Niestety pod koniec kwietnia jak co roku kończy mi się ubezpieczenie. I mam dylemat. Jestem obecnie w Compensie ale dowiedziałem się że powyżej 10 lat auta w razie szkody, części nie są liczone po cenach nowych z ASO tylko wg kosztorysu i zamienników. Oraz jest 50/50 czyli płacę 50% z własnej kieszeni :/
Podobno może mnie to ominąć z racji indeksacji ale boję się że jak przyjdzie co do czego to się wypną.
Dostałem też ciekawą ofertę z PZU. Tam wszystko przez aso w razie szkody liczone po nowych częściach. No ale w PZU jakoś dziwnie wartość auta naliczają i jest o 12300 mniejsza niż w Compensie.
Moje pytanie jeżeli się ktoś zna jaka firma mniej ściemnia w razie jakiejś szkody. Bo po to płacę żeby w razie szkody wszystko było pięknie ładnie zrobione. W internecie jak szukałem opinii na temat w/w firm to równo i dokładnie na obie ludzie narzekają :/ Niby mam znajomości w ubezpieczalni ale jednak patrzę na krytycznym okiem i wiem że ubezpieczalnie chcą zaroić więc wkręcać będą.
Jakby ktoś miał możliwość aktualny eurotax sprawdzić i wartość mojej 7 to byłbym wdzięczy.