Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: E32 - ogrzewanie, temat rzeka... grzeje tylko przy ustawieniu na 28*C

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    E32 - ogrzewanie, temat rzeka... grzeje tylko przy ustawieniu na 28*C

    Cześć.

    Od dawien dawna mam problemy z ogrzewaniem w moim E32 i po weekendowych podróżach postanowiłem zabrać się za to na poważnie.

    Problem mój polega na tym, że ogrzewanie działa tylko w systemie zero jedynkowym - albo grzeje tak mocno, że nie da się wysiedzieć, albo dmucha zimnym. Grzeje tylko gdy od strony kierowcy ustawię na 28*C minimalne przekręcenie temperatury w dół powoduje, że z kratek wydobywa się zimne powietrze.

    Dodatkowo pojawił się problem z mieczem, na początku gdy odpalam samochód dmuchawa działa tylko na maks obrobtach, po kilku kilometrach działa płynnie w pełnych zakresach obrotów. Oczywiście wina leży po stronie miecza i tu nie mam raczej wątpliwości.

    Pytanie moje dotyczy regulacji temperatury. Dlaczego ogrzewanie zachowuje się tak a nie inaczej? Gdzie leży problem? Sterownik? Elektrozawory? Panel klimy? Klapy? Może miecz też odpowiada za płynną regulację temperatury i przelutowanie powinno przynieść poprawę, a to że raz dmucha, a raz nie, jest tylko późniejszym skutkiem umierającego miecza?

    Na forum czytałem sporo o ogrzewaniu, ale nigdy nie był poruszany problem regulacji temperatury w pełnym zakresie. Albo komuś nie dmuchało ciepłym, albo dmuchało ciepłym non stop - EZ. A co w przypadku gdy pokrętło reaguje tylko w jednym położeniu? Dla przypomnienia grzeje okropnie przy 28*C przy przekręceniu delikatnie niżej przestaje grzać i dmucha zimnym.

    Sterowanie kierunkiem nadmuchu działa prawidłowo, mogę sterować na nogi czy na twarz.

    Pozdrawiam,
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez Marcin-e32 ; 04-04-2011 o 10:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •