Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: ubytek płynu chłodniczego

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    dobry pomysl kolego, sprawdzalem sam na swoim aucie, i pomoglo, po kilku dniach bylo widac przy swietle uv fioletowe zacieki:) dobra metoda:)

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Mam taka mala prosbe. Jak sie okaze, co bylo uszkodzone, napiszcie.
    Jaka byla przyczyna, i w jaki sposob zostala usterka naprawiona.
    To pomoze nam wszystkim, bo wymiana takich informacji to "oszczednosc" serwisowa, warta czasami pare tys. zl.
    Niestety zauwazylem, ze jak ktos pyta o jakis problem, nie konczy, w jaki sposob go rozwiazal... Dlaczego?

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    BMW zaleca wymienić całą pokrywą za ponad 200 zł. Wytrzymuje ona 200k km, jeśli dobrze założyć. Jeśli nie, to kupujesz uszczelkę od M62 przedlifta (szeroką) i dajesz swoją pokrywę do planowania.
    Przerabiałem temat i jak to wygląda zerknij tutaj
    http://7er.pl/showthread.php/12217-m...korbowej/page2

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Czy w m60 też jest problem z tą cieknącą pokrywą? u mnie takze ubywa plynu, co prawda w bardzo niewielkich ilościach ale dolewać trzeba. choć wydaje mi się ze u mnie cieknie przez 1 o-ring na tej mniejszej rurze pod kolektorem ssącym.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ja miałem drobny wyciek, ubywało mi około 0,5 L na miesiąc.
    2 miesiące temu zalałem takim g*wnem do uszczelniania chłodnic. Wiem, że tak nie powinno się robić, ale nie mogłem za żadne skarby wynaleźć skąd to ucieka. Sądząc po ilości ubytku, musiała kapać jedna kropelka na godzinę. A weź tu znajdź taką podczas pracy silnika przy 105 stopniach. Zamiast się ujawnić, kropelka najzwyczajniej wyparowywała.

    Zalałem tym paskudztwem formy STP i póki co jest dobrze. Poziom jest OK. Nic się nie zapchało, nie mam problemów z chłodzeniem itp. Uważam więc, że taka "naprawa" pomogła w moim przypadku. Inaczej musiałbym dokładnie sprawdzić cały układ, rozłączyć wszystkie złącza, wszystkie węże, chłodnicę... A nie wiem czy by mi pomogło czy pogorszyło tylko.
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez dobrus Zobacz posta
    Czy w m60 też jest problem z tą cieknącą pokrywą? u mnie takze ubywa plynu, co prawda w bardzo niewielkich ilościach ale dolewać trzeba. choć wydaje mi się ze u mnie cieknie przez 1 o-ring na tej mniejszej rurze pod kolektorem ssącym.
    U mnie nie wiem czy ciekła (silnik m60b30), ale wymieniłem profilaktycznie bo miałem wszystko rozebrane. Co do tych o-ringów to jest raczej kwestią czasu kiedy zacznie cieknąć. Te z przodu większość wymienia przy wymianie pompy wody (są wkomplecie), a te z tyłu... wiadomo zły dostęp i dużo roboty i zostają na dłużej. Po rozebraniu te z przodu były w porządku, a te z tyłu nawet nie były już okrągłe (chodzi mi oprzekrój) tylko bardzo spłaszczone i w złym stanie. Roboty sporo ale mam spokój, i znikneły problemy z odpowietrzaniem układu. Jeszcze tylko mam do wymiany pompe wody (nowa leży i czeka) bo zaczęła puszczać. Powodzenia w poszukiwaniach wycieku...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    A ja od siebie dodam, że jestem po wymianie nagrzewnicy....;/
    Na szczęście robiłem jeszcze pare ulepszeń i nie musiałem tego wszystkiego rozbierać tylko przez nagrzewnice- wyciek był dość spory...
    Jak wszystko skończę dodam zdjęcia jak to wyglądało...
    OBJAWY:oczywiście ubytek płynu- którego nie było nigdzie widać, przy nagrzanym silniku jak włączało się dmuchawę to czuć było taki specyficzny zapach płynu chłodzącego, pewnego dnia jak dobrze przycisnąlem bmw (ale tak bez przesady:) ) to z kratek poszedł dymek (ale sadzę, że to był szczytowy moment, bo później już więcej się to nie powtórzyło)
    Tak, że panowie przyczyn może być pełno... ciężko określić co to może byc... Chlodnica i weże to najprostrze co może byc- a może puszczac jeszce w wielu innych miejscach i życzę wam aby to nie była nagrzewnica bo nawet nie przypuszczacie ile jest z tym zabawy...:(
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •