Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Pytanie o wybór ubezpieczenia. Compensa czy PZU

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Pytanie o wybór ubezpieczenia. Compensa czy PZU

    Niestety pod koniec kwietnia jak co roku kończy mi się ubezpieczenie. I mam dylemat. Jestem obecnie w Compensie ale dowiedziałem się że powyżej 10 lat auta w razie szkody, części nie są liczone po cenach nowych z ASO tylko wg kosztorysu i zamienników. Oraz jest 50/50 czyli płacę 50% z własnej kieszeni :/
    Podobno może mnie to ominąć z racji indeksacji ale boję się że jak przyjdzie co do czego to się wypną.
    Dostałem też ciekawą ofertę z PZU. Tam wszystko przez aso w razie szkody liczone po nowych częściach. No ale w PZU jakoś dziwnie wartość auta naliczają i jest o 12300 mniejsza niż w Compensie.
    Moje pytanie jeżeli się ktoś zna jaka firma mniej ściemnia w razie jakiejś szkody. Bo po to płacę żeby w razie szkody wszystko było pięknie ładnie zrobione. W internecie jak szukałem opinii na temat w/w firm to równo i dokładnie na obie ludzie narzekają :/ Niby mam znajomości w ubezpieczalni ale jednak patrzę na krytycznym okiem i wiem że ubezpieczalnie chcą zaroić więc wkręcać będą.
    Jakby ktoś miał możliwość aktualny eurotax sprawdzić i wartość mojej 7 to byłbym wdzięczy.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Przerabiałem temat prawie rok temu i watpie żeby przez ten czas cos sie az tak mocno zmieniło... Masz prawo naprawy Auta w wskazanym przez ciebie punkcie z włączeniem ASO I czy jest to Compensa czy PZU czy inne dziadostwo niema to znaczenia kręcą wszyscy wiec Płać tam gdzie najtaniej... Pozatym ubezpieczasz w PZU jestes poszkodowany sprawcą jest np. Klient posiadajacy ub. w Alianz i wlasnie z Alianz bedziesz wojowac;)
    V8 Garage

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    Pozatym ubezpieczasz w PZU jestes poszkodowany sprawcą jest np. Klient posiadajacy ub. w Alianz i wlasnie z Alianz bedziesz wojowac
    No ale mi głównie chodzi o AC. I jak to jest z wypłacalnością jak np ktoś mi na parkingu przydzwoni i w której firmie będzie to mniej kłopotliwe.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E32 750IL
    Skąd
    KRK
    Ja osobiście jestem ubezpieczony w PZU i szczerze powiedziawszy nie miałem nigdy z nimi problemów. P.S jak by jakiś kolega miał styczkę(czego nikomu nie życzę) nie ze swojej winy a auto sprawcy było w TUW(chyba taki jest skrót) to polecam wezwać policje bo na kasę brat czekał ponad 3 miechy:(

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Jeśli chodzi o AC to faktycznie jest tak;/
    W tym przypadku Nie polecam :
    -Alianz
    -Concordia??? Grupa Concordia...
    Chociaz moga to byc tylko moje opinie....
    Na Plus HDi Chociaz do najtańszych nie należą (Oddział HDi masz przy Stacji paliw dla PKS /koscierska/??? nie zaszkodzi podjechac i wypytac;)

    Swoja droga jesli bedziesz mogł napisz ile ci w tym roku wyjdzie za 750... Z gory dzięki
    V8 Garage

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    No ale mi głównie chodzi o AC. I jak to jest z wypłacalnością jak np ktoś mi na parkingu przydzwoni i w której firmie będzie to mniej kłopotliwe.

    Jezeli ten kto ci przydzwonil nie uciekl to placi jego OC.

    Jezeli uciekl to placi twoje AC.

    A jezeli nie uciekl a nie ma ubezpieczenia to placi fundusz powierniczy.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wycena szkody i tak zależy od widzimisię likwidatora szkody. Jak będzie mu na rękę zrobić szkodę całkowitą to policzy na częściach z ASO, a jak nie to policzy na używanych. Firma nie ma znaczenia. Wszyscy będą chcieli Cię skroić w razie W. Ratunkiem jest tylko to, że muszą honorować ewentualną fakturę na naprawę, która będzie opiewała na 100% wartości auta wg Eurotaxu. Niestety, Eurotax, często stawki są zaniżone. Słyszałem też, że są w tych firmach specjalne działy zajmujące się wyszukiwaniem haków celem nie wypłacanie odszkodowania. Jeśli chodzi o OC to bierz to co najtańsze.
    Btw 1, w przypadku stłuczki nie z Twojej winy i tak będziesz kłócił się z firmą sprawcy a nie ze swoją.
    Btw 2, ja co roku zmieniam ubezpieczyciela, bo ten którego mam aktualnie zawsze chce mnie wyru...ć na przedłużeniu polisy, tzn. proponuje droższą niż konkurencja.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 12-04-2011 o 11:45

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    ja miałem w Link 4 OC i AC - koszt około 2tys rocznie z 60% zniżki
    nie miałem z nimi większych problemów po rozbiciu auta, prócz tego że potrącili mi 2tys za brak dosłania kompletu dokumentów które po prostu przetrzymała policja
    obdzwoniłem wszystkie towarzystwa i są najtańsi
    z drobnymi naprawami nie było problemów, pieniądze szybko i bez zaniżania
    na internecie znajdziesz tylko narzekania na towarzystwa, bo jak jest ok to nikt nie pisze opinii, a każe stare się Cię orż... ;p, więc z każdym trzeba uważać
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Mi również kończy się ubezpieczenie mam pytanie ile płacicie od swoich 7er ja mam 740 95r full zniżki ale mam na współwłasność z ojcem bo ja mam 21 lat mam już swoja 7er ponad rok, obecnie płaciłem 2 raty po 449 zł ale była jakaś zwyżka za posiadanie auta krócej niż rok i chyba za mój wiek.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    525d, jest już taki temat założony więc poszukaj i nie ciągnijmy OT w tym temacie ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •