Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 2 x BMW e38 4.4 :) Jak przełożyć wyposażenie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów

    2 x BMW e38 4.4 :) Jak przełożyć wyposażenie?

    Hej, stałem się niedawno posiadaczem BMW e38 99r. o pojemności 4.4... Szczęście chciało, że udało mi się kupić drugie takie samo tylko bez silnika i skrzyni za śmieszne pieniądze na części i chciałbym do swojej przełożyć:

    1. S-EDC,
    2. Elektryczną regulacje kierownicy,

    Czy duży jest z tym problem? Które elementy muszę przełożyć? Będę musiał coś kodować do poprawnego działania? Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Odświeżam temat, o el. kierownicy mniej więcej znalazłem kilka informacji. Ale co z S-EDC?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Niestety za bardzo nie pomogę. Pewien jesteś, że chcesz to przekładać? Działa pewnie fajnie, ale jak przyjdzie do wymiany amortyzatorów to przestanie być fajnie. Bo drogie są jak jasna cholera.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    139
    BMW
    e38 740 4.4 manual 06.97
    Skąd
    Poznań
    troche zabawy z tym bedzie. rozebrac wszystko i przelozyc to raz dwa cala elektryka i na koniec kodowanie. u siebie mam sedc na 100% nie wiem czy dziala bo znaczacej roznicy nie czulem jak gdzies na autostradach niemieckich z tym smigalem, bo utwardzanie zawieszenie na polskich dogach to dla mnie samobójstwo. z elektryka kierownicy chyba bedzie znacznie latwiej.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Też się zastanawiam czy jest sens przekładać to S-EDC, przydałoby się jakby ktoś się wypowiedział jeszcze co miał takowy system u Siebie w aucie i czy zdawał on egzamin. A co do kierownicy- słyszałem że wpina się ją pod wiązkę fotela tak? Wtedy jest pamięć itd. zasilanie też idzie z pod fotela?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Do kolumny kierowniczej na pewno idzie kabel do modułu komfortu. Kolumna musi wiedzieć, kiedy auto się porusza. Ale skąd bierze zasilanie - tego nie wiem. Całkiem możliwe, że z wtyczki fotela.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar b.a
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    53
    BMW
    750 e65, 850 e31
    Skąd
    Lębork
    Miałem w e38 750iL EDC i ekstra sprawa. Nie wyobrażałem sobie szybkiej jazdy bez włączenia S.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Odświeżę troszeczkę temat. Z S-EDC daliśmy sobie spokój, za dużo komplikacji, natomiast regulację kierownicy dało radę przełożyć bez komplikacji- wiązka podciągnięta pod fotel i działa aż miło razem z pamięcią, niemniej jednak manetka którą miałem nie pasowała gdyż jedna była chyba przedliftowa, a druga po- jedna wykończona gumą, druga kulką i plastikiem. Dodatkowo manetki mają inny rozkład pinów (jedna ma masę w samym środku, druga po zewnętrznej stronie). Na bmwfans.info jest tylko rysunek jednego rodzaju manetki- który u mnie nie pasował. LINK DO CZĘŚCI.
    Ostatnio edytowane przez mamut103 ; 01-07-2011 o 14:11

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar puchacz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    152
    BMW
    740d e38
    Skąd
    Warszawa-Stockholm
    Mam taka elektryczna kierownice u siebie i powiem ze na poczatku bardzo mi sie to podobalo ale z biegiem czasu powiem ze szalu nie ma (dupy nie urywa);-) ale oczywiscie to moja opinia.z dolozeniem tego nie ma jakiejs strasznie wielkiej roboty.z tego co pamietam oczywiscie.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Fajna sprawa że się podnosi przy wysiadaniu :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •