Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z hamulcami e38 740ia 1994r

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E38 740 1994r
    Skąd
    Kętrzyn

    Problem z hamulcami e38 740ia 1994r

    Witam mam problem z hamulcami wracając w niedziele z trasy pedał uciekł mi prawie do samej podłogi po chwili wyswietlił sie komunikat o niskim poziomie plynu hamulcowego nigdzie nie widac zadnych wycieków gdzie szukac przyczyny pompa?Hamulce są ale slabe,może ktoś mial cos podobnego z góry dziekuje za pomoc.pozdr

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Czasem pompa leje do serwa -- nie wiem dokładnie, czy taka sytuacja ma prawo wystąpić w E38, ale generalnie występuje.
    Do wymiany jest wtedy komplet, bo płyn hamulcowy niszczy membranę serwa i za "chwilę" tracisz wspomaganie hamulców.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E38 740 1994r
    Skąd
    Kętrzyn
    Juz po problemie jednak prawy tylni przeewód hamulcowy jest uszkodzony;)pozdr

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Czasem pompa leje do serwa -- nie wiem dokładnie, czy taka sytuacja ma prawo wystąpić w E38, ale generalnie występuje.
    Do wymiany jest wtedy komplet, bo płyn hamulcowy niszczy membranę serwa i za "chwilę" tracisz wspomaganie hamulców.

    hehe widzę, że mamy sam problem, człowiek się na pisze, na myśli, na doradza a usterka okazuje się banalna ale klientowi ciężko było cokolwiek sprawdzić samemu bo założyć temat na forum jest łatwiejsze od myślenia :D ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    41
    BMW
    E38 740 1994r
    Skąd
    Kętrzyn
    Od sprawdzania i naprawiania są mechanicy nie biore sie za coś czego nie potrafie, nie znam,poprostu mechanik nie zauważył bo lekko sie sączyło z przewodu nie spinaj sie xxxxxx.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 09-05-2011 o 22:28

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Ładne auto, nie chce tutaj być żadną stroną ,
    nie mniej jednak muszę powiedzieć że jesteś hardcorem jadąc 250 km z nie do końca sprawnym układem hamowania.
    Mogłeś komuś krzywdę zrobić.

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cieszę się, że problem rozwiązany i wszyscy będą teraz nieco bardziej bezpieczni :)
    Gra muzyka

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez muKo Zobacz posta
    ,
    nie mniej jednak muszę powiedzieć że jesteś hardcorem jadąc 250 km z nie do końca sprawnym układem hamowania.
    .
    Koledze chyba chodziło o odległość jaką pokonał, a nie z jaką prekościa to zrobił ;)
    Proponuję troszke wrzucić na luz.... najwazniejsze, że problem został zlokalizowany.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    ODkopie troszke.

    Powiedzcie mi ile płynu hamulcowego musze kupic zeby wymienić cały? 1litr wystraczy?
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    86
    BMW
    e65 745d
    Skąd
    pruszków
    jedz do warsztatu gdzie maja pompe do zmiany plynu, taka wymiana gwarantuje ci wymiane calego plynu oraz nie uszkodzi ci pompy abs: w linku jest wymiana w moim aucie: http://www.autoswiat.tv/porady,Jak-c...0191,film.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •