Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: ubytek płynu chłodniczego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    ubytek płynu chłodniczego

    Witam wszystkich. Chciałbym uzyskać potwierdzenie mojej diagnozy lub jej zaprzeczenia.Mam ubytek płynu chłodniczego silnik 4.4 nie widać powierzchownie żadnych wycieków ,olej czystu, węże przy chłodnicy da sie ścisnąc brak nieruwnomiernego dymienia czy białego dymu. Zauważyłem tylko dziwny mało przyjemny zapach w aucie podczas nagrzewania, ciężko mi powiedzieć czy to zapach płynu .Przy chłodzeniu tego zapachu niema.Po zgaszeniu silnika przednia szyba zaparowuje ale nie zawsze.Tak więc pomyślałem że to może być nagrzewnica.Czy ktoś zna jakiś inny sposób na potwierdzenie ewentualnie mojej diagnozy?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Witam wszystkich. Chciałbym uzyskać potwierdzenie mojej diagnozy lub jej zaprzeczenia.Mam ubytek płynu chłodniczego silnik 4.4 nie widać powierzchownie żadnych wycieków ,olej czystu, węże przy chłodnicy da sie ścisnąc brak nieruwnomiernego dymienia czy białego dymu. Zauważyłem tylko dziwny mało przyjemny zapach w aucie podczas nagrzewania, ciężko mi powiedzieć czy to zapach płynu .Przy chłodzeniu tego zapachu niema.Po zgaszeniu silnika przednia szyba zaparowuje ale nie zawsze.Tak więc pomyślałem że to może być nagrzewnica.Czy ktoś zna jakiś inny sposób na potwierdzenie ewentualnie mojej diagnozy?
    Czy naprawdę nikt nie miał podobnego przypadku

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    jak wielki jest ten wyciek tzn jak często i ile dolewasz?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    tak mi się wydaje że gdzieś od 100 do 250ml na 100-150km Jak stoi bez włączonego silnika to i tydzień nic nie ubędzie.
    Ostatnio edytowane przez daber ; 13-04-2011 o 19:45

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    jak nie masz wycieku to albo pompa wody rozrzuca lub uszczelka pod glowica nie trzyma
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Masz jeszcze uszczelke pod kolektorami miedzy glowicami. Najlepiej sprawdzic to w ten sposob. Auto na podnosnik i obadac czy nie ma zaciekow na skrzyni bo tam od gory od strony silnika sa kanaliki ktorymi plyn wyplywa i powstaja zacieki na skrzyni.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Na łączeniu silnika ze skrzynię mam wyciek oleju i nie bardzo widać czy jest tam płyn. Jak będę wymieniał symering na wale to będzie widać ten kolektor?
    Ostatnio edytowane przez daber ; 15-04-2011 o 14:17

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Sprawdż chłodnicę i zbiornik wyrównawczy. Może być nieszczelna, nagrzewa się i płyn odparowuje a wentylator rozgania opary więc trudno to zauważyć. Moga być jeszcze oringi (4 szt.) te na rurach idących od pompy wody.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Sprawdzałem chłodnicę i wentylator tam jest czysto ale znalazłem jakby mały wyciek na alternatorze tylko nie wiem z kąd płynie czy z pod uszczelki z przodu czy gdzieś z tyłu

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    korek od zbiorniczka wyrównawczego nie trzyma... miałem tak u siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •