Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ pozostale] Prędkośc

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    [ pozostale] Prędkośc

    Z kad pobiera dane predkosciomierz czy z kol przednich(jest jakis czujnik) wie jak szybko jedziemy czy moze z tylnich?

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jak sie nie myle to z tylniego czujnika ABS - ale nie wiem z ktorego - moze sie myle.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    ja w 3 e36 miałem kostkie w moście napedowym pewnie tak samo jest w 7 ale pewien na 100% nie jestem

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    To ciekawe pytanie skad pobierane sa dane od predkosci. Ale w wiekszosci samochodów (Opel, Audi, VW) dane sa pobierane przez czujnik w skrzyni. Ale znajac BMW jest inaczej.

  5. #5
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Odpowiadam !!!! jest to tylny lewy czujnik ABS który znajduje się w zwrotnicy i ma zamkniętą piastę - ( temat przerabiałem 3 dni temu z Marcinem 740 ) - piasta zamknięta więc w grę nie wchodzi wybijanie ani wiercenie w nim - u nas się właśnie urwał - koszt nowego - 210 zł inter cars ale ze zniżkami :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    A z kad ten czujnik dostaje dane chodzi mi o to czy pobiera je z przednich koł czy z tylnich?

    Np gdyby zablokowac tylnie kola a przednie rozkrecic do jakiejs predkosci to czy predkosciomierz cos wskarze czy nie (jesli dane pobierane sa z przedniej osi) jesli z tylnej to czy majac zablokowane przednie kola i krecac tylnimi dostaniemy jakies wskazanie?

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    E38 nie było jako IX więc nie wiem jakj chcesz przednie koła rozkręcić :) a z moich badań na śniegu wynika ,ze jak nawet stoisz w miejscu a tył mieli to prędkościomiesz zasuwa ... wiec ja nie mam pytań co do czujnika :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    43
    BMW
    7
    Skąd
    białystok
    na pewno tył odpowiada za predkosciomierz ale nie wiem czy tylko lewy czy prawy równiez, neuf, musze ci powiedziec ze u mnie teraz predkosc pokazuje tylko jak dzisiaj jechałem po dziurach, to znowu sie kontrolka zapaliła, ale licznik chodzi, Hmm? I co to moze być??

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    na 100% tyl, zawszen ta os ktora jest napedzane auto, to banalne! :D

  10. #10
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Może już coś w kablach się kaszani Marcinie 740 skoro na dziurach się odpala kontrolka albo jakieś chwilowe zakłucenie w pracy układu ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •