Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: nie działa czujnik deszczu ...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Coyot009
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    112
    BMW
    e32 m30b35 e30 cabrio M20B25
    Skąd
    Morąg

    nie działa czujnik deszczu ...

    jak w temacie nie działa czujnik deszczu oraz zmiana predkosci wycieraczek na czasówce ... rok 1996 mej maszyny

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Może nowa inicjalizacja - za pomocą kompa lub może:

    Cofniecie ustawień:
    Cofniecie ustawień jest potrzebne jeśli wycieraczki wycierają regularnie na suchej szybie.
    1. Włączamy zapłon
    2. Włączamy czasowe wycieranie i podczas pierwszego biegu wycieraczki jeszcze raz 2x wyłączamy i włączamy wycieraczki
    3. Zapłon dalsze 5 sek. zostawiamy włączony

    Inicjalizacja:
    Inicjalizacje robimy po wymianie komponentów systemu czujnika deszczu i jeśli czasówka nie reaguje prawidłowo na wilgoć
    1. Włączamy zapłon
    2. Włączamy czasówkę i podczas 1 biegu wycieraczek 2x wyłączamy i włączamy
    3. Zapłon w ciągu 2 sekund wyłączamy po tym, jak wycieraczki osiągnęły dolny punkt
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 14-04-2011 o 06:17
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    troche offtop

    jak sprawdzic czy mam czujnik deszczu?:> w VINIE byloby to napisane?:> (bo u mnie nie ma zadnej wzmianki o czujniku deszczu) a moze czujniki deszczu byly w serii?:> hmm?

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    troche offtop

    jak sprawdzic czy mam czujnik deszczu?:> w VINIE byloby to napisane?:> (bo u mnie nie ma zadnej wzmianki o czujniku deszczu) a moze czujniki deszczu byly w serii?:> hmm?
    Wchodzi w skład pakietu innowacyjnego, nie ma go na liście.
    Czujnik masz w szybie w miejscu mocowania lusterka wstecznego jest to taki filetowy prostokącik.

    A ja mam tutaj kolejne pytanie :)
    Co to jest obok czujnika deszczu to małe oczko jakby soczewka :)

    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Może nowa inicjalizacja - za pomocą kompa
    Na pewno pomoże, nawet nie trzeba mu takich rzeczy robić, wystarczy wykasować wszystkie błędy INPĄ i to powinno starczyć aby ruszył.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Też niedawno przestał mi działać. Aktywacja na kompie pomogła - śmiga bez problemu.
    Pozdrawiam

    fm

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    podepnę się do tematu bo to co tu piszecie mnie zaciekawiło, odkąd kupiłem auto też mam problem z wycieraczkami, nie chodzą stopnie szybkości (przesuwak na manetce ) oraz nie chodzi mi włączanie się czasówki w trakcie gdy np. staję na światłach. Drugi problem (tak myślę że problem) kolega coboss piszę że nie ma wypisanego na liście wyp. czujnika deszczu że znajduje się to przy lusterku wstecznym - u mnie brak na liście wyp. i jest coś przy lusterku niestety odkleja się to od szyby i muszę to doklejać co chwilę (dziś postaram się zrobić fotkę). Gdzie szukać przyczyny? jest ktoś chętny w okolicach trójmiasta na jakieś spotkanie z kompem? może coś z jakimś przekaźnikiem czy coś :(

    Edit: szukałem w google to się przeraziłem ile osób ma ten problem niestety nikt sobie z tym nie poradził, na allegro znalazłem ten żel klejący więc go od razu kupiłem bo przyczyna może być od tego że się to g... odkleja ale też może trzeba to kompem aktywować :( lipa... ktoś z trójmiasta lub okolic pomoże?
    Ostatnio edytowane przez adamowizna ; 16-04-2011 o 11:32
    Radośc z Jazdy :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    podepnę się do tematu bo to co tu piszecie mnie zaciekawiło, odkąd kupiłem auto też mam problem z wycieraczkami, nie chodzą stopnie szybkości (przesuwak na manetce ) oraz nie chodzi mi włączanie się czasówki w trakcie gdy np. staję na światłach. Drugi problem (tak myślę że problem) kolega coboss piszę że nie ma wypisanego na liście wyp. czujnika deszczu że znajduje się to przy lusterku wstecznym - u mnie brak na liście wyp. i jest coś przy lusterku niestety odkleja się to od szyby i muszę to doklejać co chwilę (dziś postaram się zrobić fotkę). Gdzie szukać przyczyny? jest ktoś chętny w okolicach trójmiasta na jakieś spotkanie z kompem? może coś z jakimś przekaźnikiem czy coś
    mam dokładnie to samo kolego!!! :D
    Cytat Zamieszczone przez adamowizna Zobacz posta
    na allegro znalazłem ten żel klejący więc go od razu kupiłem bo przyczyna może być od tego że się to g... odkleja
    możesz mi dać namiary na ten żel?? ile kosztował? teraz się trzyma dobrze szyby?
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    tu masz link do jednej z aukcji http://allegro.pl/zel-sensor-czujnik...563045750.html
    jeszcze tego nie otrzymałem idzie dopiero do mnie, pewnie w tygodniu dojdzie a będę robił w weekend to i na pewno dam znać jak mi poszło
    Radośc z Jazdy :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    A nie zalało Ci przypadkiem instalacji od wycieraczek? Jak podszybie sparcieje to właśnie na to się leje i różne cuda się dzieją. Gdyby miała wystarczyć aktywacja kompem, to manualne stopnie powinny chyba chodzić, choć nie dam za to głowy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Mogę to potwierdzić. Jak czujnik mi nie działał to stopnie na czasówkach mogłem przełączać. Była to tylko kwestia aktywacji.
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •