Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Olej valvoline 10w40 czy 5w40...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Olej valvoline 10w40 czy 5w40...

    Wiem wiem temat wałkowany...

    Mam szybkie pytanie odnośnie zmiany oleju...
    Od roku jezdzilem na oleju valvoline 10w40- jest mały wyciek z uszczelki miski olejowej ale nie mam kasy żeby teraz tego robić bo wymiana filtrów i oleju +skrzynia biegów pochłonie wypłatę:)
    I teraz pytanie czy warto w samochodzie z przebiegiem (zapewne) powyżej 350 000km (na liczniku 208000):P zmieniać olej na pełny syntetyk...
    Ktos próbował?
    Bo jak nie zaszkodzi to może coś poprawi:P ale wolę się zapytać jak to z tym jest:)
    silnik m60b40 rok prod 95...
    Ostatnio edytowane przez dOOm_PL ; 06-04-2011 o 16:32
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    ja zmieniałem na syntetyk z 10W na 5W i jest wszystko ok

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    robiłeś jakieś płukanie silnika?
    Nie pojawiły ci się jakieś nowe wycieki?
    Bo ja wlewałem do tego silnika tylko dobry olej ale poprzedni właściciel nie wiem co lał-podobno syntetyk- ale po tym jak zobaczyłem wlana wode zamiast płynu do chłodnicy to nie chciałem ryzykować i wolałem na poczatek zmienic na 10w40 ale teraz jest czas wymiany i juz zastanawiam sie nad pełnym syntetykiem...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Na pewno 5w40 będzie odpowiedniejszy. Jednak może to spowodować pogłębienie wycieku. Jak będziesz zmieniał olej, to zrzuć miskę i uszczelnij.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL Zobacz posta
    I teraz pytanie czy warto w samochodzie z przebiegiem (zapewne) powyżej 350 000km (na liczniku 208000):P zmieniać olej na pełny syntetyk...
    Po pierwsze to producent do tego silnika zaleca taki rodzaj oleju.
    Po drugie, zastanawiam się kiedy ludzie przestaną podchodzić do tego tematu jak do dużych fiatów itp., skoro producent zaleca olej syntetyczny to dlaczego zmieniać go na gorszy? Przebieg w tym momencie nie jest żadnym argumentem, wycieki należy usunąć, a nie "zatykać" gorszym olejem, a jeśli olej spala to znaczy, że silnikowi należy się remont
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    10W40 jest zbyt gęsty, silnik będzie chodził, ale nie jest to olej do niego. Ja mam przejechane 340tyś i cały czas na syntetyku. Oleju nie żre i nie cieknie, więc chyba jest dobrze:) Jeżeli Ty zmieniłeś na półsyntetyk, to wiesz dlaczego. I nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Jeżeli klekotał to zostaw jak jest, jeśli ze względów ekonomicznych (?), to możesz wrócic na syntetyk. I nie słab mnie z tą pocącą się uszczelką spod miski olejowej. Spuszczasz olej, odkręcasz miskę, wszystko czyścisz, trochę silkonu na uszczelkę, skręcasz, po chwili wlewasz nowy olej i po temacie. Ile to może kosztowac? 200PLN?
    W Polsce nie ma takiej pracy w której wynagrodzenie wynosi 200PLN:)
    monster_pl

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Olej zalecany przez BMW to Castrol 5W30 i Mobil 1 0W40. I taki lej i sie nie martw o wycieki. Skoro Ci i tak cieknie to musisz wymienic uszczelke tak czy inaczej...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    trochę silkonu na uszczelkę,
    Lepiej usczelniacza, np. firmy Dirko.
    Normalna cena w sklepie to 70zł za tubę jak silikonu.
    Da się też kupić małe tubki, jak nie Dirko, to zapytaj o uszczelniacz GM/Opla taki szary, to praktycznie to samo, tylko w małej tubce.
    W Gliwicach na ul. Zabrskiej(sklep Delta-trans) mogą takowy mieć w przyzwoitej cenie.

    Tak czy inaczej jest to tylko doraźne rozwiązanie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    10W40 jest zbyt gęsty, silnik będzie chodził, ale nie jest to olej do niego. Ja mam przejechane 340tyś i cały czas na syntetyku. Oleju nie żre i nie cieknie, więc chyba jest dobrze:) Jeżeli Ty zmieniłeś na półsyntetyk, to wiesz dlaczego. I nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Jeżeli klekotał to zostaw jak jest, jeśli ze względów ekonomicznych (?), to możesz wrócic na syntetyk. I nie słab mnie z tą pocącą się uszczelką spod miski olejowej. Spuszczasz olej, odkręcasz miskę, wszystko czyścisz, trochę silkonu na uszczelkę, skręcasz, po chwili wlewasz nowy olej i po temacie. Ile to może kosztowac? 200PLN?
    W Polsce nie ma takiej pracy w której wynagrodzenie wynosi 200PLN:)
    200 zl nie ale naprawa skrzyni za 3500zł + filtry i świece... Chyba zmienia postać rzeczy.... uszczelka miski olejowej 125zl + koszt wysyłki...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Lepiej usczelniacza, np. firmy Dirko.
    Normalna cena w sklepie to 70zł za tubę jak silikonu.
    Da się też kupić małe tubki, jak nie Dirko, to zapytaj o uszczelniacz GM/Opla taki szary, to praktycznie to samo, tylko w małej tubce.
    W Gliwicach na ul. Zabrskiej(sklep Delta-trans) mogą takowy mieć w przyzwoitej cenie.

    Tak czy inaczej jest to tylko doraźne rozwiązanie.
    Dirko dobra rzecz. Dostałem kiedyś tubkę od sąsiada który ma warsztat i uważam, że to dobry produkt.
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •