Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Woda zamiast BORYGO

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Woda zamiast BORYGO

    Witam. Jako, że dopinam własnie remont silnika, a koszty przerosły moje oczekiwania... toteż teraz jestem już na skraju bankructwa.

    Dzisiaj odebrałem dopiętą głowice. Było w niej zrobione wszystko, planowanie, dotarcie zaworów, wymiana uszczelniaczy, regeneracja wałka rozrządu (chociaż był w dobrym stanie) wymiana jeszcze kilku rzeczy... Krótko mówiąc wydałem na to ponad 1000zł..na samą głowicę. Dodatkowo koszt uszczelki, śrub, masy innych rzeczy itd... No i wisienka na torcie - 5.20 za litr Pb95... aaa, jeszcze ubezpieczenie mi się skonczyło i dzisiaj wykupywałem - 680zł...

    To wszystko się sprowadza do tego, że jestem goły i wesoły, a chciałbym już sobie pojeździc, bo samochód stoi już dobry miesiąc.

    Jak każdy wie, do układu chłodzenia wchodzi 12,5litra płynu... Stąd moje pytanie...

    Czy jeżeli wleje tam wody, zamiast płynu chłodniczego (podkreślam, że to chwilowe rozwiązanie max do jesieni) to stanie się coś strasznego? Płyn chłodniczy to kolejna 100ówka w plecy...a ja jestem tylko biednym studentem:)

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Nie wlewaj samej wody, plyn chodniczy nie tylko ma chronic przed zamrozeniem ale i np. przed korozja i smarowac
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 12-04-2011 o 20:09
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    kup choć jedną bańkę chłodniczego a reszte dolej destylowanej i będzie OK, tylko potem sobie to wymień przed zimą żeby nie było tragedii.. ;-)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Najlepiej piątkę najtańszego koncentratu ;)

    ________________________________________

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    A więc tak będę musiał zrobić... Powiem Wam, że nie mogę się doczekać pierwszego odpalenia silnika po remoncie... ale nie da się ukryć, że to była kosztowna impreza:) Okaże się, czy warta zachodu:)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja na twoim miejscu bym sie nie p....l tylko wydal juz ta 100-ke i mial wszystko dopiete na tip-top, a tak kupisz koncentrat wode destylowana wydasz 20-30zl a przed zima i tak bedziesz musial wymienic i tak. Wiem ze krucha z $ bo sam jestem studentem :) a tez mi sie kroi remoncik wymiana rozrzadu noi nadal czekam na zrobienie blachy (usuwanie ognisk korozji i doly drzwi, polerka calego samochodu), ale na to Bawaria musi poczekac az skoncze studia i zachacze jakas robote a juz finiszuje koncze pisac prace i obrona :)
    Z ciekawosci zapytam co studiujesz i gdzie ?
    Przepraszam za ot.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 12-04-2011 o 21:23

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Motor jeżdżony na wodzie zarasta syfem. Zrobienie czegokolwiek przy takim śmietniku potem to rzeźba w gnoju.

    Po to robiłeś remont żeby to teraz zagnoić? Koncentrat który teraz potrzebujesz zalać kosztuje najtańszy 50 zł, litr wody destylowanej 2 zł.

    Podejście typu "zakup chłodziwa do auta w którym zrobiłem remont silnika to kolejna stówa w plecy" jest chore. To "w plecy" jest najbardziej kuriozalne. Że niby jak to miało być - kupić 20 letnie auto klasy premium za grosze, nie dołożyć nic, jeździć i może jeszcze czekać aż sie zwróci?

    Po co było kupować auto wogóle skoro na nic nie stać?

    W warsztacie słusznie odsyłają takich po zakup hulajnogi, tam poziom dalszych inwestycji jest niewielki, na wodzie też sie da jeździć.
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    sz4l0ny
    Bo widzisz.. żyjemy w kraju takim jakim żyjemy. I gdybym do wszystkiego miał mieć podejście że jak mnie nie stać to nie pakuje się w to, to bym jeździł na składaku Wigry. Cieszy mnie, że Ciebie na wszystko stać i nie masz problemów finansowych mimo tej paranoi cenowej, która teraz panuje...ale ja po prostu zapytałem, bo nie wiem wszystkiego. Od tego jest forum. A ty od razu opierdzielasz mnie jakbym nie wiem co złego zrobił... włożyłem kupę kasy w to auto i nadal będę wkładał..ale szukam tańszych rozwiązań, wśród ludzi, którzy się na tym znają. Gdybym napisał ze mimo wszystko to co napisaliście - wleje wodę; mógłbyś mnie opierdzielić...ale w faktycznej sytuacji jest to nie na miejscu.

    tom_0808
    Studiuję filologię angielską. Jak na razie w sieradzu, od września przeprowadzka do Łodzi:)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Niepotrzebnie bierzesz to do siebie, bo nie to jest celem tych wypowiedzi.

    Nie potrzeba wiedzieć wiele żeby nie zadawać pytań dot. kwestii które potrafią "razić" na poziomie zwykłego utrzymania auta użytkowego. Nie przyszło ci nigdy na mysl, że auto w które jak piszesz "włożyłes kupe kasy" jest czymś więcej?

    Cieszysz sie nie potrzebnie, nie stać mnie na większośc rzeczy które chętnie widziałbym w swoim posiadaniu, realia tego kraju to istotnie zgroza. Szukanie tanich rozwiązań jest jak najbardziej OK, tyle że powinno być coś w rodzaju odniesienia do zdrowego rozsądku w każdym takim rozumowaniu, inaczej rozpędzasz się do paranoi.

    Też kiedyś studiowałem filologię angielską. Nie była to najtrafniejsza z decyzji wtedy podjętych, choć życie weryfikuje wszystko w trudny do przewidzenia sposób.
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    Ja do zamoznych nie naleze ale kupilem sobie E32 gdyz to bylo moje marzenie od dziecka. Pracowalem na nie przez wakacje, i przez ubiegle wakacje to co zarobilem wlozylem w auto zamiast kupic sobie np. nowego laptopa. Niestety nie mam tylke kasy co ty zeby kupic sobie za 15 tys idealu, swoje kupilem za 5tys i z boza pomoca bede dazyl do moze powolnego odbudowywania jej do stanu idealu. Zajmie mi to 2, 3 a moze wiecej lat ale to jest wlasnie zamilowanie do motoryzacji. Jak powiedzial Adam Kunc w zakupie kontrolowanym o E24 "ze nie jest to samochod dla zwyklego posiadacza chleba tylko dla czlowieka ktory odmowi sobie kupienia bulki bo musi zrobic cos przy aucie." Niektorzy maja hajs jak ty i kupuja gotowe cacko, a niektorzy hajsu nie maja ale sa zapalencami i robia cacko przez pare ladnych lat. Tym bardziej ze kupujac pazdzierz pod tytulem Sajczento za 4tys. czy i nne male gowno za 10tys. i tak trzeba wladowac hajs. Ja wczesniej mialem samochod w ktory nie musialem inwestowac Vectra A 1.8 zrobiona na tip top zawiecha tlumiki sprzeglo itp. itd. ja wymienilem hamulce i kupilem felgi aluminiowe mialem ja dwa lata ale lubie duze samochody i chocbym mial wlozyc 10tys. w E32 to wloze.
    "Po co było kupować auto wogóle skoro na nic nie stać?" Odpowiadam : PASJA
    Beny pozdrawiam i zycze wytrwania i sil do doprowadzania auta do wymazonego stanu.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 12-04-2011 o 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •