Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jaki olej- półsyntetyk czy minerał??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo

    Question Jaki olej- półsyntetyk czy minerał??

    Witam. Jak w temacie,który olej wybrać?? moja v8 pije olej, wiem że to normalne ale co tysiac kilometrów dolewam pół litra, a czasem wiecej!! Więc zastanawiam sie czy nie lepiej zejść z półsyntetyka na minerał. Kumpel miał w e38 minerał i nie narzekał... Co Wy o tym myślicie??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    po pierwsze dowiedz sie gdzie Ci ten olej ucieka... pół litra to nie jest mało moja e32 M30B30 gubi na 1k km około 100ml a przyczyną jest pionowa uszczelka którą muszę wymienić ale nie mam czasu jest wiele innych rzeczy do robienia w aucie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Uszczelki nad zaworami dobre?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Pomijajac sprawe wycieku ,wybor oleju jest oczywisty.Zastosuj polsyntetyk a oczywiscie najlepiej syntetyk jesli to nie problem finansowy. Zapomnij o jakis olejach mineralnych w dzisiejszych czasach.Sprawa oczywista ze jest to najlepsza klasa oleju.Oleju syntetycznego bedzie bral najmniej. Ja u siebie zmienilem polsyntetyk Mobil 2000 10W40 na syntetyk Mobil 1 5W50 .W kazdym aucie obecnie go stosuje i moge polecic. Mialem slabe uszczelki zaworow i myslalem ze po zmianie na pelny syntetyk bedzie problem z duza iloscia oleju przedostajacego sie na swiece bo jest "rzadszy".Nic podobnego.Wszystko jest OK. Wogole w kazdym aucie ktore jezdzilo na np. oleju mineralnym po zastosowaniu syntetyku zaobserwowalem ze zuzycie oleju bardzo zmalalo. Nie sluchaj pierdoł ze silnik jezdzacy na np. mineralnym bedzie mial klopot po zmianie na syntetyk itd.Jak chcesz pomoc silnikowi dobry syntetyk to podstawa
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 07-04-2011 o 05:16

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Wlej dobry 10w40 (np castrol magnatec,valviline, czy BP Visco 3000-ja tylko te trzy oleje uważam za dobre) i dobry filtr np knehta czy mann-a .

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    co za gadanie głupot jak pełnego syntetyka weź mnie najmniej skoro to najrzadszy olej weźmie go najwięcej np moje 740 M60B40 na pół syntetyku piło jak przywiozłem od Niemca na LM około 150-200ml/1000km natomiast obecnie jeżdżę na 0w-40 sport castrol i pije 300-400ml ale u mnie dodatkowo wyciąga inny wydech i reszta przeróbek to, że czasami się ścigam na wprost a to robi swoje wysokie obroty ciągna ale nie piszcie, że rzadszy olej sie mniej zużywa.

    A co do minerała to najgorszy możliwy wybór w silniku z hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych i 4 zaworami na cylinder ja minerala nawet do M30 bym nie zalał. Ja jestem zdania, że jak silnik zużywa olej to trzeba go poprsotu dolewac ale ma jeździć na dobrym oleju.

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    19
    BMW
    BMW E32 735iA 1988r
    Skąd
    Kielce
    castrol magnatec 10w40 ja na takim śmigam:D

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kiedys przyjachal klient seatem inca na 15w40 mobilu, dolewal 1L na 1000km!! zalalem 10w40 valvoline max life .. gosc mowi ze niewie juz co to jest dolewka

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Oczywiscie ze tak Ja dam przyklad ze moj M60B30 bral troche oleju semi syntetetic 10W40.Niewiele ale co jakis czas musialem troche dolac.Teraz na syntetyku Mobil 1 od zmiany do zmiany nic nie potrzeba dolewac.Mialem tez kiedys Forda z silnikiem V6.Jezdzil na mineralnym.Bral sporo oleju.Po zmianie na full syntetic zapomnialem o dolewkach.Mial w kabinie wychyłowy wskaznik cisnienia oleju.Pozwolilo to zaobserwowac roznice cisnienia oleju na syntetyku przy odplace w np. -20C.Jest ogromna na korzysc oleju syntetycznego.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 07-04-2011 o 05:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •