Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Świece do m60b40

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kołtun, ciekawe masz te teorie....

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    Mierząc opór świec znalazłem powód wypadania zapłonów w moim m60 . Wszystko wskazywało na to że komputer wyłącza cewki ale jednak nie , wtryski zostały wymienione , nic nie pomogło . Zmieniłem miejscami cewki i wtryski w różnych kombinacjach dalej nic. Kompresja po 14 na gar więc też ok i to po 3 obrotach na każdym garze . Swiece nie miały śladów złego spalania , lecz mierząc opór cewek i fajek wpadłem na pomysł zmierzenia oporu świec i bingo , 3 były złe . zamówiłem 3 i przyszły 2 dobre 1 zła , znów wymieniłem i teraz wszystkie mają ten sam opór i silnik już nie drży na wolnych obrotach.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    jest to jakis trop:>

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, nie ma w tym nic dziwnego, temat stary jak świat, elektryk zawsze zmierzy rezystancję rezystorów szeregowych w świecy. Mechanik nie zawsze, a często nawet nie wie, że rezystor tam jest. W M70 na przykład w oryginalnych świecach Bosch F8LCR było 1.5kOhma, a Bosch zastąpił je zamiennikiem już nie pamiętam dokładnie jakim, numer SKU ten sam, ale o rezystancji 1kOhm i cewki przysiadają z napięciem dla mniejszego obciążenia. Dlatego te drugie świece pomimo występowania w katalogu są nie zalecane do tego silnika. Dochodzi fakt rozrzutu produkcji i ja również często odrzucam świece przed wymianą, ponieważ rezystancja jest różna o kilkadziesiąt procent. To samo tyczy się przewodów zapłonowych lub fajek. To się tyczy rozrzutu rezystancji in plus również. Za mała rezystancja, możliwe, że będzie za dużym obciążeniem dla cewki, za duża doprowadzi do mniejszej energii iskry.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 06-02-2012 o 21:37
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    cewki przysiadają z napięciem dla mniejszego obciążenia.
    Raczej większego obciążenia. Mniejsza rezystancja to większe obciążenie(bardziej obciążony obwód prądowo)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •