Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Szukam porady - rozwód

  1. #1
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Szukam porady - rozwód

    Szukam porady jak załatwić to szybko i bezboleśnie, za jednym podejściem, najlepiej pomijając prawników. Obie strony mają wolę polubownego załatwienia sprawy bez orzekania o winie, wysokość alimentów ustalona, podział majątku również. Jednym słowem dość komfortowa sytuacja jak na rozwód :D Może ktoś z Was już to przechodził i mógłby służyć radą.

    P.S. Kto mnie trochę bliżej zna wie jak wygląda sytuacja, więc tych którzy nie znają prosiłbym o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy ;)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Bez problemu pójdzie na 1 sprawie powodzenia :)

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wg mnie wygląda to tak:

    - obie strony muszą być obecne na tej roprawie,
    - musicie mieć dokumenty : czyli akt małżeństwa, zaświadczenia o zarobkach was oboje,dowód osobisty,
    - oboje musicie chcieć tego rozwodu i przed sądem to poświadczyć mówiąc że np powodem jest niezgodność charakterów i oboje musicie powiedzieć dokładnie to samo nie zmieniając treści zdania
    - trzeba wypełnić pismo o chęci rozwiedzenia się w sekretariacie sądu w kwocie około 600 zł plus znaczki skarbowe w cenie około 50 zł - TO NALEŻY ZAŁATWIĆ PRZED ROZPRAWĄ!!! bo to pismo czyta ta sędzina/sędzia na rozpoczeciu rozprawy,a wcześniej po dotarciu pisma do sądu - sąd wyznacza termin rozprawy - musicie oboje się stawić na te rozprawe - wtedy uda sie to załatwic polubonie w czasie 1 rozprawy

    po rozprawie i uzyskaniu rozwodu macie 24 dni na złożenie zazalenia czy odwołania od wyroku sadu - dotyczy to obu stron i przez ten okres w papierach nadal jesteście małżństwem w świetle prawa
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    tuczi just call me...
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Wg mnie wygląda to tak:

    - obie strony muszą być obecne na tej roprawie,
    - musicie mieć dokumenty : czyli akt małżeństwa, zaświadczenia o zarobkach was oboje,dowód osobisty,
    - oboje musicie chcieć tego rozwodu i przed sądem to poświadczyć mówiąc że np powodem jest niezgodność charakterów i oboje musicie powiedzieć dokładnie to samo nie zmieniając treści zdania
    - trzeba wypełnić pismo o chęci rozwiedzenia się w sekretariacie sądu w kwocie około 600 zł plus znaczki skarbowe w cenie około 50 zł - TO NALEŻY ZAŁATWIĆ PRZED ROZPRAWĄ!!! bo to pismo czyta ta sędzina/sędzia na rozpoczeciu rozprawy,a wcześniej po dotarciu pisma do sądu - sąd wyznacza termin rozprawy - musicie oboje się stawić na te rozprawe - wtedy uda sie to załatwic polubonie w czasie 1 rozprawy

    po rozprawie i uzyskaniu rozwodu macie 24 dni na złożenie zazalenia czy odwołania od wyroku sadu - dotyczy to obu stron i przez ten okres w papierach nadal jesteście małżństwem w świetle prawa
    i po tym zabiegu będziesz znów wolnym człowiekiem ,ciesze sie że wreszcie się za to zabrałeś tak jak kiedyś rozmawialiśmy

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Irek ja mialem jedna sprawe, na ktorej zreszta nie bylem, ale nie mielismi dzieci.

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Irek ,na pierwszej sprawie nic nie załatwisz ,druga sprawa ,jeżeli jesteście domówieni z byłą ,będzie ostatnią :)
    znam ten temat ,parokrotnie ;D
    Ostatnio edytowane przez siudema ; 15-04-2011 o 21:05 Powód: zmiana
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Vip Vip Awatar Mariusz735i
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    397
    BMW
    E38 740iA, było E32 735i
    Skąd
    Cyców, lubelskie
    Siudema mylisz się można załatwić wszystko na jednej sprawie trzeba tylko,w "piśmie" jak to określił Adasio czyli w pozwie rozwodowym podać dwóch świadków. Przeważnie jest tak, że przesłuc***ą tylko jednego albo nawet w ogóle. W naszym państwie sędziowie to w 80% głąby, którym się nic nie chce. Piszę tak ponieważ miałem okazję być na wielu sprawach i naprawdę niewielu sędziów zasługiwało na noszenie Togi. Moja sprawa trwała dosłownie kilka minut i był przesłuchiwany tylko jeden świadek a drugiego tylko odnotowano, że był.
    PS. Dodam tylko że mamy dziecko.

    PS.2 Właśnie zauważyłem, że w słowie przesłuc***ą system wrzucił trzy gwiazdki. Słowo a w nim niespodzianka. :) Język polski jest naprawdę piękny i bogaty. :)
    Ostatnio edytowane przez Mariusz735i ; 23-04-2011 o 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •