Preparat do uszczelnienia ukladu chlodzenia.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa

    Preparat do uszczelnienia ukladu chlodzenia.

    Witam.
    Czy bezpiecznie mozna to zaaplikowac? Czy moze to spowodowac jakis syf w ukladzie.W sensie zamulic go jakos. Ma ktos doswiadczenia z tym? Jak sądzę troche puszcza mi chlodnica i mam zamiar zapodac taki preparacik. W plynie lub proszku.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie bezpiecznie. Chłodnice zmienić i o problemie zapomnieć.

    Uszczelnianie walniętej chłodnicy to tak samo jak leczenie syfa pudrem.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Megablast73 Zobacz posta
    Witam.
    Czy bezpiecznie mozna to zaaplikowac? Czy moze to spowodowac jakis syf w ukladzie.W sensie zamulic go jakos. Ma ktos doswiadczenia z tym? Jak sądzę troche puszcza mi chlodnica i mam zamiar zapodac taki preparacik. W plynie lub proszku.
    Chcesz to wlać do żuka bo masz awarię na drodze i potrzebujesz to aby dojechać do mechanika?
    Jak nie to nie używaj tych wynalazków! :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Możesz uszkodzić sobie pompkę i zawory od ogrzewania.

    Marek.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie zapominaj, że układ chłodzenia to nie tylko blok silnika, węże i chłodnica, ale też pompa wody i elektrozawory. A ten środek nie jest magiczny i nie osiądzie tylko w miejscu nieszczelności ale wszędzie. I potem będziemy mieli kilka innych tematów związanych z Twoim autem. Będą zaczynały się mniej więcej tak: "POMOCY!!! .......". W miejsce kropek wstaw sobie cokolwiek związanego z chłodzeniem :]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Coś w tym musi być skoro dwóch gości pisze o tym samym i o tej samej godzinie :)

    Marek.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Widzę,iż sami fachowcy się odezwali z wielkim oświadczeniem hahaha.Kolego spokojnie możesz zapodać taki proszek miedzianego koloru nazwy nie pamiętam 2 nawet 4 takie małe opakowania i powinno ci uszczelnić układ jeżeli to tylko mały wyciek :)Stosowałem g przez wiele at i to w różnych markach i nigdy się nie wydarzyło ,aby padła pompka czy jakieś inne ustrojstwo :D :D :D. W na gorszym układzie można dać ,musztardę ale tego już nie polecam czy też jajko wbić do układu chłodzenia.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dawid7er
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    684
    BMW
    e38 730i
    Skąd
    Bełchatów
    Blog
    5
    he he, mirek z tym jajkiem to poleciałeś :D co do tych proszków to ja specem nie jestem ale też mi płyn znikał, zapodałem ten preparat i już ponad pół roku nic nie ucieka i i żadnych problemów innych nie mam, ale kto wie? może kiedyś się to zemści....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Dawid życie mnie nauczyło i wiem co można a czego nie.Jajko to ostateczność ,bo po takim zabiegu to wszystko do czyszczenia generalnego.Najgorsza jest nagrzewnica :( ale uszczelni i można dojechać :).Co do przedmówcy jednego czy drugiego to stwierdzam iż koledzy nie o końca wiedzą ja to chyba działa bo jak mogą paść zawory skoro tam zawsze jest szczelność haha a środek działa z kontaktem z powietrzem .

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Posłuchaj Mirka... Jajko, musztarda... Od siebie dodam, że cement też powinien pomóc :707:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •