Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Klimatyzacja sporadycznie bez funkcji, brak ogrzewania w e38.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    kurczę, wczoraj dolałem 400ml do zbiorniczka bo mi pisał, że mam sprawdzić poziom chłodziwa. Też nad tym pracuję ale jeszcze nie miałem okazji dojrzeć, gdzie mi raz w miesiącu ubywa tyle. Może to korek?

    W każdym razie może mieć to związek z działaniem klimy... hmmm.

    Natomiast ogrzewanie mi działa na wyłączonej klimie.

  2. #22
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Co do ogrzewania pisałeś że nie działa. Jak leci zimne powietrze a nie reguluje to znaczy że nie działa.
    Zasada jest taka że najpierw powietrze jest schładzane a następnie podgrzewane. U Ciebie nie ma podgrzewania skoro leci mocno zimne powietrze. Czyli trzeba sprawdzać obieg wody. Sprawdź w momencie lecenia mocno zimnego powietrza czy elektrozawory są ciepłe i odepnij z nich kość i zobacz czy zacznie grzać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    chodzi o to, że z brakiem ogrzewania sobie poradziłem. Brakowało około 500ml płynu (jakiś czas temu) i układ się zapowietrzył. I od tego czasu już grzeje. Natomiast jeszcze nie odnalazłem przyczyny ubywania płynu.

    Z tym chłodzeniem które nagle zaczęło mocno działać to jest tak: mam klimę ustawioną na najzimniej (18) i ona chłodzi w jakimś stopniu. I nagle po iluś tam km nagle coś się przełącza w układzie (nawet słychać i czuć, że klapy od nawiewu na tułów się przesuwają) i nagle zaczyna wiać mocniej i zimniej. To miałem na myśli.

  4. #24
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    A nie wiesz do czego jest regulacja temp i guzik auto.
    Nie ustawiaj na najniższą temp bo można się pożegnać ze zdrowiem.
    Zasadą jest że temp powinno się ustawiać maksymalnie 7 stopni niższą niż na dworze. Jak jest sprawny układ to powinien sobie spokojnie dać radę utrzymać żądaną temp. Jak ustawiasz na minimum to z kratek potrafi lecieć powietrze o temp 4 stopni i to jest normalne.

    W twoim przypadku to zostaje tylko diagnoza kompem. Bez kompa się nie dojdzie co jest. No chyba że wymienisz połowę układu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, u mnie nie ma auto. Jest klima z pokrętłami.
    Poza tym ustawienie klimy na maksymalne chłodzenie, mam powietrze, które na temperaturę w miarę fajną. Wiem, że przy całkowicie sprawnym układzie powinno wiać mrozem. I właśnie tak się dzieje w nieokreślonych okolicznościach po przejechaniu dłuższego odcinka - wtedy można wyregulować gałką na wyższą.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Niestety - dzisiaj kaprysów ciąg dalszy: dzisiaj, mimo, że płynu jest ok, temperatura nwet niższa niż wczoraj, to klima popracowała kilka minut i się wyłączyła. I do końca podróży po mieście niestety nie udało się włączyć. Nawet mimo półgodzinnego postoju auta.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Po roku czytam ten wątek - mogę jedynie z perspektywy czasu stwierdzić, że warto szukać aż do skutku jeśli inaczej się nie da, wymieniać wszelkie elementy od najtańszych do najdroższych aż do skutku.

    Po wymianie zaworu rozprężnego, który znajduje się w kabinie po stronie pasażera z prawej strony tunelu środkowego pod solidnymi osłonami, wymianie osuszacza, wyczyszczeniu kompresora, zalaniu odpowiednim olejem oraz zatankowaniu czynnika, klima śmiga już cały rok bez zająknięcia.

    Temat można zamknąć i zarchiwizować dla potomnych :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Chce pociagnac temat dalej.

    Opisze szybko co mojemu pacjentowi dolega.


    Klima i wszystko chodzilo do tej pory ok. Szyby odparowuja szybko bez problemu nadal.

    Na dworzu 20 stopni C. a klima ustawiona w min polozenie 16 stopni daje na termometrze przystawionym do kratki 15 stopni C.

    Klime odgrzybilem ozonem.

    Potem pojechalem do Kwik Fit na wymiane czynnika w klimie. Facet nie mogl mi wydrukowac operacji z maszyny.

    Po tej operacji klima slabiej chlodzi niz wczesniej, takie jest moje odczucie.

    Sprezarka chodzi oraz wiatrak chodzi na pierwszym stopniu. Nic nie rozlacza.

    Gdy dotykam reka tego przewodu ktory idzie od sprezarki do grodzi to ten przewod powinien chyba byc bardzo ale to bardzo zimny tak ze powinna sie pojawiac na nim rosa a u mnie nic takiego sie nie dzieje, ta rurka jest chlodna i tyle.

    Co teraz mam zrobic zeby przywrocic poprzedni stan chlodzenia?

    W moim odczuciu klima zrobila sie mniej wydajna niz z przed wymiany czynnika.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Przede wszystkim upewnij się, że dostałeś tyle czynnika ile trzeba. Na przednim pasie nad chłodnicą jest zielona naklejka informująca ile i jakiego czynnika powinno być. U mnie było to 1250g R134 jeśli dobrze pamiętam. Słyszałem opinie, że ponoć w poliftowych było 650g i być może niektórzy klimatyzatorzy źle ustawiają i wlali Ci o połowę mniej.

    Teoretycznie i na połowie czynnika powinna klima w miarę sensownie pracować. Warto jest patrzeć na łapska mechaniorom, bo nieraz przez multitasking robią szkolne błędy.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    U mnie tez ma byc 1250 gram.

    Temp zewn. Dzis 19 st. C.

    Test dzis na klimie w moim drugim aucie Mercedes W212 2.1 CDI:

    Nadmuch na maxa i temp nastawiona 16 st. C. i wieje z kratki srodkowej temp 8 st. C.

    Nadmuch na maxa i temp nastawiona na LOW i wieje z kratki srodkowej 5 st. C.

    Test w BMW tak jak poprzednio.

    Nadmuch na maxa oraz temp na digi 16 st. C. i ze srodkowej kratki znowu wieje 14 st. C.

    Facet napisal mi dlugopisem na kartce ile czynnika weszlo i powiedzial mi ze maszyna dolala 20 gram oleju bo bylo malo.

    Gdy kupilem BMW we wrzesniu to klima dobrze chlodzila az rece marzly.

    Auto zawsze mialo klime wlaczona.

    Problem w Angliku jest taki ze dostep jest trudniejszy niz w wersji normalnej do zaworu rozpreznego i nie chce mi sie bawic w rozbieranie deski. Tam gdzie wy macie dostep ze schowka pasazera to ja mam tam kolumne kierownicza.

    W Jeepie rurka od kompresora do grodzi byla bardzo zimna az rece mrozilo i mozna bylo wyczuc reka ze gdy sprawny zawor byl to on wlasnie byl letni a gdy sie zapchal to sam zawor byl strasznie zimny na zewnatrz i nie puszczal dalej.

    A tu nie mozna sprawdzic bo to anglik i nie mam tam jak reki wsadzic.

    Auto jest na sporadyczne podroze wiec nie wiem czy warto inwestowac i bawic sie w naprawy klimy.

    Co teraz? Podjechac do innego warsztatu na inna maszyne tam gdzie mi wydrukuja nabicie?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •