Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy zalać m30b35 syntetykiem 5w40 ???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar LOCHA88
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    57
    BMW
    7
    Skąd
    Kusieta

    Czy zalać m30b35 syntetykiem 5w40 ???

    Hej, jak w temacie..
    Ale od początku
    735i kupiłem 2 lata temu i przejechałem nim jakieś 1500 km na oleju którym była zalana- niestety nie wiem jaki był. postanowiłem wymienic olej i mechanik podpowiedział mi zeby wymienic na polsyntetyk na ktorym przejechalem z 200km no i teraz auto jest rozebrane i mysle nad zalaniem olejem syntetyk 5w40 castrola

    Byla robiona uszczelak pod glowicą poniewaz ja przegrzalem, ogolnie silnik pracuje świetnie, stan licznika to 172.000 km w co jestem w stanie uwierzyc poniewaz auto jest rozebrane i moge ocenic stan samochodu i widze ze 300-400 i wiecej na pewno nie ma...
    co wy na to ?? ?? ??
    Prosze tylko o konkrety, przyklady, itd...
    Co sie moze stac to wiem ile to kosztuje tez wiem i ze tak sie nie robi to tez wiem ;d
    dziekował

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Pomyśl nad produkatmi firm Xado, Motul, Liqui Moly ewentualnie Valvoline. Castrole i inne raczej omijaj szeroki łukiem ;-)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    Kolego, guzik prawda że tak sie nie robi! tzn, z niewiadomo czego na syntetyk, czy tam z mineralnego, czy półsyntetycznego na syntetyk - jak najbardziej robi sie i powinno sie jeździć na syntetycznych olejach. oczywiście jest pełno mitów i bajek w internecie i nie tylko że pod żadnym pozorem etc. bo sie wypłucze, rozszczelni itp- to bajki, nie wież w nic takiego. dla upewnienia sie i spokoju ducha poczytaj na stronach takich producentów jak mobil, castrol,liqui moly co oni piszą o przejściu z minerala na syntetyk-w skrócie zdecydowanie polecają, o korzyściach z tego płynących też tam można poczytać.przy wyborze oleju jak dla mnie producent nie ma większego znaczenia (choć sam zalewam liqui moly 5w40 i też mam taki sam silnik jak i Ty, i przeszedłem na ten syntetyczny olej po mineralnym na którym auto jeżdziło tys.km-niestety;) ) kieruj się parametrami, tj. 5w40 jest jak najbardziej ok dla tego silnika i na nasze warunki pogodowe- ale trzeba wiedziec ze mało który np."syntetyk" tak naprawde nim jest - zdecydowana większość do oleje tkz. HC syntezowane(czyli mineralne, po odpowiednich procesach rafineryjnych, na butelkach zazwyczaj jest napisane- syntetic technology, HC syn technology itp) faktyczne syntetyczne oleje będą opisane jako "fully syntetic" i taki olej powinieneś bez zastanowienia wlać pełen syntetyk np. SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 z Liqui moly, albo 5w50 mobila czy 0w40 new life też mobil jak i wiele wiele innych(jedni preferują taka firmę inni naja odmienne zdanie) waże zeby był pełno syntetyczny,wtedy napewno znacznie poprawisz żywotność itp itp swojego silnika. jako ciekawostkę dodam że aprpops syntetyków i HC syntezowanych - chyba jedynie Liqui moli na swojej stronie rozróżnia te produkty, jako dwa odrębne typy olejów. a cała reszta znanych,wyreklamowanych firm wrzuca to wszystko do jednego worka i tak to co syntetykiem nie jest i tak przez ogół jest tak nazywane. a w skrócie co sie stanie po przejściu na syntetyczny- zdecydowanie czystszy silnik, w środku, brak nagarów(bardzo niechcianych) lepsze odprowadznie ciepła, smarowanie,ochrona przed zużyciem itp itd. jeśli auto"brało olej" na pełnosyntetycznym powinno go zużywać mniej(ale cudów sie nie spodziewaj) a tak poza tym, taki przyklad z życia,mojego i mojego M30 - pocił się, lekko podciekał uszczelniacz na wale... jako że wymiana upierdliwa nieco niebardzo się za to zabierałem, zwłaszcza że wyciek był minimalny- po jakiś 8 tys na syntetycznym oleju przestało się nawet pocić, najprawdopodobniej olej spełnił swoje zadanie skutecznie usuwając nagar,a tworzywo z jakiego został wykonany sam uszczelniacz odzyskało elastyczność.
    choc i tak się rozpisałem to dodam jeszcze ze przy wymiane stosuj dobre filtry - knecht, mann np.

    pozdr.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar LOCHA88
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    57
    BMW
    7
    Skąd
    Kusieta
    BARDZO DZIĘKUJE ZA WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI !!! ;) BĘDZIE 5W40.. DLA MNIE TEMAT ZAmknięty pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •