Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Pytanie o wybór ubezpieczenia. Compensa czy PZU

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Czas Cię goni tylko w kwestii OC... Na AC możesz się zdecydować kiedykolwiek, najwyżej będziesz miał miesiąc czy dwa nieciągłości...
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,260
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    Na AC możesz się zdecydować kiedykolwiek, najwyżej będziesz miał miesiąc czy dwa nieciągłości...
    Nie w przypadku auta powyżej 10 lat.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nie w przypadku auta powyżej 10 lat.
    Ok, faktem jest, że niektórzy ubezpieczyciele nie ubezpieczają "nowego" klienta z takim autem ale ubezpieczają kontynuację. Zauważ jednak, że dotyczyłoby to Supermena tylko w przypadku gdy (a) jego obecny ubezpieczyciel stosuje taką politykę, i (b) chce kontynuować polisę AC u niego. U każdego innego ubezpieczyciela i tak będzie "nowy".

    Z drugiej strony można zadać filozoficzne pytanie o sens AC dla takich aut - ale to trochę inny temat.
    Ostatnio edytowane przez michal_5000 ; 15-04-2011 o 19:26
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Nie rozumiem sensu ciągłej zmiany ubezpieczyciela. My mamy wszystkie auta ubezpieczone w PZU, od lat wielu. Ceny są naprawdę dobre i żadnych problemów z czymkolwiek. A już najmniej z wypłatą odszkodowania i z wyceną szkody. Np ostatnio miałem propozycję na OC+AC na moje 750 na kwotę 2400zł. Użerałem się też z gów..nymi ubezpieczalniami w sprawie odszkodowań z OC sprawcy, i problem był od zgłoszenia poprzez wycenę i kwotę wyceny do wypłaty odszkodowania. Do wszystkiego potrzeba prawnika żeby było uczciwie. A to wszystko za może 100zł na rok:) Bo jakiś dureń zrobił "oszczędnośc".
    Dla mnie to jest żałosne. A jeszcze bardziej żałosne jest to, że czytam tutaj, na forum 7er, : cyt:
    "płac OC tam gdzie najtaniej, bo i tak problem będzie miał ten, kto będzie miał szkodę" byc może nie jest to słowo w słowo, ale sens jest zachowany. Generalnie dla mnie to jest takie krótkowzroczne. Trafia to kiedyś w nas samych, i zaczyna się lament.
    Moim zdaniem najlepsze ubezpieczalnie to PZU i Warta. Reszta to obciach jak dres Adidasa z 4-ema paskami i świecący garnitur:)
    Pzdr
    monster_pl

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Kolego, może zależy gdzie mieszkasz, jakie masz zniżki, itp. Jakbyś zamiast tych 2400 miał zapłacić za AC+OC jedną czwartą tego co Twoje auto jet warte, to pewnie trochę inaczej byś mówił... A spokojnie tak może być w niektórych przypadkach.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Na 99% zdecyduję się na PZU. Compensa w kulki leci. Multiagent zapewnia mnie że udział własny jest zniesiony a dzwoniąc do compensy dowiaduję się że nie ma takiej możliwości i udział własny wynosi 700zł :/
    W PZU mam do wyporu full AC z wariantem serwisowym, zniesiony udział własny, ass do 150km, odzielnie szyby. Jedyny haczyk to 3532zł na rok
    Lub też wariant z MiniCasco no ale tutaj jestem tylko chroniony przed kradzieżą, warunkami atmosferycznymi, zwierzątkami z lasu. Tu też jest asistance i szyby no i cena na rok 1938zł
    I jest dylemat :/ Co brać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    To nie jest niemożliwe. Multiagent może mieć specjalną ofertę, której nie mają bezpośrednie przedstawicielstwa danego ubezpieczyciela. Przeczytałeś OWU tam gdzie niby masz mieć zniesiony udział?
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Saillupus
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,473
    BMW
    e65 760i 2003r , X5 4.6iS 2002r
    Skąd
    Szczecin
    Blog
    6
    monster Warta nie... Warta to najwięksi złodzieje jakich znam
    mojemu tacie zakosili mercedesa S500 który miał miesiąc, po półtora roku walki przed sądem itp, oddali tylko około 30% bo tak
    było e38 730d 1999r, e38 750i 2000r, e53 4.4i 2001r, e46 330Ci 2001r

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    30
    BMW
    316i.318i.520i.735i.750i.750iL.
    Skąd
    slask
    jest tyle ubezpieczalni ze jedna na 2 konkurencja bije konkurencje,problem sie zaczyna np jak jest jakas szkoda. pzu jest zaufane,ale jezeli ktos nie ma odpowiedniego wieku maja cos takiego jak tzw zwyzki,hdi pozostaje z tanszych,wszystko zalezy od znizek jak i pojemnosci silnika

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •