Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Problem z hamulcami e38 740ia 1994r

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Widziałem to kiedyś ( przeglądałem chyba wszystkie filmiki auto świata ), a tu proszę auto kolegi forum. Ale co do wymiany ciśnieniowej to prawda, poza tym od razu będzie na 100 odpowietrzone.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Ciśnieniowe moim zdaniem jest tak samo odpowiednie jak pompowanie pedałem, w jednym i drugim wypadku płyn jest przepychany. Tylko nieumiejętne odpowietrzanie "nożne" powoduje wracanie płynu lub zapowietrzanie układu. Należy przyjąć zasadę "jak z dziewicą" powoli naciskać powoli cofać pedał i będzie bardzo dobrze. Metoda ciśnieniowa wymyślona jest po to aby ograniczyć ilość potrzebnych ludzi do odpowietrzenia układu. Przepychanie syfu czy to ciśnieniowo czy pompą hamulcową jest w obu przypadkach złe, ale skądś się ten syf tam musiał wziąć. Na ogół ktoś dopomógł przez przypadek wrzucając coś do zbiorniczka. Przewody od środka nie korodują , gumki nie rysują powierzchni, tak więc skąd ten syf. Płyn się odbarwia bo reaguje z gumą, ale w minimalnym stopniu. A tekst , że woda jest wchłaniana przez przewód mnie rozbawił, bo pory jak się tworzą to w obie strony raczej a nie w jedną :) Tu raczej nie ma mowy o wchłanianiu szczególnie, że przewód jest przynajmniej 2-warstwowy( nie wspominając o przewodach w stalowym oplocie gdzie nie ma gumy). Woda po prostu jest w płynie tylko pod wpływem nagrzewania i chłodzenia płynu zaczyna zbierać się w jednym miejscu. Z czasem, gdy się nagromadzi zaczyna to być niebezpieczne, bo może dojść do zagotowania jej .

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Ech nie o to mi chodzi. Poprostu z przywyczajenia kupuje płyn hamulcowy DOT 5.1 a w warstacie takiego nie maja. Będa wymieniać ciśnieniowo tylko pytałem się czy 1l wystarczy czy kupić np 2l.
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    To co nikt nie wie ile wchodzi plynu hamulcowego?
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Kup 2 litry. Litr może starczyć ale tak na styk.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Dziękuje :)
    BMW to nie samochód. BMW to styl życia :D


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •