Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: ubytek płynu chłodniczego

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez LeSiO Zobacz posta
    Masz jeszcze uszczelke pod kolektorami miedzy glowicami. Najlepiej sprawdzic to w ten sposob. Auto na podnosnik i obadac czy nie ma zaciekow na skrzyni bo tam od gory od strony silnika sa kanaliki ktorymi plyn wyplywa i powstaja zacieki na skrzyni.
    Mam pytanie jak dostać się do tej uszczelki trzeba zdjąć kolektory ssące?

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Niestety to nie takie proste zdiagnozowac, gdzie jest wyciek. Ogladajac silnik z przodu (od strony wentylatora), widac biale wysuszone krople na obudowie wentylatora chlodnicy, i dookola. Mam silnik 3.0, i w takiej sytuacji powinienem wymienic plastikowy krociec wychodzacy z silnika przy wentylatorze. Jednak jest to rozwiazanie polowiczne prawdopodobnie, poniewaz w ukladzie chlodzenia wrasta cisnienie tak znacznie, ze weze nie sa w stanie urzymac takiego cisnienia. Czym dokladnie to jest spowodowane, nie wiem. Moze dobry mechanik zajmujacy sie BMW bedzie w stanie odpowiedziec? Oczywiscie, moze byc to uszczelka, zatkany korek chlodnicy , termostat. Ale powod pewnie jest inny.... Jestem bardzo ciekaw jaki?
    Silniki BMW maja te wade, ze na postoju po wylaczeniu czesto sie nagrzewaja i "gubia " plyn. Doswiadczylem to kilka razy. Ale dlaczego w czasie jazdy wzrasta drastycznie cisnienie??? Uszczelka pod glowica??
    Wojtek

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa
    Cytat Zamieszczone przez daber Zobacz posta
    Mam pytanie jak dostać się do tej uszczelki trzeba zdjąć kolektory ssące?

    Tak trzeba to zrobic. Przy okazji jeszcze mozna wymienic uszczeliki kolektorow i inne ktore beda na wierzchu.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Czy jest możliwe że układ jest zapowietrzony i to co dolewam to poprostu powolne uzupełnianie się układu bo przy wyższych obrotach słyszę jak chlupie mi w nagrzewnicy a poziom płynu jest prawidłowy?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    22
    BMW
    730i e38
    Skąd
    uk
    witaj mialem kiedys u siebie proble, i za cholere nie moglem ustalic skad ucieka i plyn.swego czasu postanowilem wymienic klapke tylna kolektora ssacego.po zdjeciu kolektora,pod nim jest taka duza gabka,zdjalem ja i pod ta gabka jest oslona ukladu chlodzenia-wyglada to jak takie male korytko jest to chyba na 14 srub zamocowane,nie pamietam dokladnie,dmuchnalem bardzo mocno w chlodnice i wlasnie przez to korytko uciekal mi plyn,jesli nie masz innej opcji sprawdz to,ja odpowietrzalem swoja przez tzry dni wlalem tam ok 20l.plynu i ciagle bylo malo,wycieku jakotakiego ciezko dojrzec,az wreszcie wyszlo co jest co.I JESZCZE JEDNA SPRAWA,JESLI UKLAD CHLODZENIA JEST NIESZCELNY,SZUKAC NIESZCZELNOSCI-NIE DOLEWAC USZCZELNIAJCYCH GOWIEN,BO TYLKO ROZPIERDALA NAGRZEWNICE,panowie bmw 7 to naprawde fajne autko tylko trzeba mu poswiecic troche czasu i niestey pieniazkow,ale odwdziezy sie z pewnoscia,dziekuje...

  6. #16
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    A ja też dodam pare słów. Miałem taki sam obiaw z nieco większym ubytkiem. Okazało się że między ścianą grodziową a silnikiem jeden z węzy (są tem 3) puszczał na samy krućcu, lekko pod upływem czasu sobie pękł pod opaską i tak się sączyło. Warto sprawdzić, żaden kłopot a wykluczy. pozdrawiam

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Oby rowiazanie bylo takie proste, jak nieszczelne weze z powodu swojego wieku. Slyszalem o tych nieszczelnosciach, i sugerowano mi, zebym wymienil wszystkie gumy. Nie sprawdzalem, ile kosztuja ....
    W sumie robiac kolo 20 tys. km wlalem 40 litrow plynu, i to dobrego, choc kupionego tez w dobrej cenie. Ale wciaz jestem ciekaw, dlaczego przy wiekszych predkosciach, tak kolo 160 - 230 km/h tak mocno wzrasta cisnienie? Ciekawe, jakie powinno byc np. przy 4000 obrotow? To wartosc, gdzie silnik z reguly ma najwiecej Nm (benzyna)? A moze ktos wie? Jak uda sie rozwiazac ten problem, duzo wlascicieli BMW, nie tylko 7, bedzie mocno wdziecznych.....
    Pozdrowienia dla wszystkich....

  8. #18
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jeśli wyciek pojawia się na łączeniu silnika ze skrzynią, to bardzo prawdopodobne jest, że cieknie uszczelka pokrywy między głowicami. W silnikach M62TU jest ona grubości spaghetti i lubi powolutku puszczać.

    Zajrzyj tu - widać jak cienka jest ta uszczelka:
    http://www.e38.org/intake/bmw740_intake.html

    BMW zaleca wymienić całą pokrywą za ponad 200 zł. Wytrzymuje ona 200k km, jeśli dobrze założyć. Jeśli nie, to kupujesz uszczelkę od M62 przedlifta (szeroką) i dajesz swoją pokrywę do planowania.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Jeśli wyciek pojawia się na łączeniu silnika ze skrzynią, to bardzo prawdopodobne jest, że cieknie uszczelka pokrywy między głowicami. W silnikach M62TU jest ona grubości spaghetti i lubi powolutku puszczać.

    Zajrzyj tu - widać jak cienka jest ta uszczelka:
    http://www.e38.org/intake/bmw740_intake.html

    BMW zaleca wymienić całą pokrywą za ponad 200 zł. Wytrzymuje ona 200k km, jeśli dobrze założyć. Jeśli nie, to kupujesz uszczelkę od M62 przedlifta (szeroką) i dajesz swoją pokrywę do planowania.
    Dzięki wielkie za link dużo mi pomoże

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja również zastanawiam się nad ubytkami płynu chłodniczego u mnie. Ucieka mi jakieś 400ml miesięcznie (3000km). Niby takie mało upierdliwe, ale tzeba dolewać. Oglądałem wszystko i nigdzie nie widzę ani nie czuję zapachu parującego płynu. Też delikatnie się poci na styku skrzyni z silnikiem, ale nie mam pojęcia czy z olejem może być płyn.

    Wpadłem na taki pomysł, żeby kupić barwnik UV i dolać do chłodziwa. Myślę, że możnaby wtedy wyśledzić gdzie cieknie. Co Wy na to?


    ... no i podoba mi się teoria z tym korkiem - na to nie wpadłem. Muszę sprawdzić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •