Strona 13 z 31 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 309

Wątek: Triki w E38

  1. #121
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Może nie precyzyjnie to opisałem ale nie da się zakodować auta gdy silnik pracuje... ;)
    W pozycji 1 dopiero można kodować... reszta chyba jest jasna
    Dreams from Dreams - 7er...

  2. #122
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    124
    BMW
    było 735i
    Skąd
    Poznań/Brighton
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    panowie nie odbiegajcie od tematu.ostatnie pytanie bylo jak zmienic jezyk??

    Jezyk zmienisz w rozszerzonym menu w punkcie TEST 10 - 0 - niemcy, 1 - UK, 2 - USA.

    Na pewno zaraz spytasz jak aktywowac to menu - poszukaj - byla juz mowa o tym na forum :)
    Sebek ale właśnie jak wejdę w test 10 to nic nie mogę zmienić (lewym przyciskiem nie idzie).
    Więc jak to zrobić?

  3. #123
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Może nie precyzyjnie to opisałem ale nie da się zakodować auta gdy silnik pracuje... ;)
    W pozycji 1 dopiero można kodować... reszta chyba jest jasna
    próbowałem kilka razy i nie działa, przecież nie jest to skomplikowane :(

    wyłączyłem silnik, kluczyk poz. 1 - wpisłem kod - kluczyk poz. 0 (wyciągnięty),
    ponownie włożyłem poz. 1 - wpisałem kod (nie zatwierdziłem) - kluczyk poz.2 i 3 (rozruch)
    - wciskam zatwierdzenie kodu i nici z całej operacji, nic się nie dzieje
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  4. #124
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Widać z tego, że robisz wszystko dobrze. Pewnie nie masz kmomfortstartu niestety.

    Jeszcze jedno: cyferki zatwierdziłeś wszystkie mam nadzieję i zostawiasz w tylko oststeczne potwierdzenie całego kodu. Jak sprawdzić komfort start chyba wiesz... krótkie przekręcenie w pozycję 3 (takie tylko cyknięcie) jeżeli rozrusznik dalej kręci aż do odpalenia autka to masz opcję komfortstartu jeżeli nie nieststy ten bajer nie będzie raczej działał u ciebie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #125
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,881
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez budek
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Cytat Zamieszczone przez Mięsny730 e38
    ja chyba nie mam tego komfort odpalania ale mam code, czy bedzie to u mnie dzialac i jak to ustawic? i czy pzed odpaleniem to sie samo wyswietli czy trzeba szukac w funkcjach aby wprowadzic kod
    Nie jestem pewnien czy jeżeli nie masz "comfort startu" ( to taka funkcja do odpalania autka, wymagająca jedynie krótkiego przekręcenia kluczyka w położenie start, a autko już samo dobiera czas kręcenia rozrusznikiem... ;) tak dla przypomnienia...) to zadziała ale przetestuj - zakoduj autko i zrób wszystko jak poniżej... ;)

    To jest na nawigacji w panelu głównym masz po prawej opcje CODE wchodzisz i kodujesz autko (kod zatwierdzasz przez wyłączenie zapłunu kluczykiem) takie dodatkowe zabezpieczenie... ;)
    Później jak chcesz odpalić autko to bez kodu nie odpalisz... i właśnie pojawia się na wyświetlaczu cztery miejsca, w które trzeba wprowadzić kod, wprowadzasz wszystkie 4 cyfry po zatwierdzeniu ostatniej przechodzisz do funkcji "zatwierdź" przed zatwierdzeniem przekręcasz zapłon jak do odpalenia i zostawiasz tak kluczyk...
    Teraz zatwierdzasz kod wciskając klawisz i autko "smo" się odpala... :D

    Jaśniej już chyba nie mogę tego opisać... ale jak coś pytaj... :D

    jeżeli dobrze rozumiem to trzeba wyłączyć silnik gdy już jest wpisany cod ale nie zatwierdzony?
    to u Ciebie można programować code gdy kluczyk w stacyjce w położeniu 2 ?
    u mnie uaktywania się code dopiero gdy kluczyk jest w położeniu nr 1.
    niestety ja tez niemoge nic zmienic, wciskam lewy przycis i nic, mam tylgo niemiecki

  6. #126
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Widać z tego, że robisz wszystko dobrze. Pewnie nie masz kmomfortstartu niestety.

    Jeszcze jedno: cyferki zatwierdziłeś wszystkie mam nadzieję i zostawiasz w tylko oststeczne potwierdzenie całego kodu. Jak sprawdzić komfort start chyba wiesz... krótkie przekręcenie w pozycję 3 (takie tylko cyknięcie) jeżeli rozrusznik dalej kręci aż do odpalenia autka to masz opcję komfortstartu jeżeli nie nieststy ten bajer nie będzie raczej działał u ciebie.
    robię dokładnie tak jak piszesz, komfort start mam, co do kodu to zostaje tylko zatwierdzenie,
    jutro powalczę jeszcze raz, może uda się
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  7. #127
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    to chyba korekcja spalania lub predkosci , teraz betka zacznie ci palic 5 litrow wiecej :hah:
    skoro jestes taki madry to powiedz cos wiecej i jak to zrobic zeby bylo dobrze

    jest cos takiego jak "szukaj" a dla leniwych ustaw na 1000
    szybkie pytanie: jesli spalanie pokazwyane przez komputer jest o 1/2 litra wyzsze
    niz faktyczne (wyliczone metoda lania pod korek) to jak nalezy zmodyfikowac to ustawienie?

  8. #128
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Widać z tego, że robisz wszystko dobrze. Pewnie nie masz kmomfortstartu niestety.

    Jeszcze jedno: cyferki zatwierdziłeś wszystkie mam nadzieję i zostawiasz w tylko oststeczne potwierdzenie całego kodu. Jak sprawdzić komfort start chyba wiesz... krótkie przekręcenie w pozycję 3 (takie tylko cyknięcie) jeżeli rozrusznik dalej kręci aż do odpalenia autka to masz opcję komfortstartu jeżeli nie nieststy ten bajer nie będzie raczej działał u ciebie.
    ekstra bajer, wkońcu udało mi się odpalić z przycisku :D
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  9. #129
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    no to graty kolego... :D
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #130
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez phdream
    TEST 14
    DIAG: 1 44 C8 133
    DIAG: 2 C3 88 000
    DIAG: 3 90 84 031
    DIAG: 4 8C 84 000
    DIAG: 5 BE 88 000

    TEST 20
    KVBR:1250

    Co o tym myślicie?widzicie jakies nieprawidlowosci??Czy test 19 ma byc on czy off??Dzieki za wszelka pomoc
    zgodnie z tym co znalazlem na innym forum (kliknij tutaj)
    masz duzo bledow w tescie 14 (wszystki pola w pamieci masz zapelnione)
    musisz pojechac gdziec na kompa i zobaczyc co to jest.

    test 20 - wartosc masz moim zdaniem stanowczo przesadzona.
    wspolczynnik korekcyjny 1250 oznacza, ze przy rzeczywistym spalaniu np. 25L/100km
    komputer pokaze Ci jedynie 20L/100km co oznacza oszustwo o dobre 20%
    5 litrow/100 roznicy to nie jest malo...

    jakie spalanie pokazuje Ci komp?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •