Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czyszczenie tłoków oraz komory silnika, demontaż wydechu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola

    Cool Czyszczenie tłoków oraz komory silnika, demontaż wydechu

    Witam. Mam kilka pytań.

    1.Głowica w planowaniu a ja mam zamiar dopieścić komorę silnika. Wszystko jest usmolone w grubej warstwie oleju z piaskiem i kurzem. Jak najlepiej to wyszyścic? Jest masa zagłębień itd.. czy jest jakiś środek którym można to spryskać, odczekać i zeby wszystko zeszło np. strumieniem czystej wody?


    2.Drugie pytanie: Na górnej części tłoków jest nalot ze spalin. Dość gruba warstwa. Czy jest sens czyścic każdy tłok z osobna za pomocą jakiegoś rozpuszczalnika albo papieru wodnego? Czy to wpłynie jakoś realnie na osiągi albo pracę silnika?

    3.Jako, że mój układ wydechowy ma troche dziurek, korzystając z okazji chciałem go kompletnie zdemontować, pospawać i pomalować jakąś farbą chroniącą przed korozją. Jak sie do tego zabrać? Jako, że nie ma głowicy, kolektor wydechowy wisi luźno, ale czy zmieści się pomiędzy blokiem silnika a blachą obok? Czy trzeba odkręcać także śruby łączące? I co dalej, gdzie to się tam jak trzyma, jak to odczepić.


    ZA ODPOWIEDZI Z GÓRY DZIĘKI!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    AD2. Jezeli niechcesz narobic krzywdy temu silnikowi to samemu niezabieraj sie a nawet niedotykaj do tloka i tym podobnych czesci. Mozna i sa zaklady specjanle ktore szlifuja zawory gniazda zworowe tloki i cylindry ale niewiem jaka jest cena tych ze operacji, ale moze wyjsc na to ze lepiej jest wlozyc nowe a to juz sa koszty za...e. i tu rodzi sie pytanie czy nielepiej jest kupic uzywanego silnika. Ale napewno nie podchodz z woda i papierem sciernym do tloka bo sa to elementy tak dokladnie spasowane i tak dokladnie wykonane (lepiej niz z zegarmistrzowska dokladnoscia), chropowatosc Ra wynosi w granicach 0.1mm.
    AD3. co do abezpieczenia to sa specjalne farby do ukladow wydechowych, ja jak na jesieni zabezpieczalem podwozie to przemalowalem Auto smarem wydech srodkowy i koncowy po wczesniejszym oczyszczeniu z brudu i rdzy, jedynie katalizatora nie malowalem bo on sie nagrzewa dosyc mocno.
    Ostatnio edytowane przez tom_0808 ; 03-04-2011 o 22:45

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    no tak, ale jakiś rozpuszczalnik nie powinien naruszyć powierzchni tłoka,a z nagarem sobie raczej poradzi...poprawcie mnie jak się mylę. Cały czas się uczę:)

    a jak z tym wydechem?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Nagar z tłoków możesz spokojnie jakimś nożem wyskrobać później papierkiem przeszlifować i kompresorem przedmuchać dokładnie wszystkie kanaliki gwinty na śruby i będzie OK
    Jeżeli nie robiłeś tego nigdy to nie rób tego sam załatw sobie kogoś kto ma pojęcie o tym do pomocy !
    _________
    Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści w nim zawarte.

    ________________________________________

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Nie robię sam niczego związanego z wymianą tej uszczelki:P Pomaga mi kolega mechanik. I on też mówił, że ten nagar można właśnie w ten sposób usunąć.


    A powiedzcie mi co z tym wydechem? Jak zdemontować cały układ? Na czym on się tam trzyma jeszcze pod samochodem?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Wystarczy wejść pod samochód i zobaczyć ;)

    Jest podwieszany na gumowych zawiesiach tylko do tłumika końcowego są jakieś uchwyty przykręcone ale nie wiem czy trzeba coś odkręcać ...

    ________________________________________

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Te przy końcowym się odkręca a czasem urywa. Patent bardzo ciekawy pod warunkiem braku znacznej korozji.
    Dwie gumy do zdjęcia miedzy tłumikami.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Okaże się czy jest znaczna korozja:P Mam nadzieje ze nie jest tak źle, ale dziwi mnie, że mam dziury od górnej strony, a nie od dolnej, tzn, nie od strony ziemi ale od strony samochodu. A zmieści się kolektor wydechowy zeby go wysunąć obok bloku silnika czy trzeba go też odkręcac od tych łączeń?

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kolektor się odkręca od rur. Całe nie wyjdzie.
    Nigdy nie miałem problemu z odkręceniem tych śrub.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tloki z gory czyscisz drucianka miedzianą na wiertarce,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •