Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: (E38) Skrzypi jak stary tapczan

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław

    (E38) Skrzypi jak stary tapczan

    Coś z tyłu mi skrzypi przy wolnej jeździe i niewielkich nierównościach (wtedy gdy się lekko auto na boki kołysze) i nie wiem co to...

    Dałem dzisiaj do mechanika z przednią zawiechą (wahacze, drążek środkowy, i jeszcze jakieś klamoty, nie spamiętałem przez telefon), do wymiany płyn wspomagania, i wymiana klocków x4. Cena za wszystko 2100zł A na skrzypienie w tylnym zawieszeniu nie miał pomysłu, może jutro go przycisnę niech sprawdza, ale jestem ciekaw Waszych sugestii :)

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Albo tuleja wahliwa albo wahacz dolny ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mi skrzypialo niesamowicie, luzow niebylo, pryskalem co sie da i nic, wkoncu pedzelek, olej przekladnowy, posmarowalem wszystkie przeguby, i po nocy przeszlo, pozniej zmylem ten olej WD40 i OK do dzisiaj

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    OK thx chyba też tak zrobię. Z przednią zawiechą gdybym miał czas chętnie bym sam pogrzebał, bo coś mam wrażenie że robiąc i kupując części sam, zrobiłbym to za połowę kwoty. A i satysfakcja by była :)
    Dobrze, że E38 to piękne auto, przynajmniej wydawanie kasy na nią jakoś mnie nie boli ;D

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: (E38) Skrzypi jak stary tapczan

    Cytat Zamieszczone przez tristeza
    Dałem dzisiaj do mechanika z przednią zawiechą (wahacze, drążek środkowy, i jeszcze jakieś klamoty, nie spamiętałem przez telefon), do wymiany płyn wspomagania, i wymiana klocków x4. Cena za wszystko 2100zł A na skrzypienie w tylnym zawieszeniu nie miał pomysłu, może jutro go przycisnę niech sprawdza, ale jestem ciekaw Waszych sugestii :)
    Wahacze, drazek srodkowy, klocki kpl P i T itp + robota i za to wszystko TYLKO 2100zl- cos niewiele wyliczyl, cos mi sie wydaje ze te "czesci" to jakas chinska lipa ktora rozleci sie we wrocku za 2-3mies... Przy prawdziwych czesciach ledwo by na wahacze starczylo ;)
    Wypytaj sie dokladnie jakich producentow sa te elementy zawieszenia ktore beda wymieniane
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Niby ma być Lemforder :) Podniosę na dniach auto i zajrzę co tam wmontował :D

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Tata dzisiaj odebrał po robocie tylnego zawieszenia ale w morde jeża cos mi zaczyna klupac z przodu .. te kur...skie polskie dorgi wrrrr. Oby to był tylko łącznik...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    mi skrzypialo niesamowicie, luzow niebylo, pryskalem co sie da i nic, wkoncu pedzelek, olej przekladnowy, posmarowalem wszystkie przeguby, i po nocy przeszlo, pozniej zmylem ten olej WD40 i OK do dzisiaj
    Rozbierales cos czy tak po prostu posmarowales po wierzchu??Bo u mnie tez skrzypi jak cholera!

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    posmarowalem po wierzchu, olejem przekladnowym, ATF takim jak do wspomagania

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    no i panowiw wtopa, smarowalem w tamtym roku tak powierzchu i wczoraj ponownie sie odezwalo skrzypienie w prawej strony z tylu, ale 3 min i po klopocie, mam nadzieje ze juz na dobre, a ze jeszcze luzu w zawieszeniu niemam w tym miejscu wiec i wymieniac niebede narazie,





    czesci 4 1 2 tworza calosc i siedzą w wachaczu 8 , te czesci w aucie sa troszke pod skosem gdzie czesci 4 jest wyzej od czesci 2 (sorry za taki smieszny jezyk ale chcem aby kazdy zrozumial) czesc nr 2 siedzi w wachaczu i po obu koncach ma takie gumki/oslony pylowe, zrobilem dziurke iglą po tej stronie ktora jest wyzej, tz na zdjeciu z lewej i wprykalem tam sporo WD-40 wyplynelo duzo rdzy i niewiadomo czego jeszcze, pozniej wtrysnolem troszke bialego smaru i jest "malina" nic nie skrzypi



    tu jest fota tej tulejki wachliwej i owe gumki ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •